­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bir sa─čl─▒k├ž─▒ arkada┼č─▒n─▒z olarak rica ediyorum l├╝tfen haks─▒zl─▒k etmeyin yorumlar─▒ g├Âr├╝nce ├╝z├╝l├╝yorum. Hepinize hay─▒rl─▒ ak┼čamlar hay─▒rl─▒ kandiller.

• Sadece ├Ânlem ama├žl─▒ olamazm─▒? Belki 2. Bir dalga gelecek belki yeni bir vir├╝s gelecek Allah korusun b├╝y├╝k bir deprem olacak kafanda kurmak istedikten sonra her┼čeyi kurars─▒n─▒z. Ama sadece devlet vaka say─▒s─▒n─▒ az s├Âyl├╝yordan yola ├ž─▒karak daha fazla vaka var daha fazla ├Âl├╝m var onun i├žin bu hastahaneler yap─▒l─▒yor d├╝┼č├╝ncesi sa├žma.

• arkada┼člar verdigiz ├Ârneklere dikkat edelim. bu sayfay─▒ binlerce insan takip ediyor. ve i├žlerinde belki entube hastas─▒ olan yak─▒nlar─▒ olabilir .moral bozmayal─▒m

• Vefat eden hasta say─▒s─▒n─▒n di─čer ├žo─ču ├╝lkelere g├Âre az olmas─▒n─▒n sebebi tamamen hastane kalitesi uygulanan ila├žlar ve yo─čun bak─▒m kapasitesinden kaynakl─▒d─▒r. Bi s├╝re bu ┼čekilde belki 1 t─▒k artarak gidecektir. ─░nanmamak i├žin gerekli bi sebep yok ortada.

• Bir sa─čl─▒k├ž─▒ arkada┼č─▒n─▒z olarak rica ediyorum l├╝tfen haks─▒zl─▒k etmeyin yorumlar─▒ g├Âr├╝nce ├╝z├╝l├╝yorum. Hepinize hay─▒rl─▒ ak┼čamlar hay─▒rl─▒ kandiller.

Ne anlamda dediniz? Sa─čl─▒k├ž─▒lar ba┼č─▒m─▒z─▒n tac─▒ hele ┼ču durumda? Bizden daha iyi bilirsiniz

• Arkada┼člar bir┼čey sormak istiyorum ge├žen sosyal medyada dola┼č─▒rken bi┼čey g├Ârd├╝m bu v├╝ris├╝n k├╝resel ─▒s─▒nma y├╝z├╝nden ├ž─▒kar─▒ld─▒─č─▒ may─▒s gibi son bulaca─č─▒ s├Âyleniyor sizce ne kadar do─čru bana mant─▒kl─▒ gelmedi

• Bakan─▒n ├Ârnekler verdi─či uygulama halka a├ž─▒k m─▒ acaba ? Nereden ula┼čabiliriz ┼čehirlerde nerede vaka var vs gibi bilgilere.
    2 g├╝nd├╝r az da olsa a┼ča─č─▒ y├Ânde giden durumumuz bug├╝n maalesef artt─▒. Bu kadar y├╝ksek art─▒┼č hi├ž iyi de─čil. 1 hafta daha b├Âyle giderse kontrol kaybedilir├Âl├╝ say─▒s─▒ ile alakal─▒ ┼ču olabilir, bakan a├ž─▒klarken hasta olan ya┼č ortalamas─▒na dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama hastalar─▒n ├žok y├╝ksek y├╝zdesi 20-60 ya┼č aras─▒, daha ├Âncede yazm─▒┼čt─▒k Almanya n─▒n d├╝┼č├╝k ├Âl├╝m say─▒s─▒n─▒n nedeni 1 orada hasta olanlar─▒n ya┼č grubu d├╝┼č├╝k,2 sa─čl─▒k sistemi avrupaya k─▒yasla ├žok ├žok daha iyi. Ayn─▒ olay bizde de oluyor. Vaka say─▒s─▒ olarak ─░spanya ├Âl├╝m oran─▒ olarak Almanya dan bile iyi gidiyoruz. ay─▒n 9 hatta 10 nundan sonraki pozitiflik oranlar─▒na bakmak laz─▒m seyahat yasaklar─▒n─▒n devreye girdi─či ne kadar etkili olacak.Birde ┼čunu dile getirelim sosyal medyada ak┼čam 9-10 aras─▒ b├╝t├╝n kanallarda ayn─▒ anda bu vir├╝se kar┼č─▒ evde kal─▒nmas─▒ ki┼čisel hijyen ve sosyal mesafe konusunda bilgilendirici yay─▒nlar─▒n ba┼člamas─▒ gerekiyor millet anlam─▒yor i┼čte.

