­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Yanl─▒┼č bilmiyorsam iyile┼čme s├╝resi en az 3 hafta s├╝r├╝yormu┼č daha belli olmaz bizde diye d├╝┼č├╝n├╝yorum

Tedavi s├╝resini 25 g├╝n biliyorum

• Bilim Kurulu ├ťyesi Prof. Mehmet Ceyhan:

"Bu hafta herkes evine girmezse bu i┼či kontrol edemeyiz."

Kendimizi kand─▒r─▒yoruz b├Âyle s├Âylerek bilim kuruluda ├žok net biliyor ├žo─čunlu─čun buna uymayaca─č─▒n─▒.Fazladan 1 hafta kaybetmeyiz umar─▒m.

• ├ľnlemler al─▒n─▒yor ├žok g├╝zel, ho┼č; ama bir eczac─▒, daha da ├Ânemlisi bir insan olarak ├Ânerim psikologlar─▒m─▒z ve psikiyatristlerimiz de insanlar─▒m─▒z─▒n psikolojisi i├žin, coronafobi kaynakl─▒ olas─▒ intihar giri┼čimlerini en az─▒ndan azaltabilmek i├žin ekranlarda, sosyal medyada insanlar─▒m─▒za biraz daha fazla yard─▒mc─▒ olmalar─▒ gerekti─či y├Ân├╝ndedir.

• K├╝f├╝r var videoda arkada┼člar izleyecekseniz uyar─▒m olsun, ancak mevcut durumu ├Âzetleyen bir video oldu─ču i├žin g├Ârmenizi istedim...

• Bilim Kurulu ├ťyesi Prof. Mehmet Ceyhan:

"Bu hafta herkes evine girmezse bu i┼či kontrol edemeyiz."

Ulkenin yarisi hizmet sektorunde calisiyor, evden m cikmayin demek kolay keske cikmasak. Benim calistigim sirketin merkez ofisinde 60 kisi ├žal─▒┼č─▒yoruz ve 2 tane cam var. Bende isterim evde oturmayi. Anlayam─▒yorum bu durumu.

• Ulkenin yarisi hizmet sektorunde calisiyor, evden m cikmayin demek kolay keske cikmasak. Benim calistigim sirketin merkez ofisinde 60 kisi ├žal─▒┼č─▒yoruz ve 2 tane cam var. Bende isterim evde oturmayi. Anlayam─▒yorum bu durumu.

Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ olmadan i┼čte bu y├╝zden olmuyor, hi├žbir ┼čirket kendini kapatmaz ├ž├╝nk├╝. ├çal─▒┼čanlar─▒ da d├╝┼č├╝necek bir tasar─▒yla getirilmeli.

• ─░talya'n─▒n Lombardiya b├Âlgesinde son 24 saatte 360 ki┼či hayat─▒n─▒ kaybetti. D├╝ne g├Âre ciddi azal─▒┼č var.

Oh ├žok ┼č├╝k├╝r. ├ľnlemler ge├žte olsa i┼če yar─▒yor demek ki.

• Arkada┼člar bu vir├╝s gen├ž n├╝fusu nas─▒l etkiliyor gen├žten kast─▒m 18/30 ya┼č aras─▒n─▒ ? Kronik rahats─▒zl─▒k olmamas─▒ ┼čart─▒yla risk nedir yani ? (Ya┼č─▒m26)

├ľnemli bir k─▒sm─▒ asemptomatik yine ├Ânemli bir k─▒sm─▒ da ate┼č ve halsizlik olarak nezle/grip a─č─▒rl─▒─č─▒nda - ├žok d├╝┼č├╝k bir oranda da zat├╝rre.

• K├╝f├╝r var videoda arkada┼člar izleyecekseniz uyar─▒m olsun, ancak mevcut durumu ├Âzetleyen bir video oldu─ču i├žin g├Ârmenizi istedim...

Karadenizli san─▒r─▒m. :D

• Ulkenin yarisi hizmet sektorunde calisiyor, evden m cikmayin demek kolay keske cikmasak. Benim calistigim sirketin merkez ofisinde 60 kisi ├žal─▒┼č─▒yoruz ve 2 tane cam var. Bende isterim evde oturmayi. Anlayam─▒yorum bu durumu.

├çal─▒┼čanlara laf yapan oldu mu? Bizim laf─▒m─▒z sokakta aylak aylak gezen dedelere.

• ├çal─▒┼čanlara laf yapan oldu mu? Bizim laf─▒m─▒z sokakta aylak aylak gezen dedelere.

Sana demedim zaten guzel karde┼čim. Bu duruma karsi genel d├╝┼č├╝ncemi beyan ettim. Kafama taka taka d├╝┼č├╝nmekten ruhum daraldi zaten. Bide sen al─▒nganl─▒k yapma gozunu seveyim.