🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 19 Mayıs haftasıyla Bayram tatili birleştirilerek sadece büyükşehirlerde değil Türkiye genelinde 15-27 Mayıs arası 11 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanmalı. Virüse vurulacak en büyük darbe bu olur. Sadece 4 iş günü kaybı olur. Umarım yetkililer bunu gündemlerine alırlar.

• İyileşme oranı 5000+6000+7000+8000 (artış katları)

Vaka Sayısı 2000-1500-1000-500 (azalış katları)

Bir hesaplama yaptım. Buraya yazılacak gibi değil ama 15 Mayıs - 25 Mayıs arası çok iyi durumda olacağız. Mayıs sonunda normale döneriz. Haziranın ilk haftası vaka olmayabilir. Günlük iyileşme artışı ve vaka azalışı daha fazla devam ederse daha erken normale döneriz.

• 19 Mayıs haftasıyla Bayram tatili birleştirilerek sadece büyükşehirlerde değil Türkiye genelinde 15-27 Mayıs arası 11 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanmalı. Virüse vurulacak en büyük darbe bu olur. Sadece 4 iş günü kaybı olur. Umarım yetkililer bunu gündemlerine alırlar.

Kesinlikle aynı fikirdeyim geçen ben de belirttim. Daha önceki yıllarda 9 günlük tatiller yaptık zaten bu yılki bayramda minimum 9 günlük bir yasak neden olmasın? :)

• Yahu her gün virüs , her gün çarşı pazar kalabalık haberleri ama bir tane de , bu duruma bağlı pahalılığı haber yapan yayın olsun.ortalık fırsatçı dolu, Tek derdimiz kalabalık mı? Bir çok insan işsiz , bir çok insan , gelirinin yarısına veya üçte birine tamah etmek durumunda .

Virüse bağlı sokağa çıkma yasakları nedeni ile , evlerde daha fazla zaman geçirmemize bağlı olarak gıda tüketimlerimiz çok arttı. Maalesef her zaman , her yerde , her koşulda olduğu gibi bu durumu fırsata çeviren , ve bu durumu otorite olarak hiç denetlemeyenbir yapı var. Daha bir ay önce 5 kg çiçek yağı fiyatları 35-40 tl aralığında iken şimdi 45-50 bandında . Bunu bir çok gıda da örnekleyebiliriz. Pazardaki 5-6 tl nin altında bir şey yok. Halbuki ,terım işçiliğinde kısıtlama yok. Marketlerin reyonunda domates 10 tl bandında.

Zor günlerde karşımızda olan bu tablo , milli birlik diye adlandırılan duygunun ticarette geçmediğini gösteriyor.

• Ülkemizde vaka sayısı sıfırlandı diyelim. Yurt dışı uçuşlar ve giriş çıkışlar eskiye dönerse hiç bir anlamı kalmaz. Çok uzun süre ticari ilişkiler hariç giriş çıkışlar kapalı kalırsa ancak koruyabiliriz ülkemizi.

Virüslü ülkedeki insanlar başka virüssüz ülke üzerinden ülkemize uçuş yapabiliyorlar malesef. Ülkemiz inşallah yurtdışına sıkı tedbirlee uygulamaya devam eder.

• Yahu her gün virüs , her gün çarşı pazar kalabalık haberleri ama bir tane de , bu duruma bağlı pahalılığı haber yapan yayın olsun.ortalık fırsatçı dolu, Tek derdimiz kalabalık mı? Bir çok insan işsiz , bir çok insan , gelirinin yarısına veya üçte birine tamah etmek durumunda .

Virüse bağlı sokağa çıkma yasakları nedeni ile , evlerde daha fazla zaman geçirmemize bağlı olarak gıda tüketimlerimiz çok arttı. Maalesef her zaman , her yerde , her koşulda olduğu gibi bu durumu fırsata çeviren , ve bu durumu otorite olarak hiç denetlemeyenbir yapı var. Daha bir ay önce 5 kg çiçek yağı fiyatları 35-40 tl aralığında iken şimdi 45-50 bandında . Bunu bir çok gıda da örnekleyebiliriz. Pazardaki 5-6 tl nin altında bir şey yok. Halbuki ,terım işçiliğinde kısıtlama yok. Marketlerin reyonunda domates 10 tl bandında.

