­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• 16 ya┼č─▒ndaki ye─čenimin s├╝n ak┼čam ate┼či 38.5 a ├ž─▒kt─▒ bo─čaz─▒ da a─če─▒yordu. Bug├╝n 37 civar─▒ ate┼či. D├╝┼čt├╝─č├╝ i├žin sevinsek mi bilemedik.nas─▒l yapsak bi yol g├Âsterseniz.dondurma kaynakl─▒ da olabilir.

• 2 g├╝nde 8.352 vaka tespit edilmi┼č, ispanyada art─▒┼č devam ediyor

Ne hikmetse ├Âl├╝ sayilari ├žok az bu kadar vakaya :))

• 16 ya┼č─▒ndaki ye─čenimin s├╝n ak┼čam ate┼či 38.5 a ├ž─▒kt─▒ bo─čaz─▒ da a─če─▒yordu. Bug├╝n 37 civar─▒ ate┼či. D├╝┼čt├╝─č├╝ i├žin sevinsek mi bilemedik.nas─▒l yapsak bi yol g├Âsterseniz.dondurma kaynakl─▒ da olabilir.

ge├žmi┼č olsun. 37.5 kadar ate┼č normal oluyor. i├žinizin rahat etmesi i├žin aile hekimine ba┼čvurun derim.

• Belki ben olumsuz dusunuyorum ama asinin bulunabilecegini dusunmuyorum. Sebebi birkac farkli cesidi olmasi ve bu virus muhabbetinin bizler 60 70 li yaslarda ikende surecegini dusunuyorum. Suanki vaka sayisi ile 80 milyon icin denklem kuruldugunda cok uzun yillar yapiyor maalesef. Nedense mutasyona ugrama gibi bir caba icindede degil. Biraz ic karartici oldu ama gidisat bu yonde.

• Turizm s├╝recinin yava┼člamas─▒yla beraber do─čru ya da do─čruya yak─▒n bilgileri payla┼čmaya ba┼člayacaklar ya da ba┼člamalar─▒ gerekiyor. ┼×u an i├žin salg─▒n─▒ en iyi y├Âneten, en iyi gizleyen olarak g├Âz├╝kse de yak─▒nda bu durum da de─či┼čecek.

• ─░talya'da yap─▒lan ara┼čt─▒rma ve antikor testleri sonucu 1.5 milyon ki┼činin koronavir├╝se yakaland─▒─č─▒ a├ž─▒kland─▒.

• Bu hafta i├žinde spor salonuna tekrar d├Ânmeyi d├╝┼č├╝n├╝yordum ama Ankara i├žin s├╝rekli vakan─▒n art─▒┼č e─čiliminde oldu─čunu g├Âr├╝yorum.Bir s├╝re daha evdeyiz gibi k─▒┼ča kadar da gidebilecek miyim hi├ž belli de─čil...Eve ekipmanlar─▒ topluyorum ┼ču ara mecburen.

• malesef ekonomi batmas─▒n turizim bitmesin diye normalle┼čme s├╝reci alt─▒nda halk─▒m─▒z─▒ gev┼četenler ┼čimdilerde sonbahar─▒ i┼čaret ediyor ┼ču anda mart nisan ay─▒nda vir├╝s ne ise ┼čimdi de ayn─▒ sadece ├Âl├╝mlerin yar─▒s─▒n─▒ zat├╝re nefes darl─▒─č─▒ g├Âster geri kalan─▒n─▒ corona ilk ba┼člardaki yap─▒lan karantina ve yasaklar yerinde idi ama malesef ┼ču anda iyi y├Ânetilmiyor okullar ne olacak belli de─čil ger├ži ├ževremde kime sorsam okula ├žocu─čunu g├Ândermeyecek bizler ne yapmal─▒y─▒z tedbiri elden b─▒rakmamal─▒y─▒z sadece maske dezenfektan de─čil kalabal─▒k ortamlardan uzakla┼čmal─▒y─▒z sonbaharla birlikte i┼č ya┼čam─▒ i├žin yasaklar tekrar geri gelmesi laz─▒m ├ž├╝nk├╝ patronlar corona y─▒ ├Ânemsemiyor

• Normal grip sezonlar─▒nda bile ├žocuklar hastal─▒─č─▒ okuldan eve ta┼č─▒rken,├Âzellikle ilk s─▒n─▒flarda sonbahar-k─▒┼č─▒n d├Ânem d├Ânem s─▒n─▒f─▒n yar─▒s─▒ hastalan─▒rken, gripten onlarca kat daha kolay bula┼čabilen bir virusun okullara etkisi ne olacak diye kayg─▒yla bekliyorum ├Âzellikle sonbaharda.Yok dezenfektan yok sosyal mesafe filan ge├žiniz bunlar─▒, bunla─▒rn hi├žbirini uygulayacak okul yok, okul olsa bile ├Â─črenci yok.Ate┼č ├Âl├ž├╝m├╝n├╝ bile veliler yapacakm─▒┼č her sabah ├žocu─čunu okula g├Ândermeden ├Ânce :D2

Herkes d─▒┼čarda dola┼č─▒yor vs diyebilirsiniz evet, dola┼č─▒yorlar ama s─▒n─▒flara sa─čl─▒k s─▒k─▒nt─▒l─▒ cocuklar, ├Â─čretmenler de gelecek illaki.Sa─čl─▒k s─▒k─▒nt─▒s─▒ olan insanlar halen uzak duruyor kalabal─▒ktan vs vs. ama sen okulu a├ž─▒p zorunlu tutarsan bu insanlara ne olacak? ├ço─ču cocugu annesi babas─▒ de─čil ya┼čca ya┼članm─▒┼č dedeleri-anneneleri vs bak─▒yor okul zaman─▒ ├Âzellikle anne baba ├žal─▒┼č─▒yorsa.Bu insanlarada virus ta┼č─▒yabilir ├žocuklar.

Okullar─▒n a├ž─▒l─▒p kapat─▒laca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ama├ž k─▒rtasiye,giyim, ├Âzel okul vs para girsin para dola┼č┼č─▒n piyasada.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ─░stanbul ├ľzel Raporlar-Yorumlar 3.7k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.7k
      Views
      297k
      3.7k
    3. shiptar

1. ─░zmir, Ayd─▒n, Mu─čla, Manisa ├ľzel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      760k
      12k
    3. ataberkgnay

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamalar─▒ (Nisan-May─▒s-Haziran-Temmuz-A─čustos-Eyl├╝l-Ekim-Kas─▒m 2020) 446

• Samet
    2. Replies
      446
      Views
      51k
      446
    3. Enes G├╝le├ž(17)

1. ­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. Okancan

1. Veri Payla┼č─▒m ve De─čerlendirme Merkezi 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      544k
      5.1k
    3. Sahutt

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 265

• Samet
    2. Replies
      265
      Views
      3.9k
      265
    3. Samet

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      90
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 1

• Samet
    2. Replies
      1
      Views
      78
      1