­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ─░ran milletvekillerinden birisi 2-3 g├╝n ├Ânceki a├ž─▒klamas─▒nda bilgileri sa─čl─▒k bakan─▒ndan ald─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi. ─░ranÔÇÖdaki baz─▒ ki┼čilerdeki vir├╝s koronadan tamamen farkl─▒ bu vir├╝s gen├žleride ├Âld├╝r├╝yor demi┼čti belki bundan dolay─▒ ya┼č ortalamas─▒ d├╝┼č├╝k.

• 1 saat ├Ânce 5 market 3 bakkala bakt─▒m. Kolonya kalmam─▒┼č. Tan─▒d─▒k bakkal ile muhabbet etti─čimde, toptanc─▒ 250ml lik kolonyay─▒ yar─▒n 25 veya 30 tl den getirece─čini s├Âylemi┼č. F─▒rsat├ž─▒lar i┼č ba┼č─▒nda.

• Habert├╝rkte yanl─▒┼č m─▒ duydum ama vakan─▒n istanbulda oldu─ču s├Âyleniyor daha ├Ânce haz─▒rlanm─▒┼č bir devlet hastanesinde. Ama ┼čunu diyim ger├žekten panik yapmadan herkes birlik i├žinde sakin ┼čekilde ├Ânlemleri al─▒yoruz arada istif├žiler f─▒rsat├ž─▒lar var allah ─▒slah etsin onlar─▒da

• T├╝rkiyeye gelen birisinde rastlanmi┼č. Karantinaya alindi, ┼čuan sikinti yok. Ama T├╝rkiyeye en azindan bi s├╝re ucak seferleri olmasa ke┼čke. Ozamanda piyasa d├╝┼čer ama once saglik. Milletin derdi olmu┼č para.

• ben en ├žok umre'den geri ├ževirilen insanlardan korkuyorum 2 hafta orada beklediler ve bug├╝n ald─▒─č─▒m bilgiye g├Âre Ordu havaliman─▒'na 2 u├žak inmi┼č kontrols├╝z ve normal bir ┼čekilde ├ž─▒km─▒┼člar ...

• ben en ├žok umre'den geri ├ževirilen insanlardan korkuyorum 2 hafta orada beklediler ve bug├╝n ald─▒─č─▒m bilgiye g├Âre Ordu havaliman─▒'na 2 u├žak inmi┼č kontrols├╝z ve normal bir ┼čekilde ├ž─▒km─▒┼člar ...

Bildi─čim kadar─▒yla 1 u├žak indi oda ciddeden geldi gece 2bu├žuk gibi kontrol edilip edilmedi─či konusunda bir bilgim yok

• ─░ran korona vir├╝s├╝n├╝n ilac─▒n─▒ buldu─čunu a├ž─▒klad─▒.3 hafta i├žerisinde piyasaya s├╝r├╝lecek.

Antivir├╝s tedavisini bulduklar─▒n─▒ a├ž─▒klayan ─░ran Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒ S├Âzc├╝s├╝ Kiyanu┼č Cihanpur, "Alaca─č─▒m─▒z olumlu neticeler kesinle┼čirse ilac─▒ piyasaya s├╝rece─čiz" dedi.

Ama ne kadar do─čru

• Wuhan'da ├ž├Âp kamyonlar─▒, yerel sakinlere et da─č─▒tmak i├žin kullan─▒ld─▒.Wuhan belediyesi olayla ilgili ├Âz├╝r diledi ve 2 memuru g├Ârevden ald─▒

• Wuhan'da ├ž├Âp kamyonlar─▒, yerel sakinlere et da─č─▒tmak i├žin kullan─▒ld─▒.Wuhan belediyesi olayla ilgili ├Âz├╝r diledi ve 2 memuru g├Ârevden ald─▒

mal abi bunlar hala ak─▒llanmam─▒┼člar pislik herifler

• Yani ├žok basit bir uygulama ile bu i┼čin asl─▒nda zor olmad─▒─č─▒ belli. Her bir vatanda┼č elini s─▒k s─▒k sabunla y─▒karsa, tokala┼čma el s─▒kma azalt─▒l─▒rsa ├žok da maskeye de gerek kalmadan bu s├╝re├ž atlat─▒l─▒r. Vaka ├ž─▒ksa bile zaten hemen karantina s├╝reci ba┼člat─▒l─▒yor. ├ľnemli olan bula┼čt─▒rmamak ve bula┼čmaya kar┼č─▒ tedbir almak.

• Y├Âk toplant─▒s─▒ bitmi┼č ama herhangi bir a├ž─▒klama yok. San─▒r─▒m ├╝st makamlarlanda konu┼čacaklar ├Âyle karar verecekler diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.