Zor günlerde karşımızda olan bu tablo , milli birlik diye adlandırılan duygunun ticarette geçmediğini gösteriyor.

Dedikleriniz çok doğru ucuz birşey kalmadı nerdeyse. İşın asıl ilginç olan yanıda buna rağmen enflasyon 0,..

çıkıyor

• karasah Hocam dediklerinize ek birde ramazanın bu sürece denk gelmesi de bonus oldu. Biliyorsunuz özellikle gıdada ramazan önü zamlarımız ünlüdür. :)

Çok haklısınız. Her ramazan gelişinde , fiyatlardaki artışı gördükçe , gerçekten müslüman bir ülkede yaşadığım için şükrediyorum.

• İyileşme oranı 5000+6000+7000+8000 (artış katları)

Vaka Sayısı 2000-1500-1000-500 (azalış katları)

Bir hesaplama yaptım. Buraya yazılacak gibi değil ama 15 Mayıs - 25 Mayıs arası çok iyi durumda olacağız. Mayıs sonunda normale döneriz. Haziranın ilk haftası vaka olmayabilir. Günlük iyileşme artışı ve vaka azalışı daha fazla devam ederse daha erken normale döneriz.

Bilim adamları net konuşamıyor daha, helal olsun siz onlardanda iyisiniz demek ki mayıs arası çok iyi durumda olacağız dediğinize göre.

• ARTık test sayısı artsada vaka sayısının azaldığı çok belli. Geçen haftaki 4 günlük etkiyi de yarın öbürgün daha fazla göreceğiz 2 bin altı vakaya 2 gün içinde ineriz.

Ayrıca şöyle bir video hazırladım. Hayat eve sığar uygulamasıyla tehlikeli bölgelerin yerlerini gösterdim.

Öncelikle şurayı onaylarsanız sevinirim bir karsever olarak kar yağışı vidyolarım da var izlersinizhava-kars323hava-kars323:)

https://www.youtube.com/channe…tWUrQ/?sub_confirmation=1

KORONA VAKA HARİTASI

• DSÖ de görevli Amerikalı, Bulaşıcı Hastalık Epidemiyoloğu Maria Van Kerkhove, bir çok ülkenin Covid-19 nedeniyle yaşanılan ölümleri doğru şekilde tespit edemediğini belirtti.

• Bilim adamları net konuşamıyor daha, helal olsun siz onlardanda iyisiniz demek ki mayıs arası çok iyi durumda olacağız dediğinize göre.

Bilim adamlarının yaptığını bu arkadaşımızda yapmış fikrini söylemiş. Bilim adamı diye burada paylaştığınız adamlarda farklı bişey yapmıyor her biri ayrı bir düşünce ayrı bir fikir söylüyor. Onun için herkesin kafası karışıyor

• Çok şükür tablo her geçen gün iyiye gidiyor. Daha da iyiye gidecektir inşallah. Gıda tüketimleri arttı fırsatçı ağababaları da arttı. Dün markette armut alayım dedim bir ay öncesinde 6 TL olan armut 14 liraya çıkmış. Yağ fiyatları 50 ye dayanmış. İşlenmiş et ürünleri 20 tl den fazla artmış. Yazık koskoca yazık. Onca denetim lafı falan hikaye hepsi. Şu an insanlar kıt kanaat geçiniyor. Cebine giren gelirinin çoğunu kaybetmiş. Hazırdan yiyoruz birçoğumuz. Süreç (sokağa çıkma yasağı Vs.) uzarsa bir kaç ay daha kaos kaçınılmaz duruyor bu şartlarda. Kolay değil hemen hemen her sektör durdu çünkü. Normalleşme Haziran sonrasında şart yoksa işimiz çok zor.

• TFF Sağlık Kurulu tarafından yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik "Futbola Dönüş Öneri Protokolü" hazırlandı.

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinden geçen ve kirliliğiyle gündeme gelen Lüleburgaz Deresi, koronavirüs tedbirleri kapsamında fabrikalar üretime ara verince temiz akmaya başladı. Kirlilik nedeniyle canlı hayatının son bulduğu derede yeniden balıklar görüldü, kurbağa sesleri duyuldu.