Beiträge von Glasyal

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Valla ne yalan söyleyeyim bir efsane hayalim var havada da onun kokusu var. 86 87 kışlarında Balıkesir deydim.. 2003 2004 de İstanbul'da şimdi yine balıkesirdeyim .😉 Bu sene çok ekstren olaylar oluyor. Bence daha yeni başlıyoruz.

Coğrafya kaderindir ve yalnızlıktır.:)))

En etkili sistemde bile kıyı Ege de hatta kuzeyinde yani Edremit'te olup havada uçuştuğunu yarım saat bile olsa yerde tuttuğunu görüp bir çayla ya da çayla karıştırdığın soğukluk hissi versin diye bozcaadanın dünyaca meşhur kon...ğını hissetmektir. ☺️

Evet gençler defalarca yazdığım teyitsiz haberleri yayınlamalayalım uyarısı bu dönemde çok etkili olmayacak belli oldu, aynı zamanda ülkemizin her alanda dünyanın en geri ülkesi olduğu konusunu iddia eden arkadaşlardan da özür dileyerek bu forumda en azından akademik anlamda kaç kişinin olduğu bu kişilerin bile isteseler bugünlerde insanlık adına neler yapabileceğini merak etme duygusunun ne icatların ortaya çıkmasını sağladığını dünyada yapay zekanın şuanda çalıştığını ihtiyacı için bile bu konuda araştırmalara kişisel destek olabileceklerini aynı zamanda disiplinler arası çalışmalara destek olabileceklerini günde 2-3 saatlerini bu konuda düşünmelerini çünkü dünyanın bize ihtiyacının olduğunu pratik zeka konusunda dünyada tek millet olduğumuzu... ALLAH herkesin yardımcısı olsun. Bu süreç geçene kadar forumdan çıkıyorum. Kimseyi kırmamışızdır inşallah hatamız olmuşsa affola..

Ben hala ısrarla disiplinler arası çalışma yapılarak farklı bir çalışma yapılabilir izmir helikopter yazılınca aklıma geldi çevreye zarar vermeden ne olabilir geçende köpük örneği yazmıştım ya da morötesi ışınlar hemen azaltıyor deniliyor yoksa bu durum bitmeyecek bizde bitse yurtdışından yine gelecek sonbaharda yine olacak okullar bu sene mümkün değil seneye Kasım da yine mi kapatacağız

Şu tıp sektörümüze bir güvenin daha öncede yazdım doktorlarımız ciddi anlamda dünyanın en iyileri aynısı jeologlarımız içinde öyledir bide şu edebiyatı bırakalım üçüncü dünya ülkesiymişiz Amerikada yaşayan olsaydınız paranız olmadığı için cidden korkudan ölürsünüz şimdi. 7000 yıllık devlet kültürü ve ciddiyeti var bu toplumda hiçbirşey yokken bu kadar batırdınız bu devleti. Sağlıklı günler dilerim

Herkes bana kızabilir yazdıklarıma ama unuttuklarımızı hatırlatmamız lazım bazıları 1950 lerde bulunmuş aşıyla yedi milyar dolar kabul etmemişi bazıları kültürsüz olmamız bazıları eğitimsiz olmamızı bazıları devlet ciddiyetinin olmamasını ısrarla yazıyor. Bazı ufak hatırlatmalar 17.yy çiçek aşısı ilk aşıdır ayrıca zengin olansa yoktur bin yıl öncesi bilimin merkezidir Anadolu herkes inkar eder Horasandan gelmedir güler herkes Nasrettin Hoca ya 7000 yıllık devlet ciddiyeti vardır kuşaktan kuşağa aktarılan bir kişiye son söz bırakılmayan bir tezdir 10 yıl önce sayısal ortalama ıq de dünyada 3 milletten maalesef biriyiz hayırlı geceler

Şuana kadar hiçbir Türk devletinde görülmemesi ilginç olmakla beraber Asya ve iranlılarda o ırklara özel bir enzim varmış ve virüs bu enzimlerin olduğu ırklarda daha hızlı çoğalıyormuş ne kadar doğru bilmiyorum ama İran'la Çin'in en çok etkilenmesi yanında da güney Kore'nin etkilenmesi çok da tesadüf değil gibi

Bu çıkarım şuraya çıkar Japonya ve Güney Kore daha çok bize akraba