🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam o kadar uzun sure durmasi, paranin surekli elden ele dolasim icinde oldugu icin olabilir.

• Korona virüs tablosuna bakınca ilginç durumlar ortaya çıkmaya devam ediyor

En sevdiğim ülkelerden biri olan Pakistan bana göre verileri en çok gizleyen ülke , günde 3-5 yüz vaka bildiriyor (yada hastaysa bile çok çok az öyle bir ülkeye göre)

En mesafeli olduğum ülkelerden İsrail ise sanırım dünyadaki en şeffaf ülke , 8 milyon nüfusuna rağmen rakamları 250 milyonluk ülkelerle nerdeyse aynı

Gerçi yalancı DSÖ’ye gerçek bilgi vermek de bana göre zuldür ama İsrail veriyor gibi

• Arkadaşlar dün gece ateşim vardı sadece 1 2 saat kadar biraz yüksekti çok değil terledim baya ateşim düştü dün gece sabah kalktığımda hafif böyle 4 5 dakikada bir öksürük oluyor çok ileri derece değil öksürük ateşte dün geceki gibi hasta olup bu belirtileri yaşayan varmı acaba bunlar haricinde hiç birşey yok şükür

• Arkadaşlar dün gece ateşim vardı sadece 1 2 saat kadar biraz yüksekti çok değil terledim baya ateşim düştü dün gece sabah kalktığımda hafif böyle 4 5 dakikada bir öksürük oluyor çok ileri derece değil öksürük ateşte dün geceki gibi hasta olup bu belirtileri yaşayan varmı acaba bunlar haricinde hiç birşey yok şükür

Git test yaptir. Kendinide ailenide riske atma. Sorunun cevabini doktor bile bilemez. Oda test yapacaktir.

• ABD'de üçüncü faz testleri devam eden Johnson Johson'ın koronavirüs aşısına ilişkin çalışmaları, bir katılımcıda görülen 'açıklanamayan hastalık' nedeniyle durduruldu.

• Ordu'nun Fatsa ilçesinde bulunan Dumlupınar İlkokulu'nda, 1 öğretmen ve 1 öğrencide koronavirüs tespit edildi. Öğretmen ile öğrenci tedaviye alınırken, sınıftaki 30 öğrenci karantinaya alındı.

• Ordu'nun Fatsa ilçesinde bulunan Dumlupınar İlkokulu'nda, 1 öğretmen ve 1 öğrencide koronavirüs tespit edildi. Öğretmen ile öğrenci tedaviye alınırken, sınıftaki 30 öğrenci karantinaya alındı.

Sadece sınıfın yarısı varken bile bulaşabiliyorsa tüm sınıf dolsa sonuç felaket olurdu

Öncelikle geçmiş olsun, 2 Ekim 2020 tarihinde henüz termometre ile ateşim yok iken aynı gün ağzımda maske varken nefesimden gelen farklı bir ısının olduğunu hissettim, faranjit oldunuz mu daha önce bilmiyorum ama önce bir içten sıcak hava üfürürsünüz sonra ateşiniz çıkar, öyle bir başlangıç oldu, aynı günün akşamı bağırsaklarımda güçlü bir gurultu oldu ama dikkat çekici boyutta, aynı gece uyku anında birkaç defa uyandım ateşim var gibi hissettim, 3 Ekim sabah kalktığımda 37,4 civarıydı, bağırsaklarımda hareket var ama henüz ishal değildim. Nolur nolmaz diye bu hafif semptomda gittim test oldum. Sonuç 5 Ekimi 6 Ekime bağlayan gece açıklandı. O süreci beklerken aynı gün ayıptır söylemesi börek yapmıştı valide ağzıma attım, yarım saat içinde ishal patlayıverdi. Ertesi gün 4 Ekim sabahı kahvaltı için odamda ağzıma ilk lokmayı attım, o an anladım ki ben covid 19 um. çünkü attığım ilk lokma ile hiçbir tat almadığımı farkettim. hatta yanımda sevdiğim kuş lokumu vardı. ağzımı su ile çalkalayıp teyit amaçlı ondan attım, ondan da alamayınca pozitif olma olasılığının yüksek olduğunu düşündüm. Tabi ben sonucu bekliyorum halen 5 Ekim oldu kimse aramadı. Artık sanırım yanlış düşündüm hasta olsam ararlardı diye düşünüyordum. Bu arada 5 Ekim de boğazımda gıcıklanma ile başlayan öksürük hissi çıkmaya başladı. Öksürmemek için kendimi oldukça zorladım. Öksürsem devamı gelecek diye korktum. 6 ekim'e geldiğimizde saat 00:10 civarı arkadaşımla görüntülü konuşuyoruz, şakalaşıyoruz artık açıklanmadı hala filan diye derken bi bakayım dedim uygulamaya, o an pozitif ibaresini görünce başımdan aşağıya soğuk sular döküldü. Yarım saat sonra filyasyon ekipleri gelecek evden çıkmayın mesajı geldi. Öğlen gibi geldiler. İçeriye hiç girmeden 5 günde bitecek ilacı verdiler. İlacı bitirdim bugün 13 Ekim. Kendimi iyi hissediyorum. Tat alma duyum 9 Ekim de geri geldi. Ama bu sefer de kronik sinüzit akıntım başladı. O da ayrı bir durum tabi. Kısaca benim semptomlarım bu şekildeydi. Annemle birlikte yaşıyorum. Bir kaç gündür onda da sürekli aşırı koku var şikayeti, iştahsızlık halsizlik durumu mevcut. Bugün filyasyon ekipleri gelip test yaptılar. Umarım onda da çıkmaz. ..Umarım yardımcı olmuşumdur.