­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Konuya dar a├ž─▒dan bakt─▒─č─▒n─▒z o kadar belli ki.Benim verdiklerim sadece bir ├Ârnekti ama siz o ihaleyi koruma yoluna gittiniz her zaman ki gibi.Ben suriye politikas─▒ askerimizin sava┼č─▒na m├╝cadelesine bir ┼čey dedi─čimi hat─▒rlam─▒yorum mesaj─▒mda ┼čimdi bakt─▒m dememi┼čim ama size g├Âre demi┼čim ne yazd─▒─č─▒m ortada.Mesaj silme konusunda ki fikriniz sizi ba─člar bu d├╝┼č├╝ncedesiniz madem bu konuyu g├Ârmenize de bu konu da yazman─▒za da gerek yok.Benim mesaj─▒m a├ž─▒k net.Yeterli g├Ârmedi─čim her ┼čeyi s├Âylerim bunun ad─▒ ele┼čtiridir.Ben hi├ž kimse yada hi├ž bir d├╝┼č├╝nceye k├Âr├╝ k├Âr├╝ne ba─članmam.

ben kanal istanbulu savunan biri de─čilim ki. Alan─▒m gere─či derinlemesine ara┼čt─▒rma yapmama ra─čmen halen devletin bu projede niye ─▒srar etti─čini tam olarak anlayamad─▒m. ben sadece konu d─▒┼č─▒ oldu─čunu s├Âyl├╝yorum. 5 ki┼činin kat─▒ld─▒─č─▒ ihale o kadar dillendiriliyor ki her herde okumaktan b─▒kt─▒m. sanki ger├žek kanal istanbul ihalesi yap─▒lm─▒┼č gibi k├Âp├╝rt├╝l├╝p duruyor. havaforumda ┼čimdiye kadar b├Âyle basit├že yorumlara izin verilmiyordu. ama bu salg─▒n her yerin dengesini bozdu anla┼č─▒lan.

di─čer bir husus benim yazd─▒klar─▒mda sadece birer ├Ârnekti. dar a├ž─▒dan bakm─▒yorum sadecce sizin ├Ârnekleriniz ├╝zerinden gittim.

• ─░ki g├╝ne┼či g├Âren bug├╝n d─▒┼čar─▒ att─▒ kendisini ├╝lke genelinde.A├ž─▒k a├ž─▒k konu┼čal─▒m ├╝lkenin %60-70'i halen umrunda de─čil bu salg─▒n hastal─▒k.

├ľrnek 1:

WhatsApp Image 2020-03-30 at 22.59.23.jpeg

Bankalar ├Ân├╝nde kalabal─▒k yapmalar.Bafra gibi bir il├žede bu halde ise b├╝y├╝k ┼čehirleri d├╝┼č├╝nemiyorum.

├ľrnek 2:

."Abart─▒l─▒yor, bana-bize bir┼čey olmaz" c─▒lar y├╝z├╝nden salg─▒n daha fazla yay─▒lmaz umar─▒m.Allah yard─▒mc─▒m─▒z olsun.

En az─▒ndan so─čuk havalar bir nebze yard─▒mc─▒ olacak nisan ay─▒nda verilere g├Âre d─▒┼čarlarda gezinmeyi engeller.

2.png

1.png

• Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒'n─▒n da hakk─▒n─▒ yemeyelim bir hafta gibi k─▒sa s├╝rede onca video haz─▒rland─▒ etkinlikler olu┼čturuldu bakan hatalar─▒m─▒z─▒ d├╝zelterek daha iyisini yapaca─č─▒z dedi gelecek y─▒l─▒m bile planlamas─▒na ba┼člam─▒┼člar uzaktan e─čitim konusunda e─čitimler veriliyor vesaire.

• Ankara Tabip Odas─▒:

"Ankara'da 18 sa─čl─▒k ├žal─▒┼čan─▒n─▒n testi pozitif ├ž─▒kt─▒."

Ben artik burada bu tarz korona ile ilgili bilgilendirici mesajlari gormek istiyorum.

• Bilim Kurulu ├ťyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: "Yaz aylar─▒n─▒n pandeminin bitmesine faydas─▒ olmayacak. Sadece tedbirler bitirecek."

• ─░ki yorum alt alta payla┼č─▒lm─▒┼č biraz da g├╝l├╝n├ž olmu┼č.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Mehmet Ceyhan bey sokaklara hi├ž bak─▒yor mu ne halde diye bu yorumu yapmadan ├Ânce :)

Neredeyse b├╝t├╝n Profes├Ârler halk─▒n %90 ─▒n─▒n evde oldu─čunu,d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmad─▒klar─▒n─▒ s├Âyl├╝yor. Memlekete gidece─čim i├žin izin almaya valili─če gittim bug├╝n normalden daha kalabal─▒k geldi bana d─▒┼čar─▒s─▒.

• Almanya iki g├╝n ├Ânce yeni vaka say─▒s─▒ 6600 d├╝, d├╝n 4700, bug├╝n 3600. Almanya i┼či ├ž├Âzd├╝ gibi. Dar─▒s─▒ ba┼čta ├╝lkemiz olmak ├╝zere t├╝m d├╝nyaya.

• Neredeyse b├╝t├╝n Profes├Ârler halk─▒n %90 ─▒n─▒n evde oldu─čunu,d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmad─▒klar─▒n─▒ s├Âyl├╝yor. Memlekete gidece─čim i├žin izin almaya valili─če gittim bug├╝n normalden daha kalabal─▒k geldi bana d─▒┼čar─▒s─▒.

Ben d├╝n markete gittim ├Ânlemlerimi alarak.Af edersiniz kendimi mal gibi hissettim sanki sadece ben ├Ânlem alm─▒┼č─▒m gibiydim ve cins cins bakanlar vard─▒ ├Ânlem ald─▒─č─▒m i├žin ve %90 kimse sosyal mesafeye bile dikkat etmiyordu.Bu durumda nas─▒l 2 aya bitecek diye sorar─▒m prof hocam─▒za.