• Olaya ┼č├Âyle bakmak laz─▒m en ├žok vaka a├ž─▒klayan ulkeler aras─▒na girdik ┼ču son 3-4 g├╝nd├╝r, ├Âl├╝m say─▒s─▒n─▒n dengeli gitmesi ┼ču an i├žin anormal bir durum de─čil ki ben sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒ ve bilim kuruluna ├žok guveniyorum,hakikaten ├žo─ču ├╝lkeden ├žok daha g├╝├žl├╝ bir sa─čl─▒k sekt├Âr├╝muz var ama maalesef ilerleyen g├╝nlerde bir nebze daha artabilir g├╝nl├╝k hayat─▒n─▒ kaybedenlerin say─▒s─▒ ama ├Âyle ─░talya,─░spanya,Fransa,─░ngiltere gibi olaca─č─▒m─▒z─▒ hi├ž dusunmuyorum ┼ču an i├žin Almanya ile benzer gidece─čiz gibi duruyor.

• Mobil uygulama a├ž─▒klamas─▒n─▒ ka├ž─▒rd─▒m konu hakk─▒nda bilgisi olan var m─▒ ?

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Ne anlamda dediniz? Sa─čl─▒k├ž─▒lar ba┼č─▒m─▒z─▒n tac─▒ hele ┼ču durumda? Bizden daha iyi bilirsiniz

─░nan─▒n kimseden hi├žbir ┼čey saklanm─▒yor g├╝n i├žinde 2 saatte bir t├╝m veriler g├╝ncelleniyor o anlamda s├Âyl├╝yorum.

• Olaya ┼č├Âyle bakmak laz─▒m en ├žok vaka a├ž─▒klayan ulkeler aras─▒na girdik ┼ču son 3-4 g├╝nd├╝r, ├Âl├╝m say─▒s─▒n─▒n dengeli gitmesi ┼ču an i├žin anormal bir durum de─čil ki ben sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒ ve bilim kuruluna ├žok guveniyorum,hakikaten ├žo─ču ├╝lkeden ├žok daha g├╝├žl├╝ bir sa─čl─▒k sekt├Âr├╝muz var ama maalesef ilerleyen g├╝nlerde bir nebze daha artabilir g├╝nl├╝k hayat─▒n─▒ kaybedenlerin say─▒s─▒ ama ├Âyle ─░talya,─░spanya,Fransa,─░ngiltere gibi olaca─č─▒m─▒z─▒ hi├ž dusunmuyorum ┼ču an i├žin Almanya ile benzer gidece─čiz gibi duruyor.

Aynen ├Âyle hastane ve yo─čun bak─▒m odas─▒ kapasitesi dolmaya ba┼člad─▒─č─▒nda say─▒lar artacakt─▒r ┼čuanda %63 oran─▒nda doluluk belirtildi o y├╝zden rakamlar d├╝┼č├╝k geliyor ayr─▒ca ┼čunuda eklemek istiyorum ├žo─ču avrupa ├╝lkesine g├Âre Almanya hari├ž sa─čl─▒k konusunda daha iyi oldu─čumuzu bilmek gerekiyor benim kuzenlerim ─░ngiltere'de ya┼č─▒yor ve herhangi bi ciddi sa─čl─▒k sorunlar─▒ oldu─čunda buraya gelirlerdi hep oran─▒n sa─čl─▒k sistemlerini hep k├Ât├╝lerlerdi ─░ngiltere sadece sa─čl─▒k sistemi iyi olmayan Avrupa ├╝lkelerinden birisi.

• Arkada┼člar! Bakan bir grafik g├Âsterdi, g├Ârmediniz mi? Vir├╝se yakalananlar─▒n hastal─▒klar─▒n─▒n zat├╝rreye ├ževirme oran─▒ giderek d├╝┼č├╝yor. Demek ki tedavilerin ├žok faydas─▒ oluyor. BU SEBEPLE ├ľL├ťMLER─░N ARTMAMASI NORMAL. Bo┼čuna evham yapmay─▒n, devletimizi de zan alt─▒nda b─▒rakmay─▒n.