🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Babamın 20 ağustos günü Almanya'ya gitmesi gerekiyor.2 hafta karantinada mı kalması gerekiyor gidince?

Netten bin bir çeşit şey yazıyor doğru bilgiyi bulamadım.Pazartesi Ankara Alman Konsolosluğunu arayıp öğreneceğim.

• Babamın 20 ağustos günü Almanya'ya gitmesi gerekiyor.2 hafta karantinada mı kalması gerekiyor gidince?

Netten bir bir çeşit şey yazıyor doğru bilgiyi bulamadım.Pazartesi Ankara Alman Konsolosluğunu arayıp öğreneceğim.

evet hocam 14 gün orda karantinada kalcak. 1 hafta önce eniştem gitti iş için 14 gün kalmış.

• evet hocam 14 gün orda karantinada kalcak. 1 hafta önce eniştem gitti iş için 14 gün kalmış.

Oturum izni var Almanya'da babamın oda 14 gün olacak diyen var olmaz diyen var valla baya karışık net bilgi yok :) En iyisi pazartesi günü konsoloslukla konuşmak

• Gercekten bilmiyordum disardaydim haber kanallarıni actim hiçbiri yazmiyordu,önceleri öyle yapıldı hatırlarsanız önce ulusa seslenis sonra tablo aciklaniyordu insan oğluyuz sonuçta tabii ki yanlisimiz olacak affedersiniz:boat:

• Arkadaslar merhaba, hergün okurum yazılanları ama uzun süredir yazmıyorum.

3 gündür champıx sigarayı bırakma ilacını kullanıyorum. Bu süre zarfında 2 gündür sanki boğazın iltihaplanır yada sinüzit olursun ya o şekilde tat alıyorum. Sanki hafif bir geniz akıntım var yada öyle hissediyorum. İzmiri bilenler için 2 temmuzda suat seren göğüs hastalıkları hastanesi sigarayı bırakma polikliniğine gittim. Birde aşırı horlama yüzünden kalıcı tedavi amaçlı 7 temmuzda bozyaka eğitim araştırma hastanesine gittim.

Umarım ilacın yan etkileridir. Tam anlayamıyorum. Birkaç gün daha aynı devam ederse test mi yaptırsam diye düşünüyorum. Yoksa ilaç mı böyle yapıyor kafam çok karıştı.

• an itibariyle ile dünya geneli 231.882 vaka ile yeni rekor geldi Abd 68.628 vaka breziyla 45.235 vaka 1270 ölüm bildirdi

Einmal editiert, zuletzt von hakan3434 ()

• Arkadaslar merhaba, hergün okurum yazılanları ama uzun süredir yazmıyorum.

3 gündür champıx sigarayı bırakma ilacını kullanıyorum. Bu süre zarfında 2 gündür sanki boğazın iltihaplanır yada sinüzit olursun ya o şekilde tat alıyorum. Sanki hafif bir geniz akıntım var yada öyle hissediyorum. İzmiri bilenler için 2 temmuzda suat seren göğüs hastalıkları hastanesi sigarayı bırakma polikliniğine gittim. Birde aşırı horlama yüzünden kalıcı tedavi amaçlı 7 temmuzda bozyaka eğitim araştırma hastanesine gittim.

Umarım ilacın yan etkileridir. Tam anlayamıyorum. Birkaç gün daha aynı devam ederse test mi yaptırsam diye düşünüyorum. Yoksa ilaç mı böyle yapıyor kafam çok karıştı.

Ilaci bende kullandim gecmiste. O tur bi yan etkisi yok. Bol bol 3D ruya gorursun. Mide bulantisi yapar ama zamanla vucut alisir. Ilactan zannedip sakin birakma ilaci. Basarilar.

• Brezilya'da koronavirüs vaka ve ölü sayısının en çok görüldüğü yer olan Sao Paulo, dün +10.000 vaka bildirerek kendi rekorunu tazeledi.

• Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, okullarda 'hibrit' sisteminin uygulanabileceğini belirtti. Yamanel, "Yani yarısı evde yarısı okulda gibi bir eğitim düzeni söz konusu olabilir." dedi

• yks den dolayi olduk bittik tayfasinin bekledigi artis olmadi.

Hocam zaten ne zaman böyle söylense tersi oluyor 🤣 ayrıca bu kadar haraket bu kadar rahatlığa göre vakalar bu sayılarda kalıyorsa bilinmeyen bir durum var desek yanlış olmaz heralde ne bileyim ya hastalık belirti göstermeden geçiyor ya eskisi kadar bulaşmıyor yada insanlar kurallara uyuyor aklımda cevabını bilemediğim deli sorular🤣

• ABD dün 71.787 vaka 849 ölüm bildirdi.

Brezilya dün 45.235 vaka 1.270 ölüm bildirdi.

Hindistan dün 27.761 vaka 521 ölüm bildirdi.

Güney Afrika dün 12.345 vaka 140 ölüm bildirdi.

Meksika dün 7.280 vaka 730 ölüm bildirdi.

Dün Dünya genelinde 236.918 vaka 5.416 ölüm bildirildi.