­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Sosyal mesafe diyoruz da akl─▒ma geldi birden marketlerde bir nebze dikkat edebiliyorsun sosyal mesafeye, berberler a├ž─▒l─▒nca bu alanlarda sosyal mesafeye nas─▒l dikkat edilecek? 2 metreden mi t─▒ra┼č edecekler :) + sakal t─▒ra┼č─▒ i├žin dibine giriyior adam resmen.

• Biriktirip raporlasalar birka├ž g├╝nd├╝r veri girmemi┼č olmal─▒lar ama ka├ž g├╝nd├╝r eksiksiz bildirdiler. Mesela Ekvador g├╝nlerce bildirmiyor sonra da ge├žen g├╝n oldu─ču gibi tek g├╝nde 11 bin vaka a├ž─▒kl─▒yor. Huzurevleriyle alakal─▒ bir durum olabilir.

yanl─▒┼č girilmi┼č d├╝zeltildi.

• Cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ Kabinesi, koronavir├╝s tedbirleri kapsam─▒nda video konferans y├Ântemiyle topland─▒.(TG)

• Yeni tip koronavir├╝s tedavisinin ard─▒ndan sa─čl─▒─č─▒na kavu┼čan K─▒rklareli Valisi Osman Bilgin g├Ârevine ba┼člad─▒.

• Berberlerde sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒ gibi giyinirler olur biter. Adamlar esnaf ve i┼čleri bu mecbur para kazanmalar─▒ laz─▒m. Yoksa durumlar─▒ daha k├Ât├╝ye gidecek.

• Berberlerde sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒ gibi giyinirler olur biter. Adamlar esnaf ve i┼čleri bu mecbur para kazanmalar─▒ laz─▒m. Yoksa durumlar─▒ daha k├Ât├╝ye gidecek.

├ťcretsiz da─č─▒t─▒lmas─▒ laz─▒m o malzemelerin berber esnaf─▒na.Her m├╝┼čreti de ba┼čka eldiven kullanmalar─▒ laz─▒m vb vb. Ben 3 numaraya vurdum sa├ž─▒ 2 hafta ├Ânce en g├╝zeli haz─▒r yazda geliyor zaten :)

• ├ťcretsiz da─č─▒t─▒lmas─▒ laz─▒m o malzemelerin berber esnaf─▒na.Her m├╝┼čreti de ba┼čka eldiven kullanmalar─▒ laz─▒m vb vb. Ben 3 numaraya vurdum sa├ž─▒ 2 hafta ├Ânce en g├╝zeli haz─▒r yazda geliyor zaten :)

Bende 3 numaraya vurdum 3 hafta ├Ânce makinayla rahat─▒m

• GMe0Qt.jpg

Vitamin D Supplementation Could Possibly Improve Clinical Outcomes of Patients Infected with Coronavirus-2019 (COVID-2019)

• Bug├╝n yap─▒lan Kabine Toplant─▒s─▒'nda Koronavir├╝s sonras─▒ normalle┼čme takvimi ele al─▒nacak.

─░ki a┼čamal─▒ bir s├╝re├žten s├Âz ediliyor.

1- May─▒s ay─▒nda tedrici bir normalle┼čme

2- Haziran ay─▒nda normalle┼čmenin geni┼čletilmesi

ABD ve AvrupaÔÇÖda da baz─▒ ├╝lkeler may─▒s ay─▒n─▒n ba┼č─▒nda kontroll├╝ bir normalle┼čme s├╝recini ba┼člatacaklar. Bizde daha ihtiyatl─▒ bir s├╝re├ž i┼čleyecek. ├ľncelikle 1 2 3 May─▒s 2020 tarihlerinde 30 b├╝y├╝k┼čehir ve ZonguldakÔÇÖta ├Ân├╝m├╝zdeki hafta soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilecek.

30 NisanÔÇÖda dolan okullarda uzaktan e─čitim s├╝reci May─▒s sonuna kadar uzat─▒lacak. AVMÔÇÖler konusunda fikir birli─čine var─▒lamad─▒ ancak berberler, marketler, toplu ta┼č─▒ma, oteller maske kullan─▒lmas─▒ ve sosyal mesafe kural─▒na uyulmas─▒ ┼čart─▒yla a├ž─▒lacak. (H├╝rriyet)

• GaziantepÔÇÖin ─░slahiye il├žesinde 11 g├╝n ├Ânce yap─▒lan koronavir├╝s testi negatif ├ž─▒kan ve 14 g├╝nl├╝k karantinaya al─▒nan ki┼či evinde ├Âl├╝ bulundu.Apartman─▒ karantinaya al─▒nd─▒.

• ├ťcretsiz da─č─▒t─▒lmas─▒ laz─▒m o malzemelerin berber esnaf─▒na.Her m├╝┼čreti de ba┼čka eldiven kullanmalar─▒ laz─▒m vb vb. Ben 3 numaraya vurdum sa├ž─▒ 2 hafta ├Ânce en g├╝zeli haz─▒r yazda geliyor zaten :)

Bende 3 e vurdum ku┼č gibiyim:D

• 4 g├╝n yasak ├Âncesindeki g├╝nlerde kalabal─▒kt─▒ sokaklar ama vaka say─▒s─▒ d├╝┼č├╝yor yani anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla bizim ├╝lkemizde kalabal─▒k vaka say─▒s─▒n─▒ etkilemiyor. Bunun ba┼čka bir a├ž─▒klamas─▒ olamaz...