🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre bugün 1.217 kişiye koronavirüs tanısı konulurken, Palandöken Gazetesi Erzurum'da bugün ve son günlerde 450-500 kişiye koronavirüs tanısı konulduğunu söyledi.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre ise dünkü koronavirüs tablosu:

Günlük test sayısı 1.600-2.000

Günlük vaka sayısı: 450-500

Yoğun bakım hasta sayısı: 50

Entübe hasta sayısı: 11

Sağlık Bakanlığının verilerine göre ülke genelinde son 2 günde 41 kişi vefat ederken, sadece Batman'da son 2 günde 10 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği söyleniyor.

2 Mal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Saglik Bakanligi zaten doğru verileri girmiyor bunun farkindayim uzunca bir suredir böyle de dusunuyorum ama tabloya bakma amacımız resmi veriler olduğu için ona gore hareket ediliyor o yüzden de önem arz ediyor..

• Ya hocam 83 milyonluk ülkede Sağlık bakanlığının verilerine göre şu an 15 bin aktif vaka var. Allah aşkına buna inanan var mı ya? Yani yaşanan süreç ortada. Hastanelerin, valilerin, doktorların açıklamaları ortada. Adamlar tabloyla ne kadar oynasak da kimse bir şey anlamasa diye uğraşıyor. Yoğun bakım, entübe oranını bile kaldırdılar. Bunları baştan söyleyenlere hain damgası vuruldu. Vakaların artmasını istiyorsunuz dimi dediler. Şimdi kendileri de eleştiriyor. Gerçekten bu kadar saf olunmaz ya. Virüs her yerde artık, ona göre önlem alın.

• Dünyanın hiçbir yerinde doğru veriyi elde etmek tabiki mümkün değil ama en azından sağlık Bakanlığı'nın bünyesindeki doğru veriyi öğrenmek hakkımızdır 10.000'se günlük vaka sayısı 10.000 olarak açıklansa keşke

• Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ordu Şubesi Başkanı Ferit Ceylan, Ordu, Fatsa ve Ünye Devlet Hastanelerinde pandemi servisleri bulunduğunu söyleyen Ceylan, 3 hastanenin de tamamen dolu olduğunu ve Fizik Tedavi Hastanesinde yeni bir birim açıldığını aktardı. İl Sağlık Müdürlüğü'nün günlük vaka sayıları konusunda bilgi vermediğini belirten Ceylan, "Fakat sayının günlük 150'nin altına düşmediğini çok rahat söyleyebilirim. Orduda pozitif vaka söylenen gibi yüzlerde değil binlerde seyrediyor" dedi.

• Corona Testim Pozitif Çıktı Arkadaşlar Ama Aynı Evde 4 kişi yaşıyoruz sadece benim pozitif çıktı bu nasıl olur ? Testlerde bi sorun mu var yoksa gerçekten aileme bulaşmamış olabilir mi ? Herhangi bir problemim yok her zaman ki gibiyim hiç bi öksürük vb. Belirtisi yok

• Corona Testim Pozitif Çıktı Arkadaşlar Ama Aynı Evde 4 kişi yaşıyoruz sadece benim pozitif çıktı bu nasıl olur ? Testlerde bi sorun mu var yoksa gerçekten aileme bulaşmamış olabilir mi ? Herhangi bir problemim yok her zaman ki gibiyim hiç bi öksürük vb. Belirtisi yok

Geçmiş olsun hocam öncelikle, benim merak ettiğim ailenize nasıl test yaptılar belirtileri var mı, belirti göstermiyorlarsa temaslı olsalar da test yapılmıyor çünkü

• Al1han test yapıyorlar floryadaki hastanede yeğenim geçen hafta yaptırdı arkadaşında pozitif çıkınca onlarda gittiler hemen yaptılar testlerini.

Ben yapılmıyor biliyorum, onunla ilgili bu sayfada kaç tane bilgi paylaştım, örneklerinide paylaşmıştım

öncelikle cok geçmiş olsun Benimde bazı korkularım var o yüzden sormak istedim nereden bulaştıgını düşünüyrsunuz iş yeri yada toplu taşıma mı ya da farklı bir etken mi bende sürekli toplu taşına kullanıyorm ayrıca is yeri cok kalabalık paranoyak oldum

• Geçmiş olsun hocam öncelikle, benim merak ettiğim ailenize nasıl test yaptılar belirtileri var mı, belirti göstermiyorlarsa temaslı olsalar da test yapılmıyor çünkü

Sağolun Hocam Belirti yok hiç birimizde ama yaptılar test bizede Teyzemlerden bulaştı

• öncelikle cok geçmiş olsun Benimde bazı korkularım var o yüzden sormak istedim nereden bulaştıgını düşünüyrsunuz iş yeri yada toplu taşıma mı ya da farklı bir etken mi bende sürekli toplu taşına kullanıyorm ayrıca is yeri cok kalabalık paranoyak oldum

Çok teşekkür ederim hocam öncelikle vallahi hocam kalabalığa ben asla girmezdim teyzemlerde asla girmemiş teyzemleri hastaneye bırakmıştık arabayla toplu taşima kullanmasinlar diye ordan geçtiğini dusunuyoruz

• Ben yapılmıyor biliyorum, onunla ilgili bu sayfada kaç tane bilgi paylaştım, örneklerinide paylaşmıştım

Sayfaları bilmiyorum bir yorum getiremem ama arkadaşımız pozitif çıktı dediler onlara da (3kişi) test yaptılar

• Temel Tıp Bilimleri Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Sakarya:" Türkiye'nin bazı yerlerinde salgının kontrolden çıktığını duyuyoruz."

• Batman Tabip Odası Başkanı Selahattin Oğuz: "Batman Bölge Devlet Hastanesi Kovid-19 Polikliniklerine günde 700-800 civarında koronavirüs şüphesi ile hasta başvuruyor. Bunların da yarısı olası vaka kategorisinde. Yine aynı şekilde servisler ve yoğun bakımlar dolu durumda.

• İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüse rağmen ebeveynlerden ülkede gelecek hafta okullar yeniden açıldığında çocuklarını okullara geri göndermelerini istedi.