­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• g├╝ne┼čin bula┼č─▒c─▒l─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝rece─či varsay─▒m─▒n─▒ kullan─▒rsak may─▒s ba┼č─▒ yava┼člayabilir sadece vars─▒y─▒m yapt─▒m olacak demedim yanl─▒┼č anla┼č─▒lma olmas─▒n

• Isyerine geldiler saglik mudurlugunden. Nefes darligim var suan. Kendim yaptiracaktim ama denk geldi.

Istanbulda ozel hastaneler yapiyor. Kimi bogazdan test kiti ile kimi kan alarak.

Muayene ucreti ortalama bir hastanede 100 lira. Isteyen herkese yapiyorlar diye biliyorum. Kafam rahatlasin illaki yaptirayim diyorsaniz nefes darligim var sanki diyebilirsiniz. Ozaman kesin yaparlar.

Ge├žmi┼č olsun ├Âncelikle.Senin ├Ârne─činde tekrar soruyorum diyelim ki negatif ├ž─▒kt─▒.Peki i┼čten eve gelirken pozitif olmad─▒─č─▒n belli mi ? De─čil.Pozitif ├ž─▒k─▒p ent├╝be durumun olmad─▒─č─▒ 14 g├╝n evde kal─▒p telefonla durumun takip edildi ve 14. g├╝n son testi yapt─▒rd─▒n ve temiz ├ž─▒kt─▒n.Tekrar i┼če gidip d├Ânerken tekrar pozitif durumuna gelebilirmisin? Gelebilirsin d├╝nyada ├Ârnekleri oldu.Bu vir├╝sten ka├ž─▒┼č─▒m─▒z yok ama bunlar─▒ bir anda tesbit etmenin anlam─▒ yok.O zaman da ekonomik d├╝zen s─▒k─▒nt─▒ya daha da ├žok girecek.Bronsona ba┼čta kar┼č─▒ ├ž─▒kt─▒m ama bu i┼čin sonu onun ilk politikas─▒na y├Ânelecek.Bir ├╝yemizin de annesine ge├žmi┼č olsun.Esas sorun burada aciliyeti olan hastalar─▒n yer bulabilmesi.O y├╝zden testlere falan tak─▒lmay─▒n.M├╝mk├╝n oldu─čunca bu vir├╝se ge├ž yakalanmaya ├žal─▒┼č─▒n...

• g├╝ne┼čin bula┼č─▒c─▒l─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝rece─či varsay─▒m─▒n─▒ kullan─▒rsak may─▒s ba┼č─▒ yava┼člayabilir sadece vars─▒y─▒m yapt─▒m olacak demedim yanl─▒┼č anla┼č─▒lma olmas─▒n

D├╝n CnnT├╝rk'te ad─▒n─▒ hat─▒rlamad─▒─č─▒m bir Prof. Dr. G├╝ne┼čin vir├╝s├╝ yok etti─či d├╝┼č├╝ncelerine kap─▒lmay─▒n demi┼čti.Yaz g├╝nlerimiz b├Âyle evde ge├žmez umar─▒m.

• D├╝n CnnT├╝rk'te ad─▒n─▒ hat─▒rlamad─▒─č─▒m bir Prof. Dr. G├╝ne┼čin vir├╝s├╝ yok etti─či d├╝┼č├╝ncelerine kap─▒lmay─▒n demi┼čti.Yaz g├╝nlerimiz b├Âyle evde ge├žmez umar─▒m.

G├╝ne┼čin viris├╝ yok etti─či diye bir┼čey yok zaten hocam ama g├╝ne┼čin bula┼čmay─▒ d├╝┼č├╝rd├╝─č├╝ vir├╝s├╝n havada kalma s├╝resini d├╝┼č├╝rd├╝─č├╝ ┼čeklinde bir a├ž─▒klama vard─▒ bulursam ataca─č─▒m

• G├╝ne┼čin viris├╝ yok etti─či diye bir┼čey yok zaten hocam ama g├╝ne┼čin bula┼čmay─▒ d├╝┼č├╝rd├╝─č├╝ vir├╝s├╝n havada kalma s├╝resini d├╝┼č├╝rd├╝─č├╝ ┼čeklinde bir a├ž─▒klama vard─▒ bulursam ataca─č─▒m

Biliyorum o t├╝r a├ž─▒klamalar─▒ g├Ârm├╝┼čt├╝m.Ama ya┼čamadan bilemeyiz hi├žbirisini.─░n┼čallah bir an ├Ânce ┼ču illetten kurtuluruz.

