🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bizim mahllede zaten günde en az 2 vaka çıkıyor.Alt komşu yan komşu üst komşu yan apartman hepsinden çıktı.Sonra İÇANADOLUDA'Kİ VİRÜS SAYISI GÜNLÜK 600.

• Sayılar konusunda tartışmalar sürekli devam ediyor. Benim merak ettiğim Prof. Dr. Tufan Tükek İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve bugün Çapa da 81 pozitif vaka olduğunu söylüyor. Bakanlık ise İstanbul da 188 vaka olduğunu açıkladı. Bu da diğer hastanelerdeki sayının 107 olduğu sonucunu doğuruyor. İşte bu sayı bana inandırıcı gelmiyor

Bir kaç gün öncede Çorum valisi iki günde 21 vatandaşın covid nedeniyle öldüğünü söylemişti. Hatta resmî bir açıklama idi. Hatırladığım kadarıyla o iki günkü toplam kayıp sayısı 100-110 arası idi. Bu iki durum nedeniyle insanların güveni kalmıyor. Resmî makamlar bile açıkladıkları sayılar ile birbirleriyle çelişiyorlar...

• Bilim insanları tarafından son gerçekleştirilen çalışmada, koronavirüsün beyine ulaştıktan sonra kendisini kopyalayabildiği ve beyin içerisinde varlığını sürdürdüğü ortaya çıktı.

Bilim insanları, incelemede bulundukları koronavirüslü hastaların beyinlerinde, bağışıklık hücrelerinin etkisiz kaldığını duyurdu.

• Bilim insanları tarafından son gerçekleştirilen çalışmada, koronavirüsün beyine ulaştıktan sonra kendisini kopyalayabildiği ve beyin içerisinde varlığını sürdürdüğü ortaya çıktı.

Bilim insanları, incelemede bulundukları koronavirüslü hastaların beyinlerinde, bağışıklık hücrelerinin etkisiz kaldığını duyurdu.

Tamam çip taksınlar artık pes ediyorum 😀

• Sadece etimesgut şehir hastanesinden saatte 200 virüs çıkıyor.

Doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Lakin, saate 200 virüs çıkıyor denmesi Günde 4.800 vaka! Nerden aldın bu bilgiyi? Kusura bakma da kim dediyse sallamıştır çok büyük ihtimal, evet vaka sayısı daha fazla olabilir ama sadece bir hastenede bu kadar çıktığını düşünmüyorum... Yada bizzat şahit oldun mu?

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Lakin, saate 200 virüs çıkıyor denmesi Günde 4.800 vaka! Nerden aldın bu bilgiyi? Kusura bakma da kim dediyse sallamıştır çok büyük ihtimal, evet vaka sayısı daha fazla olabilir ama sadece bir hastenede bu kadar çıktığını düşünmüyorum... Yada bizzat şahit oldun mu?

Tanıdığım bir sağlık çalışanı dedi.Zaten Ankaranın Doktorlorunu dinleseydiniz benim dediğimede katılırdınız.

• Doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Lakin, saate 200 virüs çıkıyor denmesi Günde 4.800 vaka! Nerden aldın bu bilgiyi? Kusura bakma da kim dediyse sallamıştır çok büyük ihtimal, evet vaka sayısı daha fazla olabilir ama sadece bir hastenede bu kadar çıktığını düşünmüyorum... Yada bizzat şahit oldun mu?

Birde hastanenin dibindeyim test sayısı 3 katı felan o sayının.

Peki o zaman nasıl iyileşiyor insanlar, ben 1 tane bile ilaç almadan iyileştim. Bilim insanları önce aşıyı çözsünler bunlar çözüm değil ancak moral bozucu şeyler

Hocam pardon etimesgut demişim.Ankara şehir hastanelerinde diyecektim.Buradaki hastaları şehir dışına gönderiyorlarmış.Özele gönderenlerde varmış.Sokakta çok tanıdığım var virüs olup hala gezen.

• Hocam pardon etimesgut demişim.Ankara şehir hastanelerinde diyecektim.Buradaki hastaları şehir dışına gönderiyorlarmış.Özele gönderenlerde varmış.Sokakta çok tanıdığım var virüs olup hala gezen.

Sana açık ve net diyorum, babamın oğlu bile olsa virüslü olup gezen. Hiç açımam şikayet ederdim. Hem para cezası yiyip aklı başına gelir. Hemde o hastenede duvarları izler 14 gün. Bence şikayet et yetkililere!

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Covid-19 testi pozitif çıkıp dışarda dolaşanlara allah akıl fikir versin marttan beri en fazla 20 25 kere dışarı çıkmışımdır ve bu kişiler virüs olmalarına rağmen dışarda geziyorlar ceza verilmeli acımadan

• Sana açık ve net diyorum, babamın oğlu bile olsa virüslü olup gezen. Hiç açımam şikayet ederdim. Hem para cezası yiyip aklı başına gelir. Hemde o hastenede duvarları izler 14 gün. Bence şikayet et yetkililere!

Hocam çok isterim ama telefonum kırıldı bende ailemle kullanıyorum.Aileme diyorum mesela mahalle de de var virüs olup karantinaya alınıp ailesi gezen.Annem boşver başımıza iş çıkarma diyor biz kendimizi koruyalım diyor.Zaten şikayet edincede kimse gelmiyor.

