🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sıcaklığın ölüm oranıyla alakası olduğunu düşünmüyorum, Rusya bu mantıkla çok ölü vermesi gerekiyordu yada Brezilya'nın az ölü vermesi lazımdı.Tamamen sağlık sistemine bağlı olay.

• Sıcaklığın ölüm oranıyla alakası olduğunu düşünmüyorum, Rusya bu mantıkla çok ölü vermesi gerekiyordu yada Brezilya'nın az ölü vermesi lazımdı.Tamamen sağlık sistemine bağlı olay.

rusya bu konuda kapalı kutu. Brezilya şu an yazdan kışa geçiş var ve sıcaklıklar 25-30 bandında . Normalde sizde bilirsiniz 30-35 bandında olur. Şuan ki değerler onalr için sonbahar gibi.

Suudi arabistanı sadece test-vaka olarak değilde yoğun bakım, entübe , iyileşen , toplam ölüm olarak değerlendirmek gerekiyor. Şuan ki yalın verilerle bile sorun yok gibi duruyor.

• bence asıl önemli olan tek başına sıcaklık değil. Sabit ve istikrarli hava koşulları. Sıcaklık olarak dalgalanan bizim gibi coğrafyalarda , kontol altına almak ve tutmak daha zor. Suudi arabistanın, katarın , singapurun hava olayları ve sıcaklık dalgalanmaları daha stabil.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Diyarbakır'da vaka sayıları gün geçtikçe artıyor. Diyarbakır'da şehir içi taşımacılık yapan özel halk otobüsü şoförünün koronavirüs testi pozitif çıktı, araç dezenfekte işlemleri için otobüs parkına çekildi ve otobüsü kullanan vatandaşlar filyasyon ekipleri tarafından aranmaya başladı. Bu olay Diyarbakır'da sıkıntı olur.

• Hocam brezilya gayet az ölüm oranında nasıl bakıyoruz duruma anlamıyorum yine ateş düştüğü yeri yakacak demeyelim lütfen. 650.000 hasta ki testleride kendilerinin icat ettiği garip bir yolla yapıyorlar 650.000 hasta ya 35.000 ölüm. Üzerinde güneş batmayan imparatorluk denilen, herkesin gitmek istediği birleşik krallık 285.000 hastada 40.000 ölüm veriyor. Brezilya nın sağlık sistemi hem ingilizlerden hem de batı avrupadan çok daha iyi o zaman. Hele hele Hindiçin yarım adasında ki ülkelerin ölüm oranlarına bakarsak adamlar arşa çıkmış demek mi olacak. Sosyal mesafe? bu adamların avrupalılardan daha mı uzak yaşadığını düşünüyoruz?Hindistan 140-150 bin test yapıyor günde 9 bin vaka çıkarıyor Vaka sayısı %6 test pozitiflik oranına rağmen %2.80. Hindistan ya, sağlık sistemi ne kadar iyi olabilir. Af edersiniz pislikleri dünyaca meşhur hijyen hak getire. 2 gündür aksini gösteren "verilere göre" sıcaklığın ölüm oranına etkisini gösteren 50 tane örnek veriyoruz, kalkıyorsunuz "Rusya" deyip kesinlik kullanılıyor.
    O vakit ağrı kesici novalgin başı ağrıyan 100 kişiye verilince 99 iyi gelip 1 kişiye iyi gelmiyorsa o ilacı da çöpe atmak lazım. Kusura bakmayın kesinlik ifadesi kullanılmamalı bir tarafta çoğunluk örneği var, üstelik tekrar söylüyorum, nüfüsları, metrekareye düşen kişi sayısı daha yüksek olan ülkeler bunlar kaldı ki çoğununda sağlık sistemi düşük, hijyen kurallarına da uyulması tartışılır ülkeler. Kendi adıma söyleyeyim, ben o yorumu yaparken sadece kalkıpta worldometer da "jhu" verilerinde direk bakıp oranlara göre yorum yapmıyorum. Bu ülkelerin yukarıda yazdığım gibi sosyolojik siyasi nüfus ve maddi durumlarını yani beşeri tüm etmenleri araştırarak yorum yapmaya çalışıyorum bir şey yazarken ufak bir yazı da olsa 1 saat geçiyor, farklı bakış açısı sunmaya uğraşıyoruz aldığımız cevap tek kelime rusya. Kesin birde. tek bir kişi için demiyorum bunu iki gündür dikkatimi çekiyor üzücü.

• Hocam brezilya gayet az ölüm oranında nasıl bakıyoruz duruma anlamıyorum yine ateş düştüğü yeri yakacak demeyelim lütfen. 650.000 hasta ki testleride kendilerinin icat ettiği garip bir yolla yapıyorlar 650.000 hasta ya 35.000 ölüm. Üzerinde güneş batmayan imparatorluk denilen, herkesin gitmek istediği birleşik krallık 285.000 hastada 40.000 ölüm veriyor. Brezilya nın sağlık sistemi hem ingilizlerden hem de batı avrupadan çok daha iyi o zaman. Hele hele Hindiçin yarım adasında ki ülkelerin ölüm oranlarına bakarsak adamlar arşa çıkmış demek mi olacak. Sosyal mesafe? bu adamların avrupalılardan daha mı uzak yaşadığını düşünüyoruz?Hindistan 140-150 bin test yapıyor günde 9 bin vaka çıkarıyor Vaka sayısı %6 test pozitiflik oranına rağmen %2.80. Hindistan ya, sağlık sistemi ne kadar iyi olabilir. Af edersiniz pislikleri dünyaca meşhur hijyen hak getire. 2 gündür aksini gösteren "verilere göre" sıcaklığın ölüm oranına etkisini gösteren 50 tane örnek veriyoruz, kalkıyorsunuz "Rusya" deyip kesinlik kullanılıyor.
    O vakit ağrı kesici novalgin başı ağrıyan 100 kişiye verilince 99 iyi gelip 1 kişiye iyi gelmiyorsa o ilacı da çöpe atmak lazım. Kusura bakmayın kesinlik ifadesi kullanılmamalı bir tarafta çoğunluk örneği var, üstelik tekrar söylüyorum, nüfüsları, metrekareye düşen kişi sayısı daha yüksek olan ülkeler bunlar kaldı ki çoğununda sağlık sistemi düşük, hijyen kurallarına da uyulması tartışılır ülkeler. Kendi adıma söyleyeyim, ben o yorumu yaparken sadece kalkıpta worldometer da "jhu" verilerinde direk bakıp oranlara göre yorum yapmıyorum. Bu ülkelerin yukarıda yazdığım gibi sosyolojik siyasi nüfus ve maddi durumlarını yani beşeri tüm etmenleri araştırarak yorum yapmaya çalışıyorum bir şey yazarken ufak bir yazı da olsa 1 saat geçiyor, farklı bakış açısı sunmaya uğraşıyoruz aldığımız cevap tek kelime rusya. Kesin birde. tek bir kişi için demiyorum bunu iki gündür dikkatimi çekiyor üzücü.

Brezilya 2 haftadır başladı ölümde artmaya günlük 1 K ölüm geliyor artık onlarda.

• Avrupa'da ilk başta kimse takmadı virüsü çok hazırlıksız yakalandılar bi anda kilitlendi ve yaşlı nüfus oranı çok çok fazla hindistan Pakistan'da millet hem genç hem de ölenlerin çoğu Corona diye geçmiyodur

• Bana yazın yavaşlayacak olması hiçbir şey ifade etmiyor çünkü sonbaharda salgının devam edeceğine kesin gözüyle bakmaya başladım mutasyon geçirip yok olmadığı sürece ayrıca aşı bulunsa dahi bunun tüm ülkelere dağıtılması gerekiyor ve bu da 2-3 ay da bitecek bir şey değil.

• Tekirdağ'da yakınlarında koronavirüs çıkan 2 genç test yapılacağı sırada pencereden atlayarak kaçtı. Polisler tarafından yakalanan gençlerin testi pozitif çıktı.

• Afşin'in kırsalındaki Hüyüklü Mahallesinde, Özarslan ve Demir aileleri arasında 27 Nisan'da yapılan nişan töreninde 45 pozitif vakaya rastlandı.

• Bugun çok gecikti tablonun açıklanması her geciktiginde vaka sayısı dusuyor ve tablo daha iyi geliyor inşallah bugünde öyle olur..