• Ge├žmi┼č olsun ├Âncelikle.Senin ├Ârne─činde tekrar soruyorum diyelim ki negatif ├ž─▒kt─▒.Peki i┼čten eve gelirken pozitif olmad─▒─č─▒n belli mi ? De─čil.Pozitif ├ž─▒k─▒p ent├╝be durumun olmad─▒─č─▒ 14 g├╝n evde kal─▒p telefonla durumun takip edildi ve 14. g├╝n son testi yapt─▒rd─▒n ve temiz ├ž─▒kt─▒n.Tekrar i┼če gidip d├Ânerken tekrar pozitif durumuna gelebilirmisin? Gelebilirsin d├╝nyada ├Ârnekleri oldu.Bu vir├╝sten ka├ž─▒┼č─▒m─▒z yok ama bunlar─▒ bir anda tesbit etmenin anlam─▒ yok.O zaman da ekonomik d├╝zen s─▒k─▒nt─▒ya daha da ├žok girecek.Bronsona ba┼čta kar┼č─▒ ├ž─▒kt─▒m ama bu i┼čin sonu onun ilk politikas─▒na y├Ânelecek.Bir ├╝yemizin de annesine ge├žmi┼č olsun.Esas sorun burada aciliyeti olan hastalar─▒n yer bulabilmesi.O y├╝zden testlere falan tak─▒lmay─▒n.M├╝mk├╝n oldu─čunca bu vir├╝se ge├ž yakalanmaya ├žal─▒┼č─▒n...

Dunyada bunu full yapabilecek ulke yok maalesef. Kaderimizi yasayacagiz. Simdi negatif cikar haftaya pozitif. Oncedende soylemistim. Oyle yada boyle herkes gecirecek. Ya simdi gecirin ki yogun bakimda yer bulunur bu zamanlarda. Yada 2 3 ay kimse yakalanmasin. Isler dahada zora girebilir.

• Gecmis olsun Allah sifa versin. Annemi 1.5 sene once beyin kanamasindan kaybettik. Toptakipdaki koc hastanesi ise oradan bezmi aleme gec istersen direk gorus. Capa ve hasekide yakin oraya. Direk gorusunce belki bisey cikar.

hocam araya tepeden birilerini soktuk k─▒saca hi├ž sevmedi─čim ama mecburen torpil diyelim ├Âzel oda yo─čun bak─▒m yapt─▒lar. Durumu kritik her┼čeye haz─▒rl─▒kl─▒ olun dediler

• ─░stanbul da yo─čun bak─▒m ├ž├Âkm├╝┼č canl─▒ ┼čahitli─čini yap─▒yorum sabah 8 den beri. Annem bu sabah beyin kanamas─▒ ge├žirdi ayr─▒ca kolon kanseri tedavisi g├Âr├╝yor. Kanser tedavisi Ko├ž ├╝niversitesi hastanesinde g├Ârd├╝─č├╝ i├žin buraya acile getirdik. Sabah 10 dan beri bo┼č yo─čun bak─▒m ├╝nitesi olmad─▒─č─▒ i├žin bu saate kadar acilde bekletiyorlar. ─░stanbul genelinde aramad─▒─č─▒m yer kalmad─▒ ayr─▒ca 112 den de cevap bekliyoruz 8 saattir. Yani yo─čun bak─▒m bo┼č muhabbeti yalan. Sistem iflas etmi┼č

hocam araya tepeden birilerini soktuk k─▒saca hi├ž sevmedi─čim ama mecburen torpil diyelim ├Âzel oda yo─čun bak─▒m yapt─▒lar. Durumu kritik her┼čeye haz─▒rl─▒kl─▒ olun dediler

├çok ├žok ge├žmi┼č olsun, acil ┼čifalar diliyorum

• Biliyorum o t├╝r a├ž─▒klamalar─▒ g├Ârm├╝┼čt├╝m.Ama ya┼čamadan bilemeyiz hi├žbirisini.─░n┼čallah bir an ├Ânce ┼ču illetten kurtuluruz.

─░n┼čaallah kurtuluruz mevlam herkesi korusun in┼čallah

• ─░n┼čallah hastal─▒k mutasyona u─čray─▒p yok olurda kurtuluruz

Mutasyon iki y├Ânl├╝ de olabilir

Mutasyonla Bi t─▒k daha k├Ât├╝ye giderse hepten biteriz

Onun i├žin ├Âyle bir riski d├╝┼č├╝nmek bile istemem

Vir├╝s├╝n ┼ču halini e─čer kurallara uysayd─▒k ├žok az hasarla yenerdik

Ama g├╝zel halk─▒m─▒z , bo┼čver vir├╝s├╝ keyfime kar─▒┼čma dedi, ya┼čay─▒p g├Ârece─čiz sonu├žlar─▒n─▒

(Kom┼čuma akrabalar─▒ ziyarete geldi , ├ž─▒ld─▒rmamak elde de─čil)