­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bir traji komik olay bana g├Âre, isve├žÔÇÖten tedavi i├žin getirilen aile. Devletimiz ├╝st├╝ne d├╝┼čeni yapm─▒┼čt─▒r , her vatanda┼č─▒na yapmas─▒ gerekti─či gibi ama ,Vallahi ben ortada kald─▒m , k─▒z─▒n─▒n a├ž─▒klamalar─▒n─▒ dinleyince . Bize daha maske ula┼čmad─▒. Han─▒m efendiye u├žak gitti.

Muhabir soruyor!! T├╝rkiye ye gelir misiniz ?

Hastan─▒n k─▒z─▒ : tatiller de belki gelirim.

kaynak:

• Devletin bu hafta a├ž─▒klad─▒─č─▒ 1000tl sosyal yard─▒m─▒na ba┼čvuran iki tan─▒d─▒─č─▒m─▒n ba┼čvurusu Red olmu┼č sonu├ž ertesi g├╝n sisteme d├╝┼čm├╝┼č.

Ba┼čvuru yapanlar i┼čsiz, kirada ve ├╝zerlerine hi├ž bir mal varl─▒k yok!

Tekrar itiraz hakk─▒ varm─▒┼č itiraz etmi┼čler.

• Devletin bu hafta a├ž─▒klad─▒─č─▒ 1000tl sosyal yard─▒m─▒na ba┼čvuran iki tan─▒d─▒─č─▒m─▒n ba┼čvurusu Red olmu┼č sonu├ž ertesi g├╝n sisteme d├╝┼čm├╝┼č.

Ba┼čvuru yapanlar i┼čsiz, kirada ve ├╝zerlerine hi├ž bir mal varl─▒k yok!

Tekrar itiraz hakk─▒ varm─▒┼č itiraz etmi┼čler.

2.Fazda ba┼čvurusu kabul olan tan─▒d─▒─č─▒m var araba ve daire sahibi.Neye g├Âre veriyorlar bilmiyorum.

• Maskesi eline ula┼čmam─▒┼č insanlar var halen bir d├╝nya.TC numaras─▒n─▒ s├Âyledi─či halde eczaneden temin s─▒k─▒nt─▒s─▒ ya┼č─▒yor insanlar.Bu insanlar ne yapacak her yer a├ž─▒l─▒nca.D├╝kkan mart ortas─▒ndan beri kapal─▒ ├žal─▒┼čanlara K├ç├ľ bile yap─▒lmad─▒ daha.

Spor salonlar─▒nda maske kulland─▒rarak nas─▒l spor yapt─▒racak spor salonu sahipleri? Hangi m├╝┼čteri normal y├╝r├╝rken zor nefes ald─▒ran maske ile spor yapmak ister? Bu alanlarda sosyal mesafe uygulasan ne olacak 50-60 metrekare spor salonlar─▒ var biliyorum havaland─▒rmas─▒ yok.

20 g├╝nd├╝r yapt─▒─č─▒m 4. maske talebimde hala cevaps─▒z. Umar─▒m her ne yap─▒lacaksa bunlar hayata ge├žmeden maskeler ''ihtiya├ž sahibi ki┼čilere'' ula┼č─▒r.

• 2.Fazda ba┼čvurusu kabul olan tan─▒d─▒─č─▒m var araba ve daire sahibi.Neye g├Âre veriyorlar bilmiyorum.

─░tiraz etmi┼č hocam onlarda in┼čallah olur.

Allah herkesin yard─▒mc─▒s─▒ olsun bu d├Ânemde insanlar─▒n durumu ├žok k├Ât├╝.

• Maske ve sosyal yard─▒m olay─▒nda , bizlere ve devlete ├žok b├╝y├╝k sorumluluklar d├╝┼č├╝yor.

