­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Stadyuma gidip ma├ž izlemek ile metrob├╝se binip seyahat etmek ayn─▒ ┼čey.. Hatta stadyum daha iyi diyebilirim havadar olmas─▒ a├ž─▒s─▒ndan o y├╝zden ma├žlar─▒n seyircisiz olmas─▒ ┼čuan i├žin zaten gereksiz. o zaman soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ da gelsin okullar da kapans─▒n avm ler de kapans─▒n kendi ekonomizi kendimiz bitirelim 1 vaka i├žin ?

Bilin├žsiz yaz─▒lar yerine so─čukkanl─▒ kal─▒p ki┼čisel hijyenimize de dikkat edelim yeterli arkada┼člar sakin olal─▒m...

Daha bug├╝n G├╝ney Afrikali ─░stanbul'da ya┼čayan ve ├žal─▒┼čan birisinde ailesine ziyaret i├žin gitti─či ├╝lkesinde test sonu├žlar─▒ pozitif ├ž─▒km─▒┼č.1 onayl─▒ vaka demeniz daha do─čru tespit edilemeyen onlarca vaka olabilir.Ayr─▒ca ─░talya'da ma├žlar iptal edilmemi┼čti ve herkes sizin gibi d├╝┼č├╝n├╝yordu 2 hafta ├Ânce.┼×uan ─░talya'da neler d├Ân├╝yor a├ž─▒p bak─▒n─▒z... Sakin olmak demek ├Ânlem almamak olmas─▒n l├╝tfen kar─▒┼čt─▒rmay─▒n.

• Milli oyuncu Merih Demiral: "Koronavir├╝s sebebiyle ├žal─▒┼čmalar─▒ma bir s├╝re evimde devam edece─čim. Sa─čl─▒─č─▒m gayet iyi, panik olu┼čturacak bir durum yok."dedi.

beyazla yazsayd─▒n. k├Âr oldum okuyaca─č─▒m diye!

• Yaz mevsimine ├žok g├╝venmenin iyi olmayaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum Ege, Akdeniz ve G├╝neydo─ču d─▒┼č─▒nda normal v├╝cut s─▒cakl─▒─č─▒ olan 37┬░C yi ge├žen b├Âlgeler az. Y├╝zeylerden bula┼čma azalacakt─▒r b├╝y├╝k ihtimal ama havadan bula┼čmay─▒ ├žok da etkilemeyecektir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

• Ben okullar─▒n tatil edilece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum.okullar dezenfekte edilecektir bu tatil s├╝resince.duruma g├Âre nisandaki tatil martta yap─▒lm─▒┼č olup iptal edilebilir.

• Tatil olmas─▒ i├žin vaka say─▒s─▒n─▒n artmas─▒n─▒ beklemek zorunda de─čiliz.Tedbir ama├žl─▒ Nisan ara tatilinin daha erken bir tarihe ├žekilece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum.Ayr─▒ca okullar her ne kadar temiz olsa da ders ve teneff├╝s ortamlar─▒nda bula┼čma ihtimali hayli fazla vir├╝s├╝n.

• 1 vaka var diye rahat olursan─▒z bundan 3 hafta sonra ┼čimdi ki italya'y─▒ mumla arar─▒z .O vaka zaten 1 de kals─▒─▒n diye ├Ânlemler al─▒ns─▒n deniliyor. 100 vaka 25 ├Âl├╝m olduktan sonra istedi─čin ├Ânlemi al art─▒k o i┼č bitmi┼čtir.Helle bizim gibi 3. d├╝nya ├╝lkelerinde .

Ben hasta galatasaray fanati─či bir adam─▒m ama haftasonu oynanacak ma├ž─▒n seyircili oynanmas─▒ kadar sa├žma bir karar daha hay─▒mda g├Ârmedim.

Okullar zaten bug├╝nde tatil olmazsa herkese ge├žmi┼č olsun .

Tamam abartmayal─▒m a┼č─▒r─▒ya ka├žmayal─▒m ama ├žok da bu vir├╝sle dalga ge├žmeyelim.Ge├ženlerin hali ortada ├ž├╝nk├╝