🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vaka test oranı 3,67 ile nasıl ABD olacak, açıklar mısın ?

Başlarda aynı test sayısıyla 4-5 bin vaka açıklıyorken şuan 9.5 binin üstünde vaka açıkladılar, yeterince açık değil mi?

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Konu bildirim konusu mu, sana göre şu bana göre bu konusu mu?

:!:Burayı bu tür konularla lütfen meşgul etmeyin. Konudan uzaklaştırmak zorunda kalacağız aksi taktirde.

• Eğitim, sınav ile ilgili geriye dönük mesajlar silinmiştir. Bakın üyelerimizin mesajlarını silmeye hevesli değiliz ancak tüm uyarılara rağmen bazı insanlar bu konuyu görüşlerini yazabileceği bir konu sanıyor. Bu konu normalde bildirim konusudur, bir bildirime elbette görüş bildirebilirsiniz ancak bu konuyu suistimal eden kesiminde mesajı ne olursa olsun silinir. Ortada fol yok yumurta yok ortalık öğrenci öğretmen atışmasına doğru tam gaz gitmiş, bir görüşten çıkmış karşılıklı cevaplaşmalar ile 3-4 sayfayı ele geçirmişse yapacak birşeyde yok.

Umarım bundan sonra daha aklıselim bir bildirim konusu olarak devam eder.

Zaman zaman açıklanan/açıklanacak hükümet kararlarını da siyasete ve karşılıklı atışmalara girmeden konu dışı konumuzdan yorumlayabilirsiniz.

Göstereceğiniz anlayış için teşekkür ederim.

• Çekmeköy/Taşdelen vaka yoğunluğunun verilerde kırmızı olan yerde; ara sokaklarda full insanlar dışarıda akrabamdan aldığım bilgiye göre.Bu yasakların ilk zamanları insanlar gerçekten korkmuş kimsecikler çıkmıyormuş, bugün full time sokakta oyun oynayan çocuklarmı dersiniz, onların başında duran ellerinde çekirdekle keyif yapan tiplermi dersiniz her şey varmış kimse gelip kontrol etmediğinden cesaretlenmişler dışarı çıkma konusunda.Yarın bakalım ayınısı olursa polisi arayacağım dedi, durumu bildiririm bende buraya ne olacak bakalım.

• valla sizde nasıl bilmiyorum ama ben 2 haftadır hem kendim hem aile fertlerim için maskeyi kod falan beklemeden sadece kimlik numarasıyla hiç sıkıntı yaşamadan eczaneden aldım sanırım şehirden şehire değişiyor ayrıca çalıştığım kurumda veriyor maske

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()

• Çekmeköy/Taşdelen vaka yoğunluğunun verilerde kırmızı olan yerde; ara sokaklarda full insanlar dışarıda akrabamdan aldığım bilgiye göre.Bu yasakların ilk zamanları insanlar gerçekten korkmuş kimsecikler çıkmıyormuş, bugün full time sokakta oyun oynayan çocuklarmı dersiniz, onların başında duran ellerinde çekirdekle keyif yapan tiplermi dersiniz her şey varmış kimse gelip kontrol etmediğinden cesaretlenmişler dışarı çıkma konusunda.Yarın bakalım ayınısı olursa polisi arayacağım dedi, durumu bildiririm bende buraya ne olacak bakalım.

Eklemekte istiyorum dışarda sabahtan akşama kadar oynayan çocukları gören yiğenimde ben niye çıkamıyorum diye ağlıyormuş, yazık değil mi bu çocuğa.Kurallara uymak bu kadar zor olmamalı.Kurallar uyanların haklarına giriyor bu herşeyi salmış, kurallara uymayan tipler.

• Eklemekte istiyorum dışarda sabahtan akşama kadar oynayan çocukları gören yiğenimde ben niye çıkamıyorum diye ağlıyormuş, yazık değil mi bu çocuğa.Kurallara uymak bu kadar zor olmamalı.Kurallar uyanların haklarına giriyor bu herşeyi salmış, kurallara uymayan tipler.

Aynı şey bizim burada da geçerli hocam polis bir gelse cezalar üst üste uçuşacak

• Rusya vaka sayisinda 2 bin kisi ile bizi gecmis durumda. Bu aksam aciklanacak rakamlarla bu daha da netlesecek. Bu arada Brezilya hizla yaklasiyor. Durumlari hic de iyi gorunmuyor

• İtalya 1.900 yeni koronavirüs vakası ve 474 yeni ölüm raporladı.

Toplam vaka: 209.328
    Toplam ölüm: 28.710

Not: Dün İtalya 269 yeni ölüm bildirdi.

İspanya,italya,bir fatura daha öderse,şaşırmam...Almanyada ,buna dahil olabilir, bence ileride..Ne virüsmüş arkadas,ekomoni ve saglik,sosyallik açısından,dünya ya sınav oldu resmen..

Abd ve rusya da, extra zor durumlar yaşamaya devam ediyor,vaka sayısı olarak.