🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • En başından beri vaka sayılarının yalan olduğunu söyleyenlere demediğini bırakmayanlar da pişman olmuştur sanırım. İşin içine siyaset girdi mi affedersiniz anamızı boyayıp babamıza satarlar. Sadece bizim ülkemiz için demiyorum ama bizde ki tüm veriler sıkıntılı.

• Mersin'in Akdeniz ilçesinde, Hürriyet İlköğretim Okulunda koronavirüs testi pozitif çıkan birkaç öğrencinin derse girdiğinin ortaya çıkmasının ardından sınıf karantinaya alındı.

• Online eğitim sistemi çöker Milli Egitim Bakanı bu bizler için iyi bir haber der,kur yükselir Hazine Bakanı dolari onemsemiyorum der son olarak da salgınınin başlarında çok guvendigim Sağlık Bakanı vaka sayısı hasta sayısı der güzel ya gerçekten güzel..:thumbdown::(3232

• Mesela dayım bu tabloya göre hasta sayılmıyormuş(!) ama ona sorduğumda hayatımda daha önce hiç yaşamadığım ağrıları yaşadım diyordu. Hasta olmadan ağrı çekti demekki(!) Allaha çok şükür iyileşti. Olay tam kişisel hayatta kalma mücadelesine dönüştü.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Online eğitim sistemi çöker Milli Egitim Bakanı bu bizler için iyi bir haber der,kur yükselir Hazine Bakanı dolari onemsemiyorum der son olarak da salgınınin başlarında çok guvendigim Sağlık Bakanı vaka sayısı hasta sayısı der güzel ya gerçekten güzel..:thumbdown::(3232

En kötüsü ve acı verici olanı da halkın her şeyi kanıksamış olması ve bu yaşananların umrunda bile olmaması. Normal bir ülkede ortalığı ayağa kaldıracak şeyler biz de bir gün sonra unutuluyor.

• Allahtan demedi ki;

Vaka sayısı bir gün çıkar , bir gün düşer .size ne? Siz hasta sayısına göre mi maaş alıyorsunuz ? Ben hiç hasta sayısına bakmıyorum.

Şükretmek lazım. Ama koskoca bir doktor hem de sağlık bakanı , kısa ve basit “toplam vaka sayımız kaç” sorusuna cevap vermeliydi. Başlamıştı nasıl olsa çözülmeye.

• 1.PCR pozitif olan semptomatik hasta

2.PCR pozitif olan asemptomatik hasta

3.PCR negatif olup Tomografi pozitif olan hasta

📌Tablolarda 3.nün olmadığını biliyorduk.

Şimdi 2.nin de olmadığını öğrendik.

Bu 3grubun sayısını bilmeden salgında ne durumdayız net anlayamayız.

• Keşke bir gazateci, orda bakana şu soruyu yöneltseydi; Bakanım demek bunlar hasta sayısı, peki o zaman vaka sayımız kaç günlük olarak? :face_with_tears_of_joy: Acaba bakan kaç vaka diyecekti. Artık 5bin mi? 10bin mi? :face_with_tears_of_joy: Seç beğen al.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Salgın başladığından bu yana 494 milyar TL yardım paketi dağıttık dedi Ekonomi Bakanı. Nüfusa bölünce kişi başı 6250 TL yapar. Bu parayı alan gören duyan var mı? Bu hesaba göre benim eve 31250 TL girmesi lazım.Nerde bu para durun bi arayayım. Hepinize iyi geceler :)

• Keşke bir gazateci, orda bakana şu soruyu yöneltseydi; Bakanım demek bunlar hasta sayısı, peki o zaman vaka sayımız kaç günlük olarak? :face_with_tears_of_joy: Acaba bakan kaç vaka diyecekti. Artık 5bin mi? 10bin mi? :face_with_tears_of_joy: Seç beğen al.

hasta sayısını 10 katı uzmanlar öyle söylüyordu yani bugünkü vaka sayısı 14bin

• Salgın başladığından bu yana 494 milyar TL yardım paketi dağıttık dedi Ekonomi Bakanı. Nüfusa bölünce kişi başı 6250 TL yapar. Bu parayı alan gören duyan var mı? Bu hesaba göre benim eve 31250 TL girmesi lazım.Nerde bu para durun bi arayayım. Hepinize iyi geceler :)

Akşam akşam güldürdün beni hocam.:grinning_squinting_face::face_with_tears_of_joy: Allah'ta seni güldürsün.:upside_down_face:

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Soruldu zaten. Fakat maalesef cevap verilmedi.

• Benim canımı daha çok sıkan şey covid yüzünden hayatını kaybedipte ölüm raporuna başka hastalıklar yada doğal ölüm yazılanlar var tarzı soru geldiğinde ölüyü canlımı gösteriyoruz vs tarzı cevap vermesi oldu bakan beyin.Bu soruya bile düzgün bir cevap gelmedi...

• Benim canımı daha çok sıkan şey covid yüzünden hayatını kaybedipte ölüm raporuna başka hastalıklar yada doğal ölüm yazılanlar var tarzı soru geldiğinde ölüyü canlımı gösteriyoruz vs tarzı cevap vermesi oldu bakan beyin.Bu soruya bile düzgün bir cevap gelmedi...

Ateş düştüğü yeri yakar derim. Allah kimseyi sınamaya görsün.