Maske konusu ├žok ├Ânemli de─čil de , 1000 tl lik sosyal yard─▒m ger├žekten hakedenlere gitmeli . Devletin bu konuda c─▒mb─▒z ile se├žmesi laz─▒m. ├çok b├╝y├╝k vebal var. Kul hakk─▒ var . Vatanda┼č olarak da , ihtiyac─▒ olmad─▒─č─▒ halde , ihtiyac─▒ demeyim de , daha fazla ihtiyac─▒ olanlar oldu─ču halde , ba┼čvurup alanlar─▒n vah haline .

• 2.Fazda ba┼čvurusu kabul olan tan─▒d─▒─č─▒m var araba ve daire sahibi.Neye g├Âre veriyorlar bilmiyorum.

Vermi┼č oldu─čunuz bilgi ├╝zerine e-devletten pandemi sosyal yard─▒m sayfas─▒n─▒ inceledim. Gelir ve mal durumu ile ilgili bir ├žok soru var .
    ─░ki se├ženek var ;

1; Ba┼čvuranlar yalan beyan veriyor

2; De─čerlendirmede s─▒k─▒nt─▒ var.

Sosyal yard─▒m─▒ almak i├žin kim yalan beyan yapar , sorumlular da bunu kontrol etmeden verirse , hakk─▒m─▒ helal etmiyorum.

• Bu ├žal─▒┼čman─▒n Fransa ve Amerika i├žin olan─▒ var m─▒?

• Tamamen sa├žmal─▒k .. bir salg─▒n─▒n a┼č─▒s─▒ yoksa nas─▒l bitebilir ? Grafikte dip g├Âr├╝yor neredeyse.. S├Âz├╝m ona hani 1 vakadan geldik ya buralara nas─▒l olurda May─▒s sonu onca tedbir kalk─▒nca vaka say─▒s─▒ azalabilir yada durma noktas─▒na gelir . Singapur kendine sim├╝le ettirsin bence az─▒c─▒k tedbiri b─▒rak─▒nca neler oldu─čunu en iyi kendileri g├Ârd├╝ ├ž├╝nk├╝ , alg─▒ rehavet en sevmedi─čim ikili oldu ┼ču bir ayd─▒r ..

• Maske ve sosyal yard─▒m olay─▒nda , bizlere ve devlete ├žok b├╝y├╝k sorumluluklar d├╝┼č├╝yor.

Maske konusu ├žok ├Ânemli de─čil de , 1000 tl lik sosyal yard─▒m ger├žekten hakedenlere gitmeli . Devletin bu konuda c─▒mb─▒z ile se├žmesi laz─▒m. ├çok b├╝y├╝k vebal var. Kul hakk─▒ var . Vatanda┼č olarak da , ihtiyac─▒ olmad─▒─č─▒ halde , ihtiyac─▒ demeyim de , daha fazla ihtiyac─▒ olanlar oldu─ču halde , ba┼čvurup alanlar─▒n vah haline .

Aynen ├Âyle iyice umar─▒m ara┼čt─▒r─▒l─▒yordur onay verilmeden ├Ânce ├žo─ču ki┼či yalan yanl─▒┼č bilgiler giriyor anla┼č─▒lan arabas─▒ felan olup kira vermiyenlere ├ž─▒kt─▒─č─▒na g├Âre ara┼čt─▒rmada eksiklikler var.

• Defalarca ba┼čvurmam─▒za ra─čmen bize maske gelmedi. Anneme de kolonya gelmedi─či gibi...

Bizde de okullar bir tek karne i├žin a├ž─▒l─▒r ve hemen kapan─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝yorum .

• Defalarca ba┼čvurmam─▒za ra─čmen bize maske gelmedi. Anneme de kolonya gelmedi─či gibi...

Bizde de okullar bir tek karne i├žin a├ž─▒l─▒r ve hemen kapan─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝yorum .

Maske yada kod gelmiyenlere sa─čl─▒k bakan─▒ ge├žen g├╝n eczanelere gidip tc kimlik taratarak al─▒nabilce─čini s├Âylemi┼čti gittinizmi eczaneye bu konu i├žin ?

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ─░stanbul ├ľzel Raporlar-Yorumlar 3.5k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.5k
      Views
      287k
      3.5k
    3. karamon