🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mehmet Ceyhan bey sokaklara hiç bakıyor mu ne halde diye bu yorumu yapmadan önce :)

Neredeyse bütün Profesörler halkın %90 ının evde olduğunu,dışarı çıkmadıklarını söylüyor. Memlekete gideceğim için izin almaya valiliğe gittim bugün normalden daha kalabalık geldi bana dışarısı.

• Neredeyse bütün Profesörler halkın %90 ının evde olduğunu,dışarı çıkmadıklarını söylüyor. Memlekete gideceğim için izin almaya valiliğe gittim bugün normalden daha kalabalık geldi bana dışarısı.

Ben dün markete gittim önlemlerimi alarak.Af edersiniz kendimi mal gibi hissettim sanki sadece ben önlem almışım gibiydim ve cins cins bakanlar vardı önlem aldığım için ve %90 kimse sosyal mesafeye bile dikkat etmiyordu.Bu durumda nasıl 2 aya bitecek diye sorarım prof hocamıza.

• Bu arada 65 yaş altı olanlar istediği zaman şehir dışına çıkabiliyormuş valilik söyledi bugün ama 65 yaş üstü zorunlu bir sebep olmadıkça seyahat yok.

• Devlet koskoca devlet

Milli Eğitim Bakanlığı'nın da hakkını yemeyelim bir hafta gibi kısa sürede onca video hazırlandı etkinlikler oluşturuldu bakan hatalarımızı düzelterek daha iyisini yapacağız dedi gelecek yılım bile planlamasına başlamışlar uzaktan eğitim konusunda eğitimler veriliyor vesaire.

• Bu özel araç ile ilgili durum nedir tam olarak bilen yada uygulayan var mı buradan bilgi verebilir mi acaba?Bunun içinde seyahat belgesine gerek var mı yoksa istisnasız belgesiz çıkılıyor mu?

• Neredeyse bütün Profesörler halkın %90 ının evde olduğunu,dışarı çıkmadıklarını söylüyor. Memlekete gideceğim için izin almaya valiliğe gittim bugün normalden daha kalabalık geldi bana dışarısı.

hocam bu şekilde topu taça atmış oluyor sevgili bilim kurulu üyeleri . Herkes dışarıda ,önlemler etkili olmuyor deseler , bir üst tedbir olan sokağa çıkma yasağını konuşmak zorundalar ama bunu da medya önünde yapamıyorlar.

• İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Cenap Sarıalioğlu’nun yaptığı açıklamaya göre İstanbul’da 4 eczacı ve 10 eczaneye çalışanında koronavirüs tespit edildi.

• Ayrıca biz çocuklara buradaki bir çok arkadaştan daha çok söz hakkı tanıyoruz 😀 inanılmaz yorumlar var yok muhalefet yok eleştiri. Olacak arkadaşlar her şey konuşulacak ki ufkumuz gelişsin

• Bu özel araç ile ilgili durum nedir tam olarak bilen yada uygulayan var mı buradan bilgi verebilir mi acaba?Bunun içinde seyahat belgesine gerek var mı yoksa istisnasız belgesiz çıkılıyor mu?

özel araç ve aile bireyleri ile ilgili sıkıntı yok. Bugün abim ,yengem ile birlikte şarköy’de ki yazlığına gitti. Tekirdağ il sınırında rutin sağlık kontrolünden geçmişler ve bunun için yaklaşık 3 saat beklemişler.

Hocam bugün valiliğe gittim izin için istediğiniz zaman şehir dışına çıkabilirsiniz yanınızda 65 yaş üstü olmadığı sürece belgeye gerek yok dediler.

• özel araç ve aile bireyleri ile ilgili sıkıntı yok. Bugün abim ,yengem ile birlikte şarköy’de ki yazlığına gitti. Tekirdağ il sınırında rutin sağlık kontrolünden geçmişler ve bunun için yaklaşık 3 saat beklemişler.

Galiba tek sıkıntısı bu sağlık taraması onun dışında bir problem yok anladığım kadarıyla.

Belgeye gerek yok hocam sadece şehir giriş-çıkışlarında ateş ölçümü yapılıyor.