­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Eldivenle dola┼čmak ├ž├ÂZ├╝m olabilir o zaman zaten kar┼č─▒dakinin ne kadar temiz oldu─čunu bilemeyiz. Temas etmemeye ├Âzen g├Âstermek laz─▒m.

Mesele vir├╝s├╝n oldu─ču noktaya temas ettiklen sonta elini y├╝z├╝ne az─▒na g├Âz├╝ne s├╝rmemek. Eldiven olmasada deri ├╝zerinden bula┼čmad─▒─č─▒ i├žin eldiveni her temastan sonra atmaktansa el y─▒kamak cok daha avantajl─▒. ayr─▒ca eldiven olmas─▒ gereksiz bir g├╝ven verece─či i├žin riski artt─▒rabilir. mant─▒kl─▒ olan elimizi y├╝z├╝m├╝ze g├Ât├╝rmeme al─▒┼čkanl─▒─č─▒ edinmek.

• 60 ya┼č ├╝st├╝ insanlar─▒n panik olmas─▒n─▒ anlar─▒mda gen├ž arkada┼člar─▒m─▒z neden bu kadar panik yapt─▒ onu anlamad─▒m.Ya┼čl─▒lardan daha ├žok gen├žler panik halinde..

• halk─▒m─▒z─▒n b├╝y├╝k ├žogunlugu titiz kel─▒mes─▒ne kat─▒lm─▒yorum..aks─▒ne cok pis maalesef.istanbuda yaz─▒n b─▒r metrobuse b─▒n─▒n bakal─▒m.sabah koru b─▒le belk─▒de aylarca y─▒kanmam─▒s b─▒r y─▒g─▒n ─▒nsan oluyor sabah─▒n k├Ârunde hemde.

Hijyen konusunda Bosna Hersek'ten sonra 2.konumda bulunuyoruz..:)

ESzoYiVXYAAsr-_.jpg

• Gen├žler hastal─▒─č─▒ kap─▒p etkilenmeden ya┼čl─▒lar─▒n yan─▒na gidip bula┼čt─▒rabilir.

Ortam fazla gergin.Sosyal medya ├╝zerinde hastal─▒─č─▒ sanki ├žok ├Âl├╝mc├╝lm├╝┼č gibi yans─▒t─▒yorlar.Okullar─▒n tatil olmas─▒n─▒ zaten s─▒rf bu y├╝zden istiyorum.Gen├žler i├žin tehlike ta┼č─▒masada dedi─činiz gibi ''ta┼č─▒mac─▒l─▒k'' g├Ârevi g├Âr├╝p di─čer insanlara bula┼čt─▒rabilir..

• Tatil kovalayan goygoycu gen├žler i├žin diyorum, bu yapaca─č─▒n─▒z tatil boyunca yaz─▒n okula devam edece─čini hat─▒rlatmak isterim. Kar tatiline benzemiyor bu i┼č. ┼×akaya da gelmez, i┼č ciddi.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• b─▒r tam y─▒l i├žerisindek─▒ al─▒nmas─▒ gereken toplam ders saat─▒ mutlaka tamamlan─▒r bir sek─▒lde.vintersagan─▒n ded─▒g─▒ g─▒b─▒ yaz mevs─▒m─▒nde okula g─▒der ogrenc─▒lar.tab─▒ her sey yolun girerse.

• Tatil kovalayan goygoycu gen├žler i├žin diyorum, bu yapaca─č─▒n─▒z tatil boyunca yaz─▒n okula devam edece─čini hat─▒rlatmak isterim. Kar tatiline benzemiyor bu i┼č. ┼×akaya da gelmez, i┼č ciddi.

E─čer bir tatil yap─▒l─▒rsa yaz─▒n telafi edilmeyecekmi┼č yine ayn─▒ d├╝zen devam edecekmi┼č ama tabi bu durum sadece koleji, ├Âzeller i├žin ge├žerli devletler i├žin ge├žerli olmayabilir her ┼čeyi ge├žtim her t├╝rl├╝ vir├╝s d─▒┼č─▒nda tatil kovalayan gen├žler dedi─čin gibi do─čru yapm─▒yor.

• E─čer bir tatil yap─▒l─▒rsa yaz─▒n telafi edilmeyecekmi┼č yine ayn─▒ d├╝zen devam edecekmi┼č ama tabi bu durum sadece koleji, ├Âzeller i├žin ge├žerli devletler i├žin ge├žerli olmayabilir her ┼čeyi ge├žtim her t├╝rl├╝ vir├╝s d─▒┼č─▒nda tatil kovalayan gen├žler dedi─čin gibi do─čru yapm─▒yor.

2-3 ├Â─črenci arkada┼č─▒mla konu┼čtum tatil olmas─▒ i├žin vir├╝s├╝n daha ├žok yay─▒lmas─▒n─▒ istiyorlar resmen.Dedi─činiz gibi tatil olursa bu tatili tedbir ama├žl─▒ kullanmalar─▒ gerekir..:thumbup: