­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• T├╝rkiye'de herkese test yap─▒laca─č─▒ gibi bir ┼čey ge├žti haberturk'de, herhangi bir duyumu olan var m─▒?

• Valla biz burda neler d├╝┼č├╝n├╝yoruz ve yaz─▒yoruz vatanda┼č ne halde..

Az ├Ânce markete gitmek i├žin d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kt─▒m (maskemi kullanmay─▒ ihmal etmedim , kullanan say─▒s─▒ artm─▒┼č biraz)

Yolda ne g├Âreyim t├╝m restoranlar ful.

Fahrettin Koca bey de─čil Louis Pasteur bile Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒m─▒z─▒ yapsa bu kafayla i┼čimiz ger├žekten zor

• Testin tanesi 1000 t├╝rk liras─▒na tekam├╝l ediyormu┼č a┼ča─č─▒ yukar─▒ san─▒r─▒m ├Âyle okumu┼čtum haf─▒zamda kald─▒─č─▒ kadar─▒yla . Herkese test yap─▒lacaksa gelin siz hesaplay─▒n Ôś║´ŞĆ olmas─▒n demiyorum alg─▒ yaratmak istememde san─▒r─▒m b├Âyle bir┼čey yapmazlar diyorum Ôś║´ŞĆ

• Herkese test yap─▒lamaz fakat b├Âlgelere g├Âre yap─▒labilir en az─▒ndan yay─▒lma riskinden ├Ânce fark edilme olas─▒l─▒─č─▒ artar.

• Valla biz burda neler d├╝┼č├╝n├╝yoruz ve yaz─▒yoruz vatanda┼č ne halde..

Az ├Ânce markete gitmek i├žin d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kt─▒m (maskemi kullanmay─▒ ihmal etmedim , kullanan say─▒s─▒ artm─▒┼č biraz)

Yolda ne g├Âreyim t├╝m restoranlar ful.

Fahrettin Koca bey de─čil Louis Pasteur bile Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒m─▒z─▒ yapsa bu kafayla i┼čimiz ger├žekten zor

Vatanda┼člar olay─▒ ciddiye alm─▒yor,ciddiye almalar─▒ i├žin vaka say─▒s─▒n─▒n 150-200 ve ├╝st├╝ olmas─▒ ve ├Âl├╝n├╝n olmas─▒ laz─▒m galiba ├╝lkemizde

• ─░smail Saymaz 1 Martta ─░sve├ž e Bir Bir Derne─če Gitmi┼č.Alman Kat─▒l─▒mc─▒larda Varm─▒┼č.T├╝rkiyeye Gelince 14 G├╝n Kural─▒na Uymay─▒p TV Kanallar─▒n─▒ Gezdi─či Ortaya ├ç─▒km─▒┼č.CHP Milletvekili Bar─▒┼č Yarkada┼čta 2 Martta Almanyada Bulunup Geldi─činde Kurala Uymay─▒p Etkinliklere Ve Canl─▒ Yay─▒nlara Kat─▒lm─▒┼č?Amsterdamdan D├Ânen ┼×ark─▒c─▒ I┼č─▒n Karacada Kurala Uymad─▒─č─▒ Ortaya ├ç─▒kt─▒.Kendileri Payla┼č─▒mlar─▒ Yaparak Nerelere Gitti─či Bellidir

• Sanki d├╝n hi├ž bir yer kapanmas─▒n denmi┼č gibi.Ben a├ž─▒k olmayan hi├žbir yer g├Ârmedim ┼ču ana kadar.

Kimse kaale alm─▒yor.Denetimde yokki zaten.:(

• Vatanda┼člar olay─▒ ciddiye alm─▒yor,ciddiye almalar─▒ i├žin vaka say─▒s─▒n─▒n 150-200 ve ├╝st├╝ olmas─▒ ve ├Âl├╝n├╝n olmas─▒ laz─▒m galiba ├╝lkemizde

Bizim ulkede ozellikle kirsal kesim hic takmaz isterse ├Âl├╝ olsun yqsadigina bakar.iki gun sonra havalar isinsin tut titabilirsen kirsal kesim insanini ozellikle

• Sanki d├╝n hi├ž bir yer kapanmas─▒n denmi┼č gibi.Ben a├ž─▒k olmayan hi├žbir yer g├Ârmedim ┼ču ana kadar.

Kimse kaale alm─▒yor.Denetimde yokki zaten.:(

Hahaha daha fenas─▒ var

Vatanda┼č maskeliyim diye ka├ž─▒yor

Maskeli vatanda┼ča Vir├╝sl├╝ muamelesi yap─▒l─▒yor

Market├židen tutun da( normalde muhabbetim vard─▒r) yolda y├╝r├╝yene herkes uzak duruyor, hatta biri benden ka├žarken a─čaca ├žarpt─▒ ­čśé

Sanki vir├╝s = maske diye bir alg─▒ var

Tahminime g├Âre bu yakla┼č─▒mla 1 aya kadar maske bilinci ancak oturur