🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Abimin test sonucu negatif geldi, iş yerinde sonucunun pozitif olduğunu bile bile işe gelmeye devam eden bir düşük zekalı yüzünden tüm iş yeri diken üstündeymiş.M*l herif bide maskede takmıyormuş, nedeni kendisini iyi hissediyormuş...

• Abimin test sonucu negatif geldi, iş yerinde sonucunun pozitif olduğunu bile bile işe gelmeye devam eden bir düşük zekalı yüzünden tüm iş yeri diken üstündeymiş.M*l herif bide maskede takmıyormuş, nedeni kendisini iyi hissediyormuş...

Böyle mallar olduğu sürece vaka bitmez. Niye işe gelmesine izin veriyorlar?

Gövdesinin üzerinde taşıdığı şeyin kafa olduğunu bilmeyen kıt beyinliler yüzünden nefes almakta zorlanan insanların çektiği çile oldukça ağır gelmeye başladı işinden olması 3bin lira ceza yemesi oldukça hafif kalıyor belki o beyinsizin yüzünden bir insan vefat edecek daha ağır şeyler yazmak istiyorum ama forumun düzenini bozmamak adına yazmıyorum hocam abiniz adına sevindim büyük geçmiş olsun mevlâm hepimizi korusun inşallah

• Bilerek test vaka oranını düşürüyorlarki okulları açacak bahaneleri olsun 60000 t3st yaparkende 1200 vaka vardı 90000 testtede 1200 vaka var duyda inanma milleti iyice uyutuyorlar uzun zamndır yazmıyordum ama bu sefer dayanamadım

• Kimseye söylememiş ruh hastası, 3150 lira ceza yedi ve işinden oldu.Abim işyerinde maskesini hiç çıkartmıyordu işe yaramış Allah'a şükür.

Hocam aynı odada mı çalışıyorlardı? Benim bir tanıdığımin ofisinde de pozitif vaka çıkmış pozitif vaka dahil olmak üzere herkes maske kullanıyormuş ancak kapalı oda olduğu için emin olamıyordu..

• Hocam aynı odada mı çalışıyorlardı? Benim bir tanıdığımin ofisinde de pozitif vaka çıkmış pozitif vaka dahil olmak üzere herkes maske kullanıyormuş ancak kapalı oda olduğu için emin olamıyordu..

Yok aynı oda değil ama aynı kattalarmış, bu maskesiz tip bi kaç kere abimin odaya girmiş ama yakınlaştırmamıştım dedi abim.Çok iyi etmiş en önemli şey sosyal mesafe.

• Geçen haftalarda, yaklaşık 45000 testte, 1100 1200gibi vaka sayısı geliyordu.

Şu an yaklaşık 90000 testte, 1200 1300 vaka geliyor.

Denek ki baya iyi yoldayız. Ülkemizde oransal olarak, vaka oranı düşüyor.

Düşüyor da '' Hayat Eve Sığar '' uygulamasında kırmızılıklar nasıl bu kadar artıyor.

O zaman birileri ya bizim aklımızla fena halde dalga geçiyor, yada bunu sorgulayan, düşünen bizler, kötü niyetliyiz, herşeyi yanlış düşünüyoruz.

• Dün gece habertürkte Erdoğan Aktaş'ın sunduğu güzel bir program vardı. Programın ikinci bölümünde tvlerden alışık olduğumuz abd li bir profesör katıldı yayına, Derya Unutmaz adında, o da Türkiye niye böyle ısrarla vaka sayılarını saklıyor, herkesin tanıdığı çevresinden birileri malesef virüse yakalandı ve yakalanmaya devam ediliyor. Mayıs ayından bile daha kötü durumda HES de bile ama vaka sayısı daha az çıkıyor.

Yine bir yayında Necmettin Ünal bilim kurulu üyesiydi bir zamanlar şimdi üye değil sanırım, Mayısta daha iyiydik, düşünüyorduk okulların açılmasını şimdi malesef daha kötü durumdayız dedi.

Bazı arkadaşların dediği gibi vaka test oranını aşağı çekmeye çalışıyor olabilir bakanlık. Hayırlısı olsun.

• Sadece Mardin, Diyarbakır, Urfa ve Antep'te bile günlük vaka toplamı 2000 civarıdır bu açıklamalara göre. 81 ile kıyaslayın bu durumu. Artık 10 katı mı kaç katı mı gerçek vaka sayısı bilinmez. Açıklanan rakamlar hikaye, herkes kendine iyi baksın. Sağlık işi şakaya gelmez.

• Geçen haftaki rakama eklenen ekstra 40.000 50.000 test, hiçbir şikayeti olmayanlara yapılan testler olabilir, yani böyleyse, bunlar çıkartıldığında belirti gösteren kişilere yapılan testlerdeki pozitif oranı geçen haftaya göre artmış olur... ancak 40.000 50.000 kişi eklendiği için bu olumsuz sonuç perdeleniyor olabilir...