🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Siyasilerde de koranavirus vakaların artması bize salginda hangi noktada olduğumuzu gosteriyor şu an en belirgin semptom galiba halsizlik ve eklem agrisi..

• Bana göre son yılların bilim alanındaki en büyük rezaletlerinden biri , Covid’in yayılımının sıcaklıklar yükselince azalacağı ve biteceği yönünde öne sürülen tezlerdir

Güney bölgelerimiz haftalardır 40 derece ve üstü , hatta Adana Urfa Diyarbakır 45/50 derecelere dayandı ama virüs de en çok bu kentlerde cirit atıyor, çelişkiye bakar mısınız

Milyarlarca insan yanıltılmış oldu bu süreçte

Tek kelimeyle bilim adına büyük rezalet ve hayal kırıklığı bu yaz yaşananlar

• TFF,ilk yarı maçların seyircisiz oynanmasına karar verdi.İlk karar zaten son derece sacmaydi okullar açılamiyor ama maçlara seyirci aliniyor!

• Çankırı Valisi Abdullah Ayaz: " Vakalar patlama yaptı. Çok sıkı tedbirler almak istemiyoruz; ancak buna mecbur kalabiliriz”

Pandeminin başından beri haber görmediğim illerden vakalar patlama yaptı diye haberler görüyorum hep

• Manisa'da koronavirüse yakalanan bir öğrencinin haziran ayında yapılan LGS sınavında hasta olmayan öğrencilerle aynı salonda sınava alındığına yönelik iddialar Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından doğrulandı

-BİRGÜN

• sokaga cikma yasagi dogru degil..ekonomi donmek zorunda.millet dukkan kiralamis is yapmak icin.ne ile odeyecek bu kirayi?bu sadece 1 ornek..ekonominin carklari donmek zorunda.hemde tum dunyada.bunun tek caresi maskeyi dogru kullanmak ve sosyal mesafe.......

• 12 yaşındaki kızı tarikat lideri tarafından cinsel tacize uğrayan babanın diğer müritlerde linç edilmek istendiği , yeri saklanarak korunmaya alındığı ülkemde gel de bunu anlat...

sokaga cikma yasagi dogru degil..ekonomi donmek zorunda.millet dukkan kiralamis is yapmak icin.ne ile odeyecek bu kirayi?bu sadece 1 ornek..ekonominin carklari donmek zorunda.hemde tum dunyada.bunun tek caresi maskeyi dogru kullanmak ve sosyal mesafe.......

• divane  Neftis aslında ikinizde haklısınız ekonomi dönmek zorunda düğünler yasaklandı bugün düğün salonunda çalışan bir insan ağlıyordu neresinden bakarsanız bakın çok zor bir süreç. söylediğiniz kurallara uyulmuyorsa bunun kontrol mekanizmasını kuvvetlendirerek caydırıcılığını arttırmanız gerekir tabiki bir çin gibi yapamayız ama cezalarımız yaptırımlarımız daha caydırıcı olmalı sokakta maske takmayan karantinayı ihlâl eden başına büyük cezalar geleceğini bilmeli olmuyorsa ihlâl edene hapis cezasıda dahil cezaları ağırlaştırmalı

• sokaga cikma yasagi dogru degil..ekonomi donmek zorunda.millet dukkan kiralamis is yapmak icin.ne ile odeyecek bu kirayi?bu sadece 1 ornek..ekonominin carklari donmek zorunda.hemde tum dunyada.bunun tek caresi maskeyi dogru kullanmak ve sosyal mesafe.......

Kesinlikle doğru insan kendini bilmezse neylesin el herkes kendini düşünürse yenebiliriz gevşersek dahada katlanır yasaklar varkende 1700 1800 idi herkes kendini kollamalı.

• divane size asla haksızsınız demek istemedim dediğiniz çok doğru, ekonomi dönmek zorunda. Ama insanımız o kadar cahil ki kendileri için iyi olanı anlayamıyor demek istedim , bağlantı burada.

Sozlerim size dair degil zaten.ben genel konusuyorum.ayrica size katiliyorumda.dogrusunuz ama yapacak bir sey yok maalesef.

• Ama insanımız o kadar cahil ki kendileri için iyi olanı anlayamıyor demek istedim , bağlantı burada.

cahillikle enfeksiyon arasındaki ilişkinin çözülebildiğini pek sanmıyorum

Aydın bilinen birçok isim de enfekte oldu

Bunu kaderle mi izah edeceğiz

Tedbirsizlikle mi ? Virüsün gizemli yapısı ile mi?

Aynı yastığa baş koyan çiftlerden , kadın negatif erkek pozitif çıkan onlarca örnek var ( bugün bir arkadaşımın eşi + kendisi - çıktı)

Çok garip bir bela ile karşı karşıyayız

Enfeksiyon temas hikayelerini tek tek okuma şansım olsa aylarımı bu işe hiç çekinmeden verirdim

Canı istediğine bulaşan salak bir virüs bu.

(Örneğin Bana göre X siyasetçisi dünyanın en temkinli insanlarından biridir , hatta bu temkinliliğini korkaklık olarak bile değerlendiren yazarlar olmuştu geçmişte) böyle çok dikkatli ve hijyene çok önem veren biri bile virüsü kapıyorsa herkes kapar diye sanıyorum

Maskesizlere kızarım ama her enfekte olan cahildir tedbirsizdir diyemem

Bence son birkaç yüzyılın en önemli olayı bu Covid olayı olarak tarihe geçecek