­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Samet hocam teyitsiz veri diye mesaj─▒m─▒ silmi┼čsiniz kaynak belirttim ayr─▒ca ayn─▒ mesaj benden ├Ânce yaz─▒lm─▒┼č ve duruyor bir yanl─▒┼č anlama m─▒ oldu acaba?

• ┼×u s├╝re├žte tan─▒d─▒─č─▒m en iyi insan Ebola sava┼č├ž─▒s─▒ Prof.Dr. Ate┼č Kara hoca oldu. Maske takanlar─▒ damgalamay─▒n diyor ┼čimdide :)

• Biz ├╝lke olarak millet olarak ├žok iyi haz─▒rland─▒k !

Kimse bizi di─čer ├╝lkelerle bir tutmas─▒n l├╝tfen! Sa─čl─▒kta olsun karantinada ├╝lke ├žok iyi durumda bana g├Âre.. ─░n┼čallah bunun ├╝stesinden gelicez..

• Samet hocam teyitsiz veri diye mesaj─▒m─▒ silmi┼čsiniz kaynak belirttim ayr─▒ca ayn─▒ mesaj benden ├Ânce yaz─▒lm─▒┼č ve duruyor bir yanl─▒┼č anlama m─▒ oldu acaba?

O mesaj─▒ da raporlar m─▒s─▒n─▒z.

• Biz ├╝lke olarak millet olarak ├žok iyi haz─▒rland─▒k !

Kimse bizi di─čer ├╝lkelerle bir tutmas─▒n l├╝tfen! Sa─čl─▒kta olsun karantinada ├╝lke ├žok iyi durumda bana g├Âre.. ─░n┼čallah bunun ├╝stesinden gelicez..

Kesinlikle kat─▒l─▒yorum hocam Tek eksigimiz toplumumuz hafife al─▒yor bilin├žsiz davran─▒yor

• Ka├ž kere s├Âyledim daha ka├ž kere daha s├Âylerim bilmem ama yine de tekrar etmekte fayda var.Teyitsiz, kaos ├ž─▒kar─▒c─▒,s├╝rekli felaket senaryosu yazan ├╝yelerin mesajlar─▒ silinecektir.Konu da ipin ucunu ka├ž─▒ran ├╝yeler fazlala┼čt─▒.Bu tip durumlarda art─▒k iki se├žene─čimiz kal─▒yor uyar─▒ya ra─čmen devam eden ├╝ye var ise sadece o ├╝yeye yapt─▒r─▒m uygulamak yada bu problemler genele da─č─▒lm─▒┼č ve sadece bir ├╝ye grubunda ├žok fazlala┼čm─▒┼č ise o ├╝ye gruplar─▒na konuya yazma k─▒s─▒tlamas─▒ getirmek.Bizim amac─▒m─▒z her ┼čeye yasak koymak de─čil ama baz─▒ arkada┼člar o kadar ─▒srara ra─čmen ayn─▒ ┼čeyleri yapmaya devam ediyor.─░lk etap da yapt─▒r─▒mlar konunun d├╝zeninin bozan ├╝yelere kar┼č─▒ olacakt─▒r.L├╝tfen bu hassas konuda dikkat edelim.

• O mesaj─▒ da raporlar m─▒s─▒n─▒z.

Hocam tabi ki raporlar─▒n ama t├╝m haber b├╝ltenlerinde verildi o bilgi zaten S├╝leyman Soylu bizzat a├ž─▒klad─▒.

• ─░nstegramda izledim T├╝rkiye bilim kurulu ba┼čkan yard─▒mc─▒s─▒n─▒n tarifi var ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒n g├╝├žlenmesi ve ci─čerlere mikrobun girmemesi i├žin tampon olmas─▒ i├žin yazsamm─▒ teredd├╝tteyim

• Fransa 1861 yeni vaka ile 108 ├Âl├╝m a├ž─▒klad─▒ bug├╝nk├╝ ├Âl├╝m say─▒s─▒ 1000i ge├žerek rekor k─▒rd─▒ vaka say─▒s─▒ ise ┼čuanda 21000-22000 civar─▒nda

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz