­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Herg├╝n binlerce turistin ve yabanc─▒n─▒n geldi─či ├╝lkemizde vir├╝s├╝n olmad─▒─č─▒na inanm─▒yorum yetkililer a├ž─▒klas─▒n millet ├Ânlemini als─▒n niye sakl─▒yorsunuz ki

• IRI yaz tahmininde bizi k─▒pk─▒rm─▒z─▒ g├Âstermi┼č baya hemde bol bol basra yeriz o tahmine g├Âre.E─čer virus cidden yaz mevsiminde etkisini azaltan akrabas─▒ SARS gibiyse ├žok iyi olur :)

• IRI yaz tahmininde bizi k─▒pk─▒rm─▒z─▒ g├Âstermi┼č baya hemde bol bol basra yeriz o tahmine g├Âre.E─čer virus cidden yaz mevsiminde etkisini azaltan akrabas─▒ SARS gibiyse ├žok iyi olur :)

Hocam link falan varsa atma ┼čans─▒n─▒z var m─▒ ? Merak ettim de bi bakmak istiyorum.

• ┼×uana kadar hi├žbir T├╝rk devletinde g├Âr├╝lmemesi ilgin├ž olmakla beraber Asya ve iranl─▒larda o ─▒rklara ├Âzel bir enzim varm─▒┼č ve vir├╝s bu enzimlerin oldu─ču ─▒rklarda daha h─▒zl─▒ ├žo─čal─▒yormu┼č ne kadar do─čru bilmiyorum ama ─░ran'la ├çin'in en ├žok etkilenmesi yan─▒nda da g├╝ney Kore'nin etkilenmesi ├žok da tesad├╝f de─čil gibi

├çok d├╝┼č├╝k bir etki. Zorla maruz kal─▒rsan illa ki yakalan─▒rs─▒n.

• ├çinde m├╝sl├╝manlara vir├╝s bula┼čmad─▒─č─▒ d├╝┼č├╝ncesi ile y├╝zlerce ├žinli m├╝sl├╝man olmaya ba┼člam─▒┼č video varda y├╝kleyemiyorum, ne kadar do─čru bilemem

• ├çinde m├╝sl├╝manlara vir├╝s bula┼čmad─▒─č─▒ d├╝┼č├╝ncesi ile y├╝zlerce ├žinli m├╝sl├╝man olmaya ba┼člam─▒┼č video varda y├╝kleyemiyorum, ne kadar do─čru bilemem

Yok ├Âyle bir ┼čey.Bu t├╝r ┼čeyler inanca zarar ba┼čka da bir ┼čey de─čil.

• Basra al├ža─č─▒ gelirse vir├╝s mir├╝s kalmaz in┼čallah

Ge├žen y─▒l g├Âlgede 47.7 olmu┼čtu bizim buras─▒ g├╝ne┼č alt─▒nda 65 dereceydi.O s─▒caklarda vir├╝s kalmaz.

• Finlandiya'da bitmi┼čti(tek vaka iyile┼čmi┼čti) yeniden ba┼člad─▒. Pandemiye do─čru gidiyor. Resmi vaka'da 100 bin ve 50 ├╝lke kritik say─▒lar.

• IRI tahminini soran olmu┼č atay─▒m.Bu tahmine g├Âre baya s─▒cak olaca─č─▒z yaz─▒n de─či┼čmezse ├Ân├╝m├╝z her g├╝ncellemelerinde.Virus s─▒caktan ho┼člam─▒yorsa cidden i┼čimize gelir bu tahmin :)

c38acaf62f593427e89bd1909868fb5c