🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Brezilya'da 60 yaş altında koronavirüsten ölüm oranı son 1 haftada yüzde 31'e yükseldi.

• İtalya'da kafeler,barlar yeniden açıldıktan sonra oluşan manzara.Akdeniz ülkelerinde sosyal mesafeye dikkat etmeme yaygın sanırsam :) Sosyal mesafeye en fazla dikkat eden ülkeler genelde soğuk ülkeler oluyor :D

EYuSWNXXgAAf2z0?format=jpg&name=medium

• İtalya'da kafeler,barlar yeniden açıldıktan sonra oluşan manzara.Akdeniz ülkelerinde sosyal mesafeye dikkat etmeme yaygın sanırsam :) Sosyal mesafeye en fazla dikkat eden ülkeler genelde soğuk ülkeler oluyor :D

EYuSWNXXgAAf2z0?format=jpg&name=medium

İtalya'ya geçmiş bu görüntüden sonra, zaten en çok zor toparladılar... Birde vurdum duymaz, sokma akıl para etmeyen zihniyet İtalya da olduğu sürece aşı bulunana kadar bittiler, adamlar 2 ay sokağa çıkma yasağı uyguladılar bundan sonrada ekonominin çarkları dönmek olduğu için kolay kolay kısıtlama getirmezler, İtalya battı bu koronada.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Su an bulundugum mevkide küçük bir parkta, 6 çocuk 15 yetişkin ve basket oynayan 15-20 yaş arası 6 genç var. Birde gelenler var. Daha önce yasaklarda 5 kez polisi aramama rağmen gelmemişlerdi. O yüzden aramayada gerek yok.

Gece 11 gibi devriye gezen polisler bir kez dağıtıyor. Ceza da yazmıyor. Aynı kişiler yine geliyor. Bekçileri de tınlayan yok.

Böylemi olacak normalleşme.

İnanır mısınız bilmem ama ramazanda o çok sıcagın oldugu günlerde Gece 2ye kadar, hemde yasagın oldugu günlerde top oynadılar. Artık çocuk bağırış seslerinden irkilmeye başlayınca, çıkıp bağırdım. Öyle dağıldılar. Sinirli bir şekilde polisi aramama rağmen yine gelen giden olmamıştı.

• Kısıtlamaların olduğu zamanlara geliyordu oysa. Test sayısı az , vaka sayısı fazla . Enteresan bir sonuç , sonrakilere bakalım. Blr gun ile karalar baglamayalim. Sonraki gunlere bakalim. Insaallah bugun nazarlik olur.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Kısıtlamaların olduğu zamanlara geliyor oysa. Test sayısı az , vaka sayısı fazla . Enteresan bir sonuç , sonrakilere bakalım. Blr gun ile karalar baglamayalim. Sonraki gunlere bakalim. Insaallah bugun nazarlik olur.

Hocam bence asıl önemli olan aktif vaka sayısını düzenli olarak azaltmak. Bugün haftalar sonra ilk kez ufak bir artış oldu. İnşallah dediğiniz gibi geçici bir durum olacak.

• Bugünkü tabloyu hiç beğenemedim..Test sayısı ve aktif vaka sayısının artması hiç iyi olmadı.Bundan sonra toplam vaka sayısının pek bir önemi kalmadı artık aktif vaka sayısına bakmak en mantıklısı diye düşünüyorum.

• Kısıtlamaların olduğu zamanlara geliyordu oysa. Test sayısı az , vaka sayısı fazla . Enteresan bir sonuç , sonrakilere bakalım. Blr gun ile karalar baglamayalim. Sonraki gunlere bakalim. Insaallah bugun nazarlik olur.

Aynen katılıyorum size. Ben bir günlük veriler yerine haftalık bakıyorum. Günlük verilerde uzmanların da söylediği gibi dalgalanmalar normal. Haftalık baktığımızda düzenli bir düşüşü görmek mümkün.

• cok saskinim ya.bir o kadar uzgun..sureci takip etmekten baska care yok..

acikcasi hocam bugunku veriler gecen hafta 4 gunluk kisiylamalarin verileri . Dediginiz gibi sasirdim ama korkmadim acikcasi. Bir gun ile ne bahar gelir , ne de kis?

• acikcasi hocam bugunku veriler gecen hafta 4 gunluk kisiylamalarin verileri . Dediginiz gibi sasirdim ama korkmadim acikcasi. Bir gun ile ne bahar gelir , ne de kis?

Sağlık bakanı yaptığı bir basın açıklamasında 1 hafta 10 gün demişti ben yanlış duymadıysam. yani şuan 7 Mayısın verileri galiba

• gunluk dalgalanmadir umarim. Benim icin hala vaka sayisinin cokta onemi yok. Hastanelerin kapasitesini asmasin yeter. Test sayisininda cok onemi yok. Hala ayni yerdeyim. Test=aşı degil. Aşı bulunmadigi surece vakalar devam edecek. Yada hastalik iyi yonde mutasyona ugramadigi surece..

• Bu akşam verileri ,önceki verilere kıyasla olumsuz geldi fakat bu tarz dalgalanmalar öngörülebilir olarak açıklıyor hekimler,

Şayet haftalık bazda dalgalanmalar olumsuz yönde ilerlerse o zaman tehlikeli olabilir,

Sabır ve kararlılıkla bekleyeceğiz gerekli kuralları uygulayıp süreci kazanacağız