🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • En azından mesafe dışarda korunuyor içerde bazen karışsa da durumlar...( Tabiki bu durum fırının isminden de oluşmuş olabilir)^^^^^^

İlk vaka açıklandığından beri kendi ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz, pide yapmaya da başladık.En iyi seçenek bu bence şuan.

• İlk vaka açıklandığından beri kendi ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz, pide yapmaya da başladık.En iyi seçenek bu bence şuan.

Valla pide işin bahanesi güneşden bir 20-25 dk faydalandım.Kuş böcek seslerinde mahallede bir tur atmış oldum.Abartılı değil 2500 adım falan.Ama sıcakta boğazım kurudu akşama suyla mideyi dolduracağım^^

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde psikolojik sorunları olduğu belirtilen Barış Çimen, koronavirüsten korunmak için içtiği dezenfektan ve etil alkol nedeniyle hayatını kaybetti.(DHA)

• Bir traji komik olay bana göre, isveç’ten tedavi için getirilen aile. Devletimiz üstüne düşeni yapmıştır , her vatandaşına yapması gerektiği gibi ama ,Vallahi ben ortada kaldım , kızının açıklamalarını dinleyince . Bize daha maske ulaşmadı. Hanım efendiye uçak gitti.

Muhabir soruyor!! Türkiye ye gelir misiniz ?

Hastanın kızı : tatiller de belki gelirim.

kaynak:https://streamable.com/gpuddx

• Devletin bu hafta açıkladığı 1000tl sosyal yardımına başvuran iki tanıdığımın başvurusu Red olmuş sonuç ertesi gün sisteme düşmüş.

Başvuru yapanlar işsiz, kirada ve üzerlerine hiç bir mal varlık yok!

Tekrar itiraz hakkı varmış itiraz etmişler.

• Devletin bu hafta açıkladığı 1000tl sosyal yardımına başvuran iki tanıdığımın başvurusu Red olmuş sonuç ertesi gün sisteme düşmüş.

Başvuru yapanlar işsiz, kirada ve üzerlerine hiç bir mal varlık yok!

Tekrar itiraz hakkı varmış itiraz etmişler.

2.Fazda başvurusu kabul olan tanıdığım var araba ve daire sahibi.Neye göre veriyorlar bilmiyorum.

• Maskesi eline ulaşmamış insanlar var halen bir dünya.TC numarasını söylediği halde eczaneden temin sıkıntısı yaşıyor insanlar.Bu insanlar ne yapacak her yer açılınca.Dükkan mart ortasından beri kapalı çalışanlara KÇÖ bile yapılmadı daha.

Spor salonlarında maske kullandırarak nasıl spor yaptıracak spor salonu sahipleri? Hangi müşteri normal yürürken zor nefes aldıran maske ile spor yapmak ister? Bu alanlarda sosyal mesafe uygulasan ne olacak 50-60 metrekare spor salonları var biliyorum havalandırması yok.

20 gündür yaptığım 4. maske talebimde hala cevapsız. Umarım her ne yapılacaksa bunlar hayata geçmeden maskeler ''ihtiyaç sahibi kişilere'' ulaşır.

• Maske ve sosyal yardım olayında , bizlere ve devlete çok büyük sorumluluklar düşüyor.

Maske konusu çok önemli değil de , 1000 tl lik sosyal yardım gerçekten hakedenlere gitmeli . Devletin bu konuda cımbız ile seçmesi lazım. Çok büyük vebal var. Kul hakkı var . Vatandaş olarak da , ihtiyacı olmadığı halde , ihtiyacı demeyim de , daha fazla ihtiyacı olanlar olduğu halde , başvurup alanların vah haline .

• 2.Fazda başvurusu kabul olan tanıdığım var araba ve daire sahibi.Neye göre veriyorlar bilmiyorum.

Vermiş olduğunuz bilgi üzerine e-devletten pandemi sosyal yardım sayfasını inceledim. Gelir ve mal durumu ile ilgili bir çok soru var .
    İki seçenek var ;

1; Başvuranlar yalan beyan veriyor

2; Değerlendirmede sıkıntı var.

Sosyal yardımı almak için kim yalan beyan yapar , sorumlular da bunu kontrol etmeden verirse , hakkımı helal etmiyorum.

• Bu çalışmanın Fransa ve Amerika için olanı var mı?

• Tamamen saçmalık .. bir salgının aşısı yoksa nasıl bitebilir ? Grafikte dip görüyor neredeyse.. Sözüm ona hani 1 vakadan geldik ya buralara nasıl olurda Mayıs sonu onca tedbir kalkınca vaka sayısı azalabilir yada durma noktasına gelir . Singapur kendine simüle ettirsin bence azıcık tedbiri bırakınca neler olduğunu en iyi kendileri gördü çünkü , algı rehavet en sevmediğim ikili oldu şu bir aydır ..

• Maske ve sosyal yardım olayında , bizlere ve devlete çok büyük sorumluluklar düşüyor.

Maske konusu çok önemli değil de , 1000 tl lik sosyal yardım gerçekten hakedenlere gitmeli . Devletin bu konuda cımbız ile seçmesi lazım. Çok büyük vebal var. Kul hakkı var . Vatandaş olarak da , ihtiyacı olmadığı halde , ihtiyacı demeyim de , daha fazla ihtiyacı olanlar olduğu halde , başvurup alanların vah haline .

Aynen öyle iyice umarım araştırılıyordur onay verilmeden önce çoğu kişi yalan yanlış bilgiler giriyor anlaşılan arabası felan olup kira vermiyenlere çıktığına göre araştırmada eksiklikler var.

• Defalarca başvurmamıza rağmen bize maske gelmedi. Anneme de kolonya gelmediği gibi...

Bizde de okullar bir tek karne için açılır ve hemen kapanır diye düşünüyorum .

• Defalarca başvurmamıza rağmen bize maske gelmedi. Anneme de kolonya gelmediği gibi...

Bizde de okullar bir tek karne için açılır ve hemen kapanır diye düşünüyorum .

Maske yada kod gelmiyenlere sağlık bakanı geçen gün eczanelere gidip tc kimlik taratarak alınabilceğini söylemişti gittinizmi eczaneye bu konu için ?