🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Liglerin başlaması tam anlamıyla rezalet 1.5 ay önce vaka sayısı 15 ken iptal edilen lig şimdi nasıl başlıyor ? Birilerine yaranıcam diye saçma saçma kararlar alınıyor liglerin iptal edilmesine ben başlangıçta karşıydım ama doğru olan yapılmış gerçekten peki şimdi ne değişti de ligler başlıyor ? Puan farkı az oldugundan dolayı şampiyon ilan edilmeden sıralamaya göre avrupaya gidilmeli düşme olmamalı çıkma olmalı.

• Liglerin başlaması tam anlamıyla rezalet 1.5 ay önce vaka sayısı 15 ken iptal edilen lig şimdi nasıl başlıyor ? Birilerine yaranıcam diye saçma saçma kararlar alınıyor liglerin iptal edilmesine ben başlangıçta karşıydım ama doğru olan yapılmış gerçekten peki şimdi ne değişti de ligler başlıyor ? Puan farkı az oldugundan dolayı şampiyon ilan edilmeden sıralamaya göre avrupaya gidilmeli düşme olmamalı çıkma olmalı.

Öyle bir şey yok.26 hafta oynanmış kalmış 8 maç emekler nolucak ?,Ya da fransadaki gibi ligler tescil edilicektir.lig iptal edilemez tescil edilmesi de kötü bir durum olur ama tescil iptalden daha mantıklı olur 8 maç kalmış sonuçta.

• Asgari ücret ile , yanındaki iş arkadaşı covid-19 testi pozitif çıkmışken , mecburen çalışmaya devam eden , ve iş yerinde , iş yerine giderken bu tehlikeyi gögüsleyen milyonlarca emekçi var bu ülkede. İnsanların tek derdi , işinden olmadan , hastalığa yakalanmamak.

Yılda milyon dolar kazanan futbolcularımı düşüneceğim veya ona bağlı kulüpleri . Umrumda bile değil , liglerin oynanıp oynanmaması. Asgari ücretli emekçi işte mi ? İşte . Bitti. Gerisi boş.

• Ramazan iftarları verilmeye başlanmış misafir ağırlamaya başlamışız bu noktaya gelmemizdeki sebep yayınlarda verilen aşırı iyimser söylemler kime sorsam bitti bu iş diyor. Hele ki uzun seyahatler açılsın bayram ziyaretleri olsun o zaman vay halimize...

• bugün +2000 vaka kaçınılmaz gibi ikinci dalga göstere göstere geliyor biz halen ligleri başlatma avmleri açma iftar ziyaretine gitme derdindeyiz

• Bilim Kurulu üyeleri ''keşke''li cümleler kuruyorsa, fazla da kaale alınmadıkları çıkarımı yapılabilir. Para, sağlıktan ağır basıyor maalesef.

• İspanya, kısıtlamaları kaldırmanın etkilerini görmeye başladı. +3121 yeni vaka bildirdiler bugün.

almanya da göremiyoruz nedense o etkiyi bir türlü onlarda önlemleri fazlasıyla gevşetti okulları açtı başka virüs onlardaki galiba ispanyada yansımış hemen rakamlara(!)

• Arkadaşlar herkes virüs bitti sanıyor misafirliklere gidiyorlar ben okullar kapandığından beri sadece 2 kere dışarı çıktım onda da bakkala ekmek almaya gittim onun haricinde hiç dışarı çıkmadım biz keyfimizden mi 2 aydır evdeyiz yazık sağlık bakanımızın emeklerine 1-2 ay daha dayansanız ölmezsiniz

• almanya da göremiyoruz nedense o etkiyi bir türlü onlarda önlemleri fazlasıyla gevşetti okulları açtı başka virüs onlardaki galiba ispanyada yansımış hemen rakamlara(!)

Alman toplumu çok farklı. Disiplin ve sosyal bilinç konusunda oldukça gelişmiş yapıdalar. Bir Akdeniz ülkesi olan İspanyol toplumundan bu derecede disiplin beklenemez, doğalarına aykırı. Bunun neticesinde de en ufak bi gevşemenin etkileri çabuk yansıyor.

• Bilim Kurulu üyeleri ''keşke''li cümleler kuruyorsa, fazla da kaale alınmadıkları çıkarımı yapılabilir. Para, sağlıktan ağır basıyor maalesef.

Para sağlıktan ağır basmasında ne yapsın !!! Siz hiç büyük buhran diye bir şey duydunuzmu ? 10 sene süren paranın piyasadan çekilip takas ile alış veriş yapılan , sokaklar işsiz ve evsizlerle dolu olan hisse senetlerinin bir gecede sıfır inip bilmem kaç insanın intihar ettiği . ... Amerika sürekli satır aralarında büyük buhrandan kötüsü geliyor diyor ! Allah muhafaza ekonomi açılmazsa biz biteriz bundan sonrası toplum yeteri kadar bilgilendirildi işi olan işine işi olmayan evinde oturacak tedbirini alacak sosyal bilinç gelişecek bunu atlatacağız yoksa ekonomik krizin getirdiği salgının göründüğünden çok olur