­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Trump'─▒ bu konuda destekliyorum.Virusun ad─▒ ├çin/Wuhan Virusudur.DS├ľ'yu bask─▒layarak(r├╝┼čvet vererek) ad─▒n─▒ 2 kez de─či┼čttirdi ├çin.

• Bugun ye─čenimi doktora g├Ât├╝rd├╝k ate┼člendi─či i├žin. Gitti─čimiz hastane ├Âzel kulak burun bo─čaz b├Âl├╝m├╝ne girdik doktor bakmad─▒ dahiliyeye yollad─▒ oraya indi─čimizde zorla bakt─▒rd─▒k ve ila├ž yazd─▒rd─▒k maalesef doktorlarda korkuyor. ─░lk gitti─čimizde zaten bizi bir odaya sokup sorular sordular. Ne kadard─▒r b├Âyle, yak─▒n zamanda yurt d─▒┼č─▒ndan gelip g├Âr├╝┼čt├╝kleriniz oldumu, evden en son ne zaman ├ž─▒kt─▒n─▒z nerelere gittiniz gibi sorular sorduktan sonra ancak bir doktor g├Ârebildik. ┼×uan bu k├Ât├╝ g├╝nlerde ├Âzellikler k├╝├ž├╝k ├žocuklar i├žin hastalanmakta ├žok k├Ât├╝.

• istatistik pek hos gorunmuyor haberturk.com alinti

• Tekrar diyorum hastal─▒k ge├žtikten sonra ├ž├Âz├╝m├╝ bulundu─ču zaman t├╝m d├╝nya ├žin'den hesap sormal─▒. Tazminat manevi,maddi her ├╝lke hakk─▒n─▒ aramal─▒. E─čer ├žin olay─▒ saklamasa , sorumsuz davranmasa i┼č bu noktalara gelmezdi. Hastal─▒─č─▒ saklayarak d├╝nyaya b├╝y├╝k k├Ât├╝l├╝k ettiler. Avrupa ├╝lkeleri ├žin d─▒┼č─▒nda ─░talya'da hesap sorabilir. Tedbirsizlik, dalgaya almalar─▒ sebebiyle t├╝m Avrupa'y─▒ mahvettiler.

Forumda┼č,ne belli vir├╝s├╝n laboratuvar ├ž─▒k─▒┼čl─▒ olmad─▒─č─▒? G├╝n├╝m├╝zde sava┼člar genelde biyolojik,kimyasal,vekalet sava┼člar─▒ ┼čeklinde yap─▒l─▒yor ,uluslar sava┼č─▒ yerine.├çin'in iddia etti─či gibi Amerikan ajanlar─▒ da o b├Âlgeye vir├╝s├╝ yerle┼čtirip yay─▒lmas─▒na vesile olmu┼č olabilir.Kald─▒ ki ,├çin en ├žok kendi ├╝lke ekonomisini yok edecek bir vir├╝s├╝ neden kendi ├╝lkesinde ba┼člats─▒n..A┼č─▒y─▒ ilk piyasaya s├╝recek ├╝lke Amerika olacak gibi ,tesad├╝f can─▒m..Hatta ├╝lke de de─čil,uluslar ├╝st├╝ ┼čirket ve aileler de bu vir├╝s├╝ gizlice ├╝retip yaym─▒┼č olabilir ki benim d├╝┼č├╝ncem o y├Ânde.Ta 1980 li y─▒llarda d├╝nya n├╝fusunu 500 milyona indirme hevesli olanlar var a├ž─▒k a├ž─▒k da an─▒t─▒n─▒ bile yapt─▒lar.!

• bu rakamlar bence daha makul saatlerde ac─▒klanmal─▒.9 ya da 10 g─▒b─▒ mesela.sonucta saat kacta ac─▒klan─▒rsa a├ž─▒klans─▒n,son 24 saat rakamlar─▒ olacak

• HayaLogLu Ben vir├╝s├╝ ├žin yapt─▒ bilerek yayd─▒ demiyorum ki? Benim kast etti─čim ├žin bilerek bu olay─▒ gizledi. Hastal─▒─č─▒ d├╝nyaya a├ž─▒klamad─▒. D├╝nyaya payla┼čsa bu bilgileri durum bu noktaya gelmeyecekti. Erken karantinaya al─▒nsa ┼čehir yay─▒lmayacakt─▒. ├çin su├žludur. Hi├žbir hakl─▒ yan─▒ yok.

• ┼×unda bile birbirlerine girdiler ne diyim ya

https://www.aa.com.tr/tr/dunyaÔÇŽrmekle-itham-etti/1764221

Diyelim ki abd getirdi vir├╝s├╝ tamam kabul. Fakat ├žin aylarca niye hastal─▒─ča m├╝dahale etmedi? Hastal─▒─č─▒ a├ž─▒klayan ilk doktorlar─▒ bile tutuklad─▒lar. Kar┼č─▒ ├ž─▒kt─▒lar, tehdit ettiler. Ka├ž ay m├╝dahale edilmedi. D├╝nyadan sakland─▒. Wuhan erken karantina al─▒nsa,bu vir├╝s d├╝nya ile payla┼č─▒lsa bu noktalara gelinmez,pandemi duruma hi├ž gelinmezdi. En b├╝y├╝k su├žlu onlar. Kendilerini hi├ž haklamalar─▒na gerek yok.