• Bu covid hakkında bir teori olarak bişeyler yazmak istedim. Bulunduğum şehir: Batman

Bugüne kadar sağlık bakanının sık sık en yoğun iller arasında gösterdiği şehirler arasında. Cidden de öyle. Bir an acaba sürü bağışıklığı mı oldu diye düşünmüyor değilim.

Öncelikle bakanlığın söylediği resmi rakamların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı konusuna girmeyecem ama şöyle bir gerçeğe bire bir şahit oldum bu şehirde. Hastalanan insanların yarısından fazlası kendini gizleme gibi garip davranışları var. Test yaptırmıyorlar. Sebebi= yasak damgası yiyeceklerini düşünmeleridir. Abartmıyorum çevremde en az 8 aile koronaya tümden yakalandı. Hiçbiri test yaptırmadı. Özellikle ailede kronik hastası olmayan ailelerin çoğu burda hastalığını gizledi ve gizlemeye devam ediyorlar. Şehrin her bir mahallesinde arkadaşlarımla görüşüyorum. Aynı durum onlarda da var. Durum bu olunca insanların çoğu burda hastalığı atlattı arkadaşlar. Sürü bağışıklığı gibi bişey oldu. İnsanlar hastalanıp evde hafif atlattıkları için başkaları bundan cesaret aldı ve daha çok yayıldı. İşin iyi tarafı çok büyük oranda hafif atlatıp iyileştiler. Tedbir konusuna gelince tedbirsizlikler son sürat devam ediyor. Hatta hastalığı atlatanlar artık çok daha rahat davranıyorlar. Bu durum sadece Batman özelinde değil de yurt genelinde olmuşsa o zaman önümüzdeki aylardan çok da ümitsiz olmamak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü görünen şey benim gözümde Sürü Bağışıklı

• Bu covid hakkında bir teori olarak bişeyler yazmak istedim. Bulunduğum şehir: Batman

Bugüne kadar sağlık bakanının sık sık en yoğun iller arasında gösterdiği şehirler arasında. Cidden de öyle. Bir an acaba sürü bağışıklığı mı oldu diye düşünmüyor değilim.

Öncelikle bakanlığın söylediği resmi rakamların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı konusuna girmeyecem ama şöyle bir gerçeğe bire bir şahit oldum bu şehirde. Hastalanan insanların yarısından fazlası kendini gizleme gibi garip davranışları var. Test yaptırmıyorlar. Sebebi= yasak damgası yiyeceklerini düşünmeleridir. Abartmıyorum çevremde en az 8 aile koronaya tümden yakalandı. Hiçbiri test yaptırmadı. Özellikle ailede kronik hastası olmayan ailelerin çoğu burda hastalığını gizledi ve gizlemeye devam ediyorlar. Şehrin her bir mahallesinde arkadaşlarımla görüşüyorum. Aynı durum onlarda da var. Durum bu olunca insanların çoğu burda hastalığı atlattı arkadaşlar. Sürü bağışıklığı gibi bişey oldu. İnsanlar hastalanıp evde hafif atlattıkları için başkaları bundan cesaret aldı ve daha çok yayıldı. İşin iyi tarafı çok büyük oranda hafif atlatıp iyileştiler. Tedbir konusuna gelince tedbirsizlikler son sürat devam ediyor. Hatta hastalığı atlatanlar artık çok daha rahat davranıyorlar. Bu durum sadece Batman özelinde değil de yurt genelinde olmuşsa o zaman önümüzdeki aylardan çok da ümitsiz olmamak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü görünen şey benim gözümde Sürü Bağışıklı

senin teorin doğru özellikle ilçelerde ve köylerde bu gizleme olayı daha fazla oluyor sebebi ise 14 gün karantina alınca çalışamamak Türkiye de bu hastalığa yakalanıp saklayan binlerce insan olduğunu biliyorum fakat kanıtlayamam

• Virüsün insan vücudu üzerindeki garip bir etkisi= kanda oksijen yüzdesi normal sağlıklı bir insanda aralığı 95-100 arası. 93 rahatsızlık sınırı. 93'ün altında oldu mu vücudun takviye oksijen ihtiyacı doğuyor ve kişi bu rahatsızlığı hissediyor. 90 altındaki değerlerde artık bazı organların sağlıklı hücreleri oksijen yetersizliğinden ölmeye başlıyor. Süreç uzun sürüyorsa bu iş organ yetersizliğine gidiyor.

Ancak garip olan şu ki Covid hastalarında bugüne kadar birçok hastada bu değerler 80-85 bandına iniyor ancak hasta rahatsızlık hissetmiyor. Bu durum virüsün bazı hücrelerimizin reseptörleri üzerinde yanıltıcı etki gösterdiğine dair hamleler yaptığını söyleyen bilim adamları çıktı. Bunu bir yakınımızda da gördüm gerçekten. Doktor yorum getiremedi, önce cihaz yanlış ölçüyor dedi ancak tekrar tekrar aynı değeri gösterdi. İnternetten konuyu araştırayım dedim şoke oldum. Demek ki doktorlar bile dedikleri kadar gizemli bir süreç bu Covid-19.