🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün hemen yakınımdaki Buca Meşkure Şamlı Ortaokulunda da bir öğretmende covid çıkması üzerine kapatıldı. Her gün ben de okula gidiyorum ister istemez sosyal mesafe azalabiliyor. Tanrı yardımcımız olsun.

• Bugün hemen yakınımdaki Buca Meşkure Şamlı Ortaokulunda da bir öğretmende covid çıkması üzerine kapatıldı. Her gün ben de okula gidiyorum ister istemez sosyal mesafe azalabiliyor. Tanrı yardımcımız olsun.

Sayı 46'ya yükselmiş, söylediğiniz okul yazıyor burda da

• Prof Dr Esin ŞENOL: "KPSS neden ertelenmesin ki? Bunlar için hayatın başka şeylerini erteleseydik de keşke bunlar ertelenmeseydi ama artık bu noktaya geldik. Ertelenmezse felaket oluruz."

• İspanya Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 9.658 kişinin koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Worldometers'teki veriler sıkıntılı, ispanya'daki toplam vaka sayısı 429.507, worldometerste 450 binin üstünde

• arkaadarlar siyasetten cok anlamam siyasi bi yorum diye yorumum kaldirlmasa sevinirim eski hemen unutuyoruz coronanin ilk. Dunya ulkererine yayıldığında bazi büyük ulkelerin tavirlari virisu kale almiyodu basta abd ingiltere gibi ve biz ulke ve siyasi yonetim ozmanlar gercekten cok iyi bir algi politikasi yapmisti hic bi siyasi dirari cikmiyo ozel yerlerde evlerde yada internet üstünden toplantilar görüşmeler yapiliyodu yasaklar ustune yasaklar geliyordu ve gercekten halkımız vurusten korkar oldu ilk basta bende temizliik hastasi olmustuk işim geregi her para donunca dezenfekan kullaniyordum sonra yazin gelmesi ekonomik sarlar okul kapanmasi turizm baslamasi ile aylardir hic disari cikmayan siyasiler gezmeye basladi halk arsinda baskan olmak uzere herkez acilislar ayasofya bicok etkinlikler ve bu arada. Bicok unlu bazi kisiler korona yakaladigi acikliiyodu ve hic bisi olmadan hepsi iyelisiyodu coronadan ilk basta ne oldugunu alayana kadar durumu cozemedigimiz daha sonrada cok citti korkulacak durum oldugunu gordumuz ve sonra tekrar aman korkulucak bisi yokmus hem. Vaka yok pek tum siyasiler gezyo heryer acildi bir cok toplu goruntuler tv yayiliyo yakalanan bisi olmuyo bosa kormusuz algisi coktan herkeze yayildi bende herkez gibi gezer oldum kafami disari cikarmaktan korkarken gunde kac kez kolonya dezenfektan kullanrken her kez gibi benim algin degisti aman bisi olmuyomus vede su kural maske tak mesefe koru herkezde soyle bi algi olustu aman maske takayim eh pekte kimseye yaklasmam tatil yaparim gezerimde nasilsa maskem var bende gencim bisi olmaz bunun gibi bicok algi degisikligi lutfen sucu halkimiza atmayalim herkez ne görüyorsa onu uyguluyo su soyle yapmis boyle yapmis degil toplum olarak biz boyleyiz ve algi tekrar eski haline getirmek zor bunun icin yine keskin yasaklarla ancak onune gecilecek

Sayın hocam bizde diken üstündeyiz evka1de. Öğretmen düşmanları varya hani, anlayacakları şekilde hayat onları sınamasın inşallah

• arkasalar yukarda video atmis amcanin biri yerde olan maskeyi alip yuzune taliyo sebebi nedir tahminim maskesi unutu ve ceza yememek için oan alip takiyo sonra bu dayiya binlerce laf yada halkimiz soyle cahil yok sunu yapmiyo maske takmiyo kurallara uymuyo bu algida secicik gibi ve mesela ben bi park kahve gidince herkez maskesi cenesinin altimda elde sigara cay ben de bakiyo herkez oyle bende aciyom cogu takan maske kac günlük oda ayri mesele

• hergün onlarca ünlü , siyasi yada tanınan bir şahsiyet Enfekte oldum , testim pozitif diye paylaşım yapıyor

Hepsine geçmiş olsun

Ancak yüzde 95’i eğitici olmuyor bu paylaşımların

Ali Babacan gençliğin dilini bildiğini söylüyor yada öyle iddia ediyor diyelim

Ya en azından Ali bey sen yaz enfekte hikayeni

Neyden şüpheleniyorsun , nasıl kapmışsın , maskesiz mi gezdin , marketten mi geldi virüs , salon toplantısı mı? hiçbir ipucu yok paylaşımda

Topluma yardımcı olmalı öndeki insanlar.

Eğitici olmalı ki vatandaş ders çıkarsın

Covid vakalarının temas hikayeleri ne kadar az bilinirse bu illet o kadar çok yayılır

Fahrettin bey de başta çok anlatırdı temas hikayelerini , o da bıraktı bu işi

Bilim kurulu zaten genel konuşma meraklısı

Bize özel , gerçek , yaşanmış temas hikayeleri gerek , ben çevremdeki vakalara birşekilde ulaşıp soruyorum da , halka bunu açık açık anlatmak gerek

Gördüğüm durum şu ; virüs kapanların yüzde 90’ı maske çıkartan tipler , yani maske tak ama onu eve girene kadar asla çıkartma

• Aylar oncede yazdim yine yaziyorum. Bu illeti asi disinda durduracak hicbirsey yok. Havayolu ile temasla bulasan birseyi nasil durdurabilirsinki.

Bu arada calistigim yerde biri 2.kez viruse yakalanmis.

• Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç: Bakanlığın açıkladığı 1500’lü rakamlar var ama bu rakam Ankara’nın rakamı bile değil. Vaka sayısı çok fazla, dört pandemi hastanesinin tamamı dolu, yatak kalmadı.