🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Okulların nasıl işleyeceği ile ilgili bir bilgi paylaştım konu ordan tartışmaya kadar ilerlemiş, okulla ilgili hiçbir şey paylaşamamak lazım galiba bu konuda sonu hep ikili tartışma ile bitiyor

• Okulların nasıl işleyeceği ile ilgili bir bilgi paylaştım konu ordan tartışmaya kadar ilerlemiş, okulla ilgili hiçbir şey paylaşamamak lazım galiba bu konuda sonu hep ikili tartışma ile bitiyor

Samet hoca konu dışından yazın demişti hatta hatırladığım kadarı ile

• - Almanya Tabipler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, Rusya'nın geliştirdiği koronavirüs aşısına yönelik "Test serisi olmadan bir aşının onaylanmasının insanlar üzerinde yüksek riskli bir deney olduğunu düşünüyorum" dedi.

- DSÖ: "Zatürreye karşı aşılar (Pnömokok ve Haemophilus İnfluenza Tip B (Hib) gibi pnömoniye karşı aşılar, yeni koronavirüse karşı koruma sağlamaz. Virüsün kendi aşısına ihtiyacı var."

• Corona dörtbiryanda kolgezerken çocuklarımızı nasıl okula göndereceğiz acaba bende merak ediyorum şahsen ben göndermem hayatta sağlıktan önemli dahaneolabilirki sosyal platforlarda saçma sapan haberleri gördükce insan hangibirine inanacağını şaşırıyor.öylebir sarmalın içinde dönüp duruyoruzki rabbim sonumuzu hayreylesin daha neler göreceğiz bakalım.

• kurban bayraminin yansimalari yinede tahmin edilen kadar olmadi..2000 3000 binli rakamlar yazildi buralarda..cok sukur diyelim..

Siz bu sayılara inanıyorsanız tabi şükredersiniz. Burada herkes ne anlatmaya çalışıyor bir aydır.

• sizlerin inanmamasi beni ilgilendirmez ama.senin 1 aydir inanmamanda ilgilendirmez.yani inanmayanlar sanirim yetkili merciler.bende bunu anlamiyom.madem oyle verileri yanlis acikliyorlar,o zaman 300 400 aciklarlardi.devletinde karar vermede eli rahatlardi ben devletin rakamlarina inaniyorum.baska secenek de yok zaten..

• Gerçekten günde 1000 vaka olsa emin ol 300-400 bile çok olurdu. 200-250 arası giderdik.

Nasil bu kadar emin konusabiliyorsunuz?yani saglik bakaninda size ozel telefon mu geliyor?kendi kendinize rakamlar veriyorsunuz.bu tahminlerinizi neye dayandiriyirsunuz merak ettim dogrusu.1200 vaka az degil zate.martta 250 vaka varken,ulke kapatildi nerdeyse.su an 6 kati.yani inancsizliginizi neye dayandiriyorsunuz.sadece soruyorum.tabiki inanmayabilirsiniz

• Şu günlük paylaşılan tabloları 1 aydır sadece göz ucuyla bakıyorum.Paylaşılan sayıların ciddiyetini yitirdiğini düşünüyorum özellikle Dünya standartı denilerek yoğun bakım ve entübe sayılarının tablodan silinmesinden sonra.Günlük paylaşımı geçtim anlık paylaşım yapan ülkeler var artık yoğun bakım/entübe vs verilerini(tabi onlarınki de ne kadar doğrudur Allah bilir) biz halen hangi şehirde ne kadar hasta var onu öğrenemiyoruz aylardır.

• herkesin kendi gorusu diyelim o zaman.devletime inaniyorum.agir hasta sayilari veriliyor zaten.entube sayisi gibi dusunuyorum..hocam zaten bizde goz ucuyla bakiyoruz..vaka sayilari bana gore yuksek zaten..saygilar

• rusyada vaka sayilari surekli dusuyor..bakin inanmama konusunda bende bulduklari asiya asla inanmam.putine guvenim 0..emin olun kendisi o asiyi olmamistir..rant elde etmeye calisiyor..

• herkesin kendi gorusu diyelim o zaman.devletime inaniyorum.agir hasta sayilari veriliyor zaten.entube sayisi gibi dusunuyorum..hocam zaten bizde goz ucuyla bakiyoruz..vaka sayilari bana gore yuksek zaten..saygilar

Aynen öyle bundan sonra yapılacak şey tabloya bakmak değil yada başkalarını düşünmekte değil(acı bir karar ama bunu yapmansan kafayı yersin) Şuan yapılacak şey kendin ve aileni en iyi şekilde korumaya almaya çalışmak olmak.Çünkü deminde yazdığım gibi insanımızın çoğu kurallara uymuyor, uymak istemiyor.Sürekli buna kafayı takarsan kendi ruh sağlığına zarar.Karşındaki kendini düşünmüyorsa yapacak bir şey yok.Sosyal mesafe+maske+ elinizi yüzünüze getirmeme+bol bol el temizliği kurallarına uymaya devam.