­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Vir├╝s g├╝c├╝n├╝ kalabal─▒ktan al─▒yor ve bu vir├╝s aniden belli etmez 14 g├╝n i├žinde belli ediyor ve sen bunu anlayana kadar ka├ž yere gittin ka├ž ki┼čiye bula┼čt─▒rd─▒n ┼čuan her┼čey ├žok iyi 2. dalgalanmay─▒ yapt─▒rmamak laz─▒md─▒r. Sa─čl─▒kla kal─▒n iyi forumlar

• Annem kalple ilgili tedbiren 5 g├╝n hastaneye yat─▒r─▒ld─▒ bug├╝n taburcu oldu ve 14 karantina s├╝resi olarak kendi evi gop getirdim . Ama durum ger├žekten vahim kasab─▒n ├Ân├╝nde 50 metre kuyruk bim A101 akl─▒n─▒za gelen heryer kuyruk insanlar omuz omuza ben akl─▒m─▒ kaybedece─čim bu nas─▒l bir vurdumduymazl─▒k bu nas─▒l bir cehalet Allah sonumuzu hayreylesin

• UmuTCaN hocam bu haberleri baz─▒ sayfalar payla┼čt─▒ ve kayna─č─▒ da h├╝rriyet olarak g├Âsterdiler ancak ben bu haberleri hi├žbir yerde bulamad─▒m ayr─▒ca daha hi├žbir a├ž─▒klama yap─▒lmad─▒ da. Ondan inanmamay─▒ tercih ediyorum. Haberi bulabilen varsa payla┼čabilirse iyi olur.

• Sosyal mesafenin can─▒na okuyacaklar─▒n─▒ biliyordum bug├╝n... Tv'lerinde gaz─▒na geldiler may─▒s ay─▒nda bitiriyoruz diye diye cesareti verdiler millete.Bafra bu haldeydi bug├╝n.

94571373_3382541961760180_1924032433917788160_o.jpg

94596086_3382542291760147_1375116067092824064_o.jpg

94616525_3382542458426797_1499582608718168064_o.jpg

94687410_3382542148426828_5344340648088567808_o.jpg

• UmuTCaN hocam bu haberleri baz─▒ sayfalar payla┼čt─▒ ve kayna─č─▒ da h├╝rriyet olarak g├Âsterdiler ancak ben bu haberleri hi├žbir yerde bulamad─▒m ayr─▒ca daha hi├žbir a├ž─▒klama yap─▒lmad─▒ da. Ondan inanmamay─▒ tercih ediyorum. Haberi bulabilen varsa payla┼čabilirse iyi olur.

Te┼čekk├╝rler, kayna─č─▒ tekrar d├╝zelttim. Dedi─činiz gibi as─▒l kaynak sahibinde b├Âyle bir i├žerik yok zira.

• Interstellar her┼čey ├žok iyiye gidiyor May─▒s sonu bu i┼č bitti denilirse o g├Âr├╝nt├╝lerin fazlas─▒n─▒ g├Ârece─čiz . Ve haberlerde buna benzer g├Âr├╝nt├╝ler g├Âremeycez b├╝y├╝k ihtimalle ├ž├╝nk├╝ ├žo─ču yay─▒n kurulu┼ču ├╝├ž maymunu oynuyor . ├çi├žek b├Âcekten bahsede dursunlar . ┼×u bir bu├žuk ayl─▒k s├╝re├ž bo┼ča gitmez umar─▒m

• Size normal zamanda bile bu kadar kalabal─▒k olmad─▒─č─▒na yemin edebilirim ama kan─▒tlayamam

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Merhaba millet okadar umudum vardiki dedimki kendi kendime bayramda bu is biter kurtuluruz,ben 33 yasimdayim bu kadar kalabalik gormedim balkonda iftari bekliyorum bi ses geldi sanatci gibi dedim sikintidan balkonda biri sarki soyluyor bide ne goriyim 30 yada 35 kisilk 13 ve 20 yas arasi binanin onunde toplanmis sarki soyluyor halay cekiyolar disarda her yastan var noluyo biraz daha sabretmek bu kadar zormu yazik dimi emeklere..

• Cuma g├╝n├╝ 2-3 milyon insan─▒n i├ž i├že olmas─▒ndan ve akabinde ├žok├ža kalabal─▒k g├Âr├╝nt├╝ler gelmesine ra─čmen vaka say─▒s─▒nda ├žok ├Ânemli yol ald─▒k . Artmas─▒n─▒ beklerken forumun %60 ─▒ olarak azalma sonucuyla kar┼č─▒la┼čt─▒k . Belli ki vir├╝s g├╝├ž kayb─▒n─▒ T├╝rkiye'de temastan al─▒yor ­čśé yine vaka art─▒┼č─▒nda y├╝kselme olmaz belki de ├žok ┼čey yapmayal─▒m art─▒k arkada┼člar ­čśČ ( ironi i├žerir )

• Bakanlar,Devlet B├╝y├╝kleri,Bilim kurulu ├╝yeleri vir├╝s├╝ kontrol alt─▒na ald─▒k, her ┼čey ├žok iyi gidiyor may─▒s'ta bir sorun kalmaz derse halkta b├Âyle umursamaz. Bu zamana kadar soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ve k─▒s─▒tlamalar ile ger├žekten kontrol alt─▒nda tuttuk. ├çok i┼če yarad─▒. Ama son zamanlarda fazla iyimser konu┼čarak halk─▒ umursamaz hale getiriyorlar. ─░kinci dalgaya sebep olunabilir. Kendi ┼čehrimde bug├╝n bak─▒yorum sokaklar insan seli.... Marketlerde,Pazarlarda sosyal mesafe kural─▒na uymuyorlar. Umar─▒m halk akl─▒n─▒ ba┼č─▒na al─▒r. Y├╝zd├╝k y├╝zd├╝k kuyru─čuna geldik buradan ikinci bir dalgaya sebep olmayal─▒m. Gerekirse 1 ay daha evde otursun millet haziran'dan sonra daha gev┼četilmi┼č olsun tedbirler. Ama ┼čuan s─▒ras─▒ de─čil yolun sonuna gelmedik hen├╝z.