­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• berberler 1.5 ayd─▒r d├╝kkan bile a├žamad─▒ adamlar vir├╝sden de─čilde a├žl─▒ktan ├Âlecekler.

Sadece berberler de─čil bir s├╝r├╝ insan bunun s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒ ├žekiyor ┼čuan da hala soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ bekleniyor

• Sadece berberler de─čil bir s├╝r├╝ insan bunun s─▒k─▒nt─▒s─▒n─▒ ├žekiyor ┼čuan da hala soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ bekleniyor

yava┼č yava┼č normalle┼čmek laz─▒m yoksa ger├žekten durumu ├žok k├Ât├╝ olan insanlar var.

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ndan ziyade ┼čimdiye kadar nasil gidildiyse 1 ay daha bu ┼čekilde normalle┼čme falan demeden devam edilse daha iyiydi. Medyayla beraber bir rehavet ve devam─▒nda vaka oranlar─▒ 2 g├╝nd├╝r artmaya ba┼člad─▒. Aylak dola┼čan insan ├žok piyasada, i┼čine giden insandan ├žok aylak dola┼čman─▒n sonucu bu.

Az ├Ânce bir tvde sokakta haber yap─▒yorlar adam ne yapay─▒m evde oturup diyor, maskeyide ├Âylesine tak─▒yom diyor. Muhabir ba┼čkalar─▒n─▒da tehlikeye at─▒yorsunuz diyor ne yapay─▒m diyor. ┼×aka gibi ya hindistan polisinin yapt─▒─č─▒ gibi yapacaks─▒n b├Âylelerini.

• Bu s├╝recin i├žinde ├Âyle ince bir denge var ki ekonomiyi dusunsen corona var,coronayi dusunsen ekonomi var o denge ├Âyle iyi kurulmal─▒ ki her ikisi de ayn─▒ anda idare edilsin..

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ yerine insanlara sosyal mesafeyi nedir nas─▒l uyulur ve maske nedir nas─▒l tak─▒l─▒r sorular─▒n─▒n cevaplar─▒n─▒ ├Â─čretmemiz laz─▒m... Hi├ž bir i┼če yaramayan siyah maskeler yasaklanmal─▒ art─▒k!

• Bu soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ sizlere ne kadar kolay geliyor hele ki 1 bu├žuk ayd─▒r ├žo─ču ┼čirketler ├žal─▒┼čm─▒yorken

Zaten ben de soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelemeyece─čini biliyorum

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ yerine insanlara sosyal mesafeyi nedir nas─▒l uyulur ve maske nedir nas─▒l tak─▒l─▒r sorular─▒n─▒n cevaplar─▒n─▒ ├Â─čretmemiz laz─▒m... Hi├ž bir i┼če yaramayan siyah maskeler yasaklanmal─▒ art─▒k!

─░┼če yaramasa da en az─▒ndan tak─▒yolar, balkonda oturuyorum insanlara bak─▒yorum maske tak─▒p burnunu kapatmayan ├žok ki┼či var a─č─▒z─▒yla bo─čaz─▒n─▒ kapatm─▒┼č maskeyle, burnun a├ž─▒k bo─čaz─▒n─▒ niye kapat─▒yorsun karde┼čim

• Trump Covid-19 ile M├╝cadele G├Ârev G├╝c├╝'n├╝n da─č─▒t─▒lmayaca─č─▒n─▒ a├ž─▒klad─▒.

├ťlkeyi batakl─▒─ča s├╝r├╝kl├╝yor

• Maalesef memleketimin bir ortas─▒ yok . Her yapt─▒─č─▒m─▒z i┼čte ya ba┼čar─▒s─▒z ya da derecedeyiz. Tam bir d├╝zen tutturduk derken, normalle┼čme ad─▒mlar─▒ geldi. Bekliyorduk bunu ama haziran ba┼č─▒ veya ortas─▒ olmas─▒ gerekmez miydi ? Ekonomi tamam ama , siz demediniz mi 3 ayl─▒k i┼čsizlik ├Âdene─či diye haziran 15 diye.

Binlerce y─▒ll─▒k medeniyetin , y├╝z y─▒ll─▒k cumhuriyetin kaderi turizm bakan─▒n─▒n elinde . 11 may─▒s normalle┼čme ad─▒mlar─▒ , may─▒s sonu gibi , daha kat─▒ kurallarla revize edilmez umar─▒m. Yan─▒lan ben ,biz oluruz.

• karasah hocam ben yaz─▒n tekrar bir s─▒n─▒rland─▒rma gelece─čini d├╝┼č├╝nm├╝yorum malesef, turizm ├žok b├╝y├╝k darbe yer. Bu i┼č bu ┼čekilde devam edicek anla┼č─▒lan, belkide ┼ču ana kadar g├Âsterilen ┼čeffafl─▒k bile g├Âsterilemeyebilir.

• normalle┼čme olsa bile turizm bu sene bitmi┼čtir kontroll├╝ ve denetimli piyasa a├ž─▒lmal─▒ kendi sekt├Âr├╝m ile alakal─▒ maalesef batan ├žok firma oldu