­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• B─░irle┼čik krall─▒kta 342 yeni vaka 10 yeni ├Âl├╝m vakas─▒ ger├žekle┼čmi┼č art─▒k adada da iyice tehlike canlar─▒ ├žalmaya ba┼člad─▒

• Aa bilmiyordum hocam ama yabanc─▒ haber kaynakl─▒ link payla┼čm─▒┼č. ├çinli hasta olay─▒ do─čru galiba linki atay─▒m.

https://t.co/nqyqdCIWGu?amp=1

Trump ─▒n testlere g├╝vensiz bulmas─▒ san─▒r─▒m bu ├Ârnekle ├Ârt├╝┼č├╝yor.Hastal─▒k yok ama test pozitif...

• Hem avukat olacaks─▒n hem de milletvekili ama uyar─▒lar─▒ ald─▒rmay─▒p umreden d├Ânen ki┼čiyi ziyaret edeceksin.Yorumsuz...

Tepkilerden sonra tweetin silinmesi...

• Sars ve mers e gore daha az olumcul, vakalarin yuzde 20 si yaklasik hastanelik, kulucka sureside sars ve mers e gore daha uzun bir virusle karsi karsiyayiz. Tahminen nisan-mayis donemiyle virusun salgin durumu ortadan kalkacak.

Buradan insanoglunun gelecek yillarda bu tur virus salginlariyla karsi karsiya kalabileceginin ciddi bir fragmanini yasiyoruz, dua edelim ki bir ebola gibi yuzde 60 olum oranina sahip bir virus degil..

• ─░├ži┼čleri Bakanl─▒─č─▒: "T├╝rkiye ve G├╝rcistan, yar─▒ndan itibaren Sarp S─▒n─▒r Kap─▒s─▒ÔÇÖn─▒ kar┼č─▒l─▒kl─▒ olarak ge├žici s├╝reyle yolcu trafi─čine kapatacak."

• az ├Ânce bir akrabam─▒n sosyal medya hesab─▒nda trajikomik bir yoruma rastlad─▒m. Kendisi Malatya' da ya┼č─▒yor.

"D─▒┼čar─▒ ├ž─▒ksak koronadan evde dursak depremden ├Âlece─čiz."

Ne diyeyim, ├žok felaket bilinmeyenli denklem d├Ânemindeyiz...

• az ├Ânce bir akrabam─▒n sosyal medya hesab─▒nda trajikomik bir yoruma rastlad─▒m. Kendisi Malatya' da ya┼č─▒yor.

"D─▒┼čar─▒ ├ž─▒ksak koronadan evde dursak depremden ├Âlece─čiz."

Ne diyeyim, ├žok felaket bilinmeyenli denklem d├Ânemindeyiz...

Benimle Ayn─▒ Kafada Ya┼čayan Biri Varm─▒┼č.Bende Diyordum.

• Teyitsiz haber

"10 dakika ├Ânce kap─▒ ├žald─▒ ve kimsiniz diye sordu─čumda, Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒ÔÇÖndan tarama yapmak i├žin geldiklerini s├Âylediler. Ne taramas─▒ dedim ve Corona i├žin dediler. Bende istemiyorum dedim kapatt─▒m kap─▒y─▒. Ard─▒ndan Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒ÔÇÖn─▒ arad─▒m (184 SAB─░M) ve b├Âyle bir hizmetleri var m─▒ diye sordum. Telefon numaram─▒ ald─▒lar ve bakanl─▒ktan d├Ân├╝┼č yap─▒laca─č─▒n─▒ s├Âylediler. D├Ân├╝┼č yapt─▒lar ve sabahtan beri 100ÔÇÖ├╝n ├╝zerinde ihbar ald─▒klar─▒n─▒ ve h─▒rs─▒zlar─▒n ev sahiplerini spreyle bay─▒ltarak evleri soyduklar─▒n─▒ s├Âyledi ilgili ki┼či. Dikkat edelim l├╝tfen."

E─čer ciddiyse yaz─▒klar olsun... Dikkatli olal─▒m.

• Teyitsiz haber

"10 dakika ├Ânce kap─▒ ├žald─▒ ve kimsiniz diye sordu─čumda, Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒ÔÇÖndan tarama yapmak i├žin geldiklerini s├Âylediler. Ne taramas─▒ dedim ve Corona i├žin dediler. Bende istemiyorum dedim kapatt─▒m kap─▒y─▒. Ard─▒ndan Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒ÔÇÖn─▒ arad─▒m (184 SAB─░M) ve b├Âyle bir hizmetleri var m─▒ diye sordum. Telefon numaram─▒ ald─▒lar ve bakanl─▒ktan d├Ân├╝┼č yap─▒laca─č─▒n─▒ s├Âylediler. D├Ân├╝┼č yapt─▒lar ve sabahtan beri 100ÔÇÖ├╝n ├╝zerinde ihbar ald─▒klar─▒n─▒ ve h─▒rs─▒zlar─▒n ev sahiplerini spreyle bay─▒ltarak evleri soyduklar─▒n─▒ s├Âyledi ilgili ki┼či. Dikkat edelim l├╝tfen."

E─čer ciddiyse yaz─▒klar olsun... Dikkatli olal─▒m.

─░┼čte maalesef h─▒rs─▒z─▒na m─▒ karaborsac─▒s─▒nam─▒ art─▒k ne diyelim hocam Devlet ne yaps─▒n vatanda┼č ne yaps─▒n memlekette bu kadar ├žok kan─▒ bozuk varken Allah hepimizin yard─▒mc─▒s─▒ olsun

• ^^^^^^ G├╝l├╝yoruz ama 2.kez enfekte edeni ├žok daha kolay ├Âld├╝r├╝yor.

• Arkada┼člar bu yaz─▒n viral salg─▒nlar─▒n azalmas─▒ s─▒caklarla alakal─▒ de─čil bu hen├╝z kan─▒tlanamad─▒ bunu kan─▒tlayan Nobeli de al─▒r zaten s├Âylemi┼čtim daha ├Âncede. D vitamini hipotezi var s─▒cak hipotezi var muhtemelen nedeni bilinmeyen bir ┼čey ├ž─▒kacak.

• ├ťniversite ├Â─črencisi olup KykÔÇÖda kalan arkada┼č─▒m─▒z var ise corona y├╝z├╝nden kykÔÇÖlar kapat─▒ld─▒m─▒? Yada kapat─▒lacakm─▒ bilgisi olan d├Ânerse sevinirim.

• Yurt d─▒┼č─▒ndan gelip hastal─▒k ┼č├╝phesi bulunanlara 14 g├╝ne kadar istirahat raporu d├╝zenlenecek, i┼č g├Âremezlik ├Âdene─či SGK taraf─▒ndan kar┼č─▒lanacak. Trt Haber