­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• As─▒l m├╝cadele vir├╝s├╝n kal─▒c─▒ bir vir├╝s olmamas─▒.Grip vir├╝sleri gibi olmamas─▒ i├žin ├žaba var.Bu vir├╝s devaml─▒ mutasyona u─čruyan t├╝rden.

• Benim arkada┼č 5 g├╝nl├╝─č├╝ne Almanya ya gitmi┼čti. ├çal─▒┼čt─▒─č─▒ banka bug├╝n 2 hafta zorunlu izne ├ž─▒kartt─▒

• Okullar tatil edilmeli, ma├žlar seyircisiz oynanmal─▒, bal─▒k istifi yolculuk yap─▒lan toplu ula┼č─▒m ara├žlar─▒ tam bir kangren, sadece vir├╝s i├žin demiyorum, ├╝lkemizde toplu ula┼č─▒ma art─▒k bir d├╝zen, bir standart getirilmeli, k├ór odakl─▒ odakl─▒ de─čil insan odakl─▒ toplu ula┼č─▒m olmal─▒...

• Abi millet sosyal medyada ciddi anlamda dalga ge├žiyor!

Anneleri, babalar─▒ dedeleri ├Âl├╝nce mi ak─▒llanacak bu insanlar.

├çok tuhaf insanlar─▒z, bizdeki cahillik ulusal g├╝venli─čimizi tehdit edecek boyutta.

Sa─čl─▒k bakanl─▒─č─▒ bu konuyu iyi y├Ânetti ve y├Ânetmeye devam ediyor, ─░BB temizlik a├ž─▒s─▒ndan ├Ânlemlerini ├žok ├Ânceden ald─▒ bu a├ž─▒dan b├╝t├╝n birimleri tebrik etmek gerekiyor.

Herkese ge├žmi┼č olsun dikkat edin arkada┼člar.

• okullar tatil edilmeli buna ├╝niversitelerde dahil edilmeli ├ž├╝nk├╝ ├╝niversiteler birle┼čmi┼č milletler gibi

toplu ta┼č─▒maya yukar─▒da de─činmi┼čsiniz daha ├Âncede ben de─čindim bal─▒k istifi yolcu ta┼čmadan vazge├žilmeli insanlar 10cm den soluyor birbirlerine

kolonya demi┼čsiniz unutmay─▒n alkol kolonya bunlar eldeki bakteriyi mikrobu ├Âld├╝rmez sadece bask─▒lar yani elde kalmaya devam eder

dezenfektan kullan─▒lmas─▒ laz─▒m jel olan s─▒v─▒ sprey olanlar─▒ndan almay─▒n─▒z

jel dezenfektanda medical olacak ama malesef piysada 100 ml sat─▒lanlar medical de─čil kozmetik yani alkol bazl─▒

• Bilgisayar ortam─▒nda yap─▒lan yapay zeka-matematiksel modellemelere g├Âre vir├╝s├╝n 1 y─▒l i├žinde d├╝nya n├╝fusunun y├╝zde 40 ila 50'sini etkileyebilece─či gibi ├žarp─▒c─▒-├╝rk├╝t├╝c├╝ a├ž─▒klamalar var...

Evet ama burada kritik ay eyl├╝l. Eyl├╝le kald─▒ m─▒ durdurulmas─▒ imk├óns─▒z hale gelecek. Ya ├Ân├╝m├╝zdeki 2-3 ay agresif ├Ânlemlerle ├Ânleriz ya da pandemi

• ─░talya h├╝k├╝metinin yapt─▒─č─▒ hatay─▒ biz yapmayal─▒m onlarda aynen b├Âyle dedi bir iki vakadan ne olacak ama gordugumuz gibi durum ortada 631 e kadar ├ž─▒kt─▒ ├Âl├╝m say─▒s─▒ ki ben ┼ču anda ulkemizde 1 vaka oldu─čunu dusunmuyorum ilerleyen zamanlarda bu say─▒ artacakt─▒r salg─▒na d├Ân├╝┼čmeden ├Ânlemler derhal al─▒nmal─▒d─▒r buna okullar─▒n tatil edilmesiyle baslanabilir:thumbup:

• Y├ľK, 207 ├ťniversitenin Rekt├Âr├╝n├╝, ├╝niversitelerin,Corona vir├╝s├╝ ile ilgili durumu de─čerlendirmek ├╝zere, Saat 18:00 de acil toplant─▒ya ├ža─č─▒rd─▒

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Konu D─▒┼č─▒ [Genel Sohbet] 1.6k

• Interstellar
    2. Replies
      1.6k
      Views
      51k
      1.6k
    3. Fease

1. ­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. berkay_tuku

1. ─░stanbul ├ľzel Raporlar-Yorumlar 4k

• Vintersaga
    2. Replies
      4k
      Views
      322k
      4k
    3. berkay_tuku

1. Futbola Dair Her ┼×ey [2020/21] 5.4k

• Samet
    2. Replies
      5.4k
      Views
      167k
      5.4k
    3. Aykut53

1. ─░zmir, Ayd─▒n, Mu─čla, Manisa ├ľzel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      762k
      12k
    3. Onur35

1. Veri Payla┼č─▒m ve De─čerlendirme Merkezi 5.2k

• Interstellar
    2. Replies
      5.2k
      Views
      546k
      5.2k
    3. 4 ┼×ubat

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Meltem Nedir?

• HF Bot
    2. Replies
      0
      Views
      21
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      258
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 18

• Samet
    2. Replies
      18
      Views
      371
      18