🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Geçmiş olsun tekrardan çok fazla kafaya takmamaya çalışın iyi dinlenip, iyi uyuyup, iyi beslenin.Bir şey sormak istiyordum sizce nasıl kapmış olabilirsiniz bu virusu? Elinizi gözünüze filan getiriyormuydunuz?

Hayır hocam elimi sürekli yıkayıp kolanya dökerim. Şöyle düşünüyorum benim dükkanım var. Tekel bayi. Büyük ihtimal para alışverişinde temas diyorum ben. Eşim negatif çıktı çünkü. Hatta göz yanmasını uykusuzluktan sanıyordum ben. Ama Son 3 gündür aşırı yanmaya başlamıştı.

• Hayır hocam elimi sürekli yıkayıp kolanya dökerim. Şöyle düşünüyorum benim dükkanım var. Tekel bayi. Büyük ihtimal para alışverişinde temas diyorum ben. Eşim negatif çıktı çünkü. Hatta göz yanmasını uykusuzluktan sanıyordum ben. Ama Son 3 gündür aşırı yanmaya başlamıştı.

Para çok büyük hastalık taşıyıcısı zaten hocam, benimde dükkan var her parayı elleyişimde direk elimi 30 saniye sabunlayıp yıkıyorum mecbur başka hiçbir yeri ellemeden.

Silverhand üstadım 12 leri biliyorum benim yeğenimde12. Sınıf bu sene haftada 1-2 gün gidiyor ama 8 leri hiç duymamıştım.

Benim dükkanın karşıda okullar var lisedeki 12ler ve orta okuldaki 8'leri görüyorum hocam ondan yazmıştım.

• Para çok büyük hastalık taşıyıcısı zaten hocam, benimde dükkan var her parayı elleyişimde direk elimi 30 saniye sabunlayıp yıkıyorum mecbur başka hiçbir yeri ellemeden.

Benim dükkanın karşıda okullar var lisedeki 12ler ve orta okuldaki 8'leri görüyorum hocam ondan yazmıştım.

Hocam sanırım ne kadar dikkat edersek edelim bulaşıyor bunu anladım ben. Dediğiniz Gibi günde 1 buçuk şişe kolanya bitiriyordum. Ama nasıl oldu anlamış değilim. 2 Adet ilaç yazdılar bakalım ne kadar etki edecek.

• Ablam özel bir kurumda öğretmen, 8. sınıflara ders vermekte. Bana bahsettiği öğrencilerin %50'si okula geliyormuş.

Ama şunu eklemeden duramayacağım, çocukları birbirinden uzak tutmakta çok zorlanıyorlarmış. Maske takılıyken ders anlatmakta epey zormuş, sürekli konuştuğu için yeterli solunumda zorlanıyorum zaman zaman tansiyonum düşüyor diyor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Ablam özel bir kurumda öğretmen, 8. sınıflara ders vermekte. Bana bahsettiği öğrencilerin %50'si okula geliyormuş.

Ama şunu eklemeden duramayacağım, çocukları birbirinden uzak tutmakta çok zorlanıyorlarmış. Maske takılıyken ders anlatmakta epey zormuş, sürekli konuştuğu için yeterli solunumda zorlanıyorum zaman zaman tansiyonum düşüyor diyor.

Evet hocam bende 2 gün gönderdim maske ile ders yapıyorlar gözlerim kararıyor kaçırıyorum öğretmenin cümlelerini dedi oğlum😔

• Evet hocam bende 2 gün gönderdim maske ile ders yapıyorlar gözlerim kararıyor kaçırıyorum öğretmenin cümlelerini dedi oğlum😔

Ben maskeyle girdiğim ALES sınavında bile derse göre çok daha az fiziksel efor sarfetmeme rağmen çok zorlanmıştım, son dakikalar geçmek bilmedi ve anlama yetin ciddi azalıyor gerçekten.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Çok sıkıntı bu okulların durumu, okulda dışarda veli toplantısı yapıyorlar velilerle birbirlerinden uzaktan şuan görüyorum dükkandan.Veli olsam bizi dışarda tutuyorsunuz önlem için ama çocukları saatlerce sınıflara kapatınca ne yapacaksınız diye sorardım şahsen.Havalar iyiyken pencereler 7/24 açık bu iyi bir şey ama önümüz soğuklar illa gelecek ve o pencereler kapanmak zorunda kalacak.Aynı dertten bende sıkıntı içerisindeyim pencereleri kapatmak zorunda kaldığımızda ne olacak göreceğiz.

• Çok sıkıntı bu okulların durumu, okulda dışarda veli toplantısı yapıyorlar velilerle birbirlerinden uzaktan şuan görüyorum dükkandan.Veli olsam bizi dışarda tutuyorsunuz önlem için ama çocukları saatlerce sınıflara kapatınca ne yapacaksınız diye sorardım şahsen.Havalar iyiyken pencereler 7/24 açık bu iyi bir şey ama önümüz soğuklar illa gelecek ve o pencereler kapanmak zorunda kalacak.Aynı dertten bende sıkıntı içerisindeyim pencereleri kapatmak zorunda kaldığımızda ne olacak göreceğiz.

Aynı soruyu sordum ben hocam ama öğretmen ne yapsın bilemiyoruz üzgünüz keşke böyle olması dedi aynı çocuklar gibi öğretmenler de büyük sıkıntı yaşıyor ne yazık ki..

• Geçmiş olsun öncelikle, paylaştığınız habere yorumum ise; kırtasiye, giyim,özel okul servis vs sektörlerinin okulların açılmasına ihtiyacı olduğundan okulların açıldığını düşünüyorum yoksa "çocukların eğitimlerinin aksamaması adına okulları açmalıyız" düşüncesinin ilk planda olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

• Silverhand hocam sizin sanırsam spor salonunuz vardı en iyi siz bilirsiniz ben ortalama olarak biraz büyük bir salona yazılmayı düsünüyorum ya kardesim böyle bir zamanda ne salonu diyebilirsiniz o yüzden fikir almak istiyorum gidersem erken saatlerde gidecegim aksam kalabalık saatlerde gitmeyi düsünmüyorum

• Şimdi grip sezonuda başlıyor grip miyim covid miyim çöz çözebilirsen.

Diyorum okulları marta kadar açmasınlar ama her yer açıldı okullar niye kapalı kalsın.

Çocuklar maske ile hem ders dinlemeye hemde nefes almaya çalışacaklar.

Şimdi havalar iyi ama soğuyacak o zaman kapalı camlar. Maske zaten zorluyor hepimizi bilemiyorum sıkıntı büyük.....