­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bug├╝n toplamda 15000 vaka ile 800 ├Âl├╝m a├ž─▒kland─▒ art─▒k kontrolden ├ž─▒kt─▒ denilebilir o kadar karantinaya ra─čmen 1000ler havada u├žu┼čuyor Avrupa'da art─▒k orta do─ču, balkanlar,kuzeydo─ču avrupa ├╝lkeleri,muson co─črafyas─▒ ve Latin Amerika ├╝lkelerinde de ├žok fena ivme kazand─▒ ├žo─ču yer 100 lerce vakay─▒ ge├žti bug├╝n maalesef

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Ben sadece 23 ├Âl├╝m 439 vaka anlad─▒m bu say─▒lar─▒ anl─▒k takip edebilece─čimiz siteler var m─▒

https://www.worldometers.info/coronavirus/

• Bug├╝n baya d├╝┼č├╝k kalm─▒┼č say─▒ ├Ânceki g├╝nler ├žok saha fazla de─čilmiydi ben mi yanl─▒┼č hat─▒rl─▒yorum ?

Bu yeni gelen veri. Toplam olarak daha fazlad─▒r tabi. Ben youtubedaki canl─▒ yay─▒n─▒ izliyorum ordan ald─▒m bunu.

• D├╝nya genelinde CFR %4'e y├╝kseldi an itibariyle

• elitler yine ayr─▒cal─▒kl─▒ her zamanki gibi.

• Olay ┼ču yurtd─▒┼č─▒ndan gelen yolcular devletimiz taraf─▒ndan karantinaya al─▒n─▒yor. Otob├╝slere toplan─▒p yurtlara yerle┼čtiriliyor. Otob├╝ste polisler durduruyor k─▒z─▒ al─▒yor sivil araca bindiriyor. Ad─▒ g├╝zide sofi. Sivil havac─▒l─▒k m├╝d├╝r├╝ Mustafa sofi'nin k─▒z─▒ oldu─čuna dair iddia var. Bu g├Âr├╝nt├╝ler do─čru ise ├žok yaz─▒k. Torpil her yerde devre giriyor. Di─čerlerinin ki can de─čildir herhalde.

• Vallahi yeter art─▒k yav yorulduk bi milletin ├╝st├╝ne bu kadar gelinmez her yerden bi┼čey kime neye yanal─▒m ├╝z├╝lelim ┼ča┼č─▒rd─▒k bitmiyor ki dert geldik├že geliyor tam b─▒ umut derken bidaha bidaha Rabbim daha k├Ât├╝s├╝ n├╝ g├Âstermesin de bizimde b─▒ kapasitemiz var yani.

• Babas─▒ hi├ž yurtd─▒┼č─▒na ├ž─▒kmam─▒┼č. ├ľks├╝r├╝k,solunum s─▒k─▒nt─▒s─▒ yok. Ate┼č ve r├Ântgenden anlam─▒┼člar testi pozitif olmu┼č. M├╝mk├╝n oldu─čunca evde kal─▒n.

─░stanbuldakiler ├Âzellikle.