🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Prof. Dr. Sinan Adıyaman: "1 Haziran'dan sonra İstanbul’dan bütün illere bu virüsü taşıyacaklar"

Sağlık Bakanımız İstanbul Türkiye'nin Wuhanı oldu demişti hatırlarsanız.

• Bu benim açımdan yeni bir bilgi.

Herhangi bir işyeri ya da fabrikaya gidilip test yapıldığını duymamıştım. Yalnız çalıştığınız yerde bir kişide daha önce sağlık tesisindeki muayenede korona tespit edildiyse filiyasyon vasıtasıyla size de yapmış olabilirler hocam

Tespit edildi.vefatlarda oldu.

• Prof. Dr. Sinan Adıyaman: "1 Haziran'dan sonra İstanbul’dan bütün illere bu virüsü taşıyacaklar"

Sağlık Bakanımız İstanbul Türkiye'nin Wuhanı oldu demişti hatırlarsanız.

Uzun süre vaka çıkmayan yerde vaka çıktı gibi haberlerin fazlasıyla görebiliriz. Anadolu da İstanbul’da ki gibi kontrol altına almamız da zor olur. Umarım Anadolu’ya çok fazla yayılmaz.

• Forumda eşi annesi babası vs. bu salgına yakalandığı haberini üzülerek aldık.Ama buna şahsen yakalanan oldu mu?Kaçırmış da olabilirim...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Forumda eşi annesi babası vs. bu salgına yakalandığı haberini üzülerek aldık.Ama buna şahsen yakalanan oldu mu?Kaçırmış da olabilirim...

Ben şahsen yakalanmadım ama amcam ve yengelerimle beraber kuzenimde yakalanmıştı nefes alırken zorluk felan çekmiş çok zor bir süreç geçirdiğini anlatıyordu ama Allah'a şükür kurtuldular.

• İsrail'de koronavirüs vakalarının tekrar artmasından sonra okulların tekrar kapatılması bekleniyor.

24 Mayıs 5 yeni vaka

25 Mayıs 17 yeni vaka

26 Mayıs 23 yeni vaka

27 Mayıs 36 yeni vaka

28 Mayıs 79 yeni vaka

29 Mayıs 115 yeni vaka

• şahsen ben orduda yaşıyorum giriş çıkış yasağı kalkana kadar son günlerde üst üste 5/6 gün sıfır vaka vardı yasak kalktı vakalar çıkmaya son günlerdede artmaya başladı hatta ulasal basında haberlere konu olan hiç vaka çıkmayan bir ilçede istanbuldan gelen bir kişinin virüs bulaştırmasıyla 3 günde 10un üzerinde vaka olduğunu söylüyorlar 1 haziran sonrasında anadoluda vaka artışları ciddi seviyelere ulaşabilir ayrıca geçen bayram haftasındaki yasağın etkilerini göreceğimiz günlere geldik bakalım durumlar nasıl çıkacak

• Salgında ilk ve önemli kısım atlatılmıştır. Yeni normal hayata dönme , normalleşme adımları ile tabiki vaka sayıları artacaktır. Ama artık kimse bir kısıtlama veya uygulama beklemesin. Buraya kadar tamamım da ,

asıl düşündüğüm okul sezonu. Avrupada bir kaç ülke , normalleşma adımlarına ,okulları açarak başladı ama görünen vakaların çokluğu nedeni ile kapatmak zorunda kaldılar.

belki de bundan önce korktuğumuz gibi gerçekleşmeyen öngörülerimiz, bundan sonrasında da gerçekleşmeyecek diye umuyorum.

• Salgında ilk ve önemli kısım atlatılmıştır. Yeni normal hayata dönme , normalleşme adımları ile tabiki vaka sayıları artacaktır. Ama artık kimse bir kısıtlama veya uygulama beklemesin. Buraya kadar tamamım da ,

asıl düşündüğüm okul sezonu. Avrupada bir kaç ülke , normalleşma adımlarına ,okulları açarak