­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bu arada 65 ya┼č alt─▒ olanlar istedi─či zaman ┼čehir d─▒┼č─▒na ├ž─▒kabiliyormu┼č valilik s├Âyledi bug├╝n ama 65 ya┼č ├╝st├╝ zorunlu bir sebep olmad─▒k├ža seyahat yok.

• Devlet koskoca devlet

Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒'n─▒n da hakk─▒n─▒ yemeyelim bir hafta gibi k─▒sa s├╝rede onca video haz─▒rland─▒ etkinlikler olu┼čturuldu bakan hatalar─▒m─▒z─▒ d├╝zelterek daha iyisini yapaca─č─▒z dedi gelecek y─▒l─▒m bile planlamas─▒na ba┼člam─▒┼člar uzaktan e─čitim konusunda e─čitimler veriliyor vesaire.

• Bu ├Âzel ara├ž ile ilgili durum nedir tam olarak bilen yada uygulayan var m─▒ buradan bilgi verebilir mi acaba?Bunun i├žinde seyahat belgesine gerek var m─▒ yoksa istisnas─▒z belgesiz ├ž─▒k─▒l─▒yor mu?

• Ben ├Â─čretmenim. O i├žerikler y─▒llard─▒r var ve kullan─▒l─▒yor. Ayr─▒ca bakan─▒ camia olarak iyi niyetli ama ba┼čar─▒s─▒z buluyoruz... Genel kan─▒ bu

• Neredeyse b├╝t├╝n Profes├Ârler halk─▒n %90 ─▒n─▒n evde oldu─čunu,d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmad─▒klar─▒n─▒ s├Âyl├╝yor. Memlekete gidece─čim i├žin izin almaya valili─če gittim bug├╝n normalden daha kalabal─▒k geldi bana d─▒┼čar─▒s─▒.

hocam bu ┼čekilde topu ta├ža atm─▒┼č oluyor sevgili bilim kurulu ├╝yeleri . Herkes d─▒┼čar─▒da ,├Ânlemler etkili olmuyor deseler , bir ├╝st tedbir olan soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ konu┼čmak zorundalar ama bunu da medya ├Ân├╝nde yapam─▒yorlar.

• ─░stanbul Eczac─▒ Odas─▒ Ba┼čkan─▒ Ecz. Cenap Sar─▒alio─čluÔÇÖnun yapt─▒─č─▒ a├ž─▒klamaya g├Âre ─░stanbulÔÇÖda 4 eczac─▒ ve 10 eczaneye ├žal─▒┼čan─▒nda koronavir├╝s tespit edildi.

• Ayr─▒ca biz ├žocuklara buradaki bir ├žok arkada┼čtan daha ├žok s├Âz hakk─▒ tan─▒yoruz ­čśÇ inan─▒lmaz yorumlar var yok muhalefet yok ele┼čtiri. Olacak arkada┼člar her ┼čey konu┼čulacak ki ufkumuz geli┼čsin

• Bu ├Âzel ara├ž ile ilgili durum nedir tam olarak bilen yada uygulayan var m─▒ buradan bilgi verebilir mi acaba?Bunun i├žinde seyahat belgesine gerek var m─▒ yoksa istisnas─▒z belgesiz ├ž─▒k─▒l─▒yor mu?

├Âzel ara├ž ve aile bireyleri ile ilgili s─▒k─▒nt─▒ yok. Bug├╝n abim ,yengem ile birlikte ┼čark├ÂyÔÇÖde ki yazl─▒─č─▒na gitti. Tekirda─č il s─▒n─▒r─▒nda rutin sa─čl─▒k kontrol├╝nden ge├žmi┼čler ve bunun i├žin yakla┼č─▒k 3 saat beklemi┼čler.

• Prof. Dr Mehmet Ceyhan: ÔÇťT├╝rkiye'de koronavir├╝s ge├žiren 8 ayl─▒k hamile bir kad─▒n─▒n ├žocu─ču ├Âl├╝ do─čdu ve ┼ču an d├╝nyadaki tek ├Ârnek.ÔÇŁ

Hocam bug├╝n valili─če gittim izin i├žin istedi─činiz zaman ┼čehir d─▒┼č─▒na ├ž─▒kabilirsiniz yan─▒n─▒zda 65 ya┼č ├╝st├╝ olmad─▒─č─▒ s├╝rece belgeye gerek yok dediler.

• Prof. Dr Mehmet Ceyhan: ÔÇťT├╝rkiye'de koronavir├╝s ge├žiren 8 ayl─▒k hamile bir kad─▒n─▒n ├žocu─ču ├Âl├╝ do─čdu ve ┼ču an d├╝nyadaki tek ├Ârnek.ÔÇŁ

?(:(

D├╝nya'daki en virusun kurban─▒ T├╝rkiye'den o zaman

• ├Âzel ara├ž ve aile bireyleri ile ilgili s─▒k─▒nt─▒ yok. Bug├╝n abim ,yengem ile birlikte ┼čark├ÂyÔÇÖde ki yazl─▒─č─▒na gitti. Tekirda─č il s─▒n─▒r─▒nda rutin sa─čl─▒k kontrol├╝nden ge├žmi┼čler ve bunun i├žin yakla┼č─▒k 3 saat beklemi┼čler.

Galiba tek s─▒k─▒nt─▒s─▒ bu sa─čl─▒k taramas─▒ onun d─▒┼č─▒nda bir problem yok anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla.

Belgeye gerek yok hocam sadece ┼čehir giri┼č-├ž─▒k─▒┼člar─▒nda ate┼č ├Âl├ž├╝m├╝ yap─▒l─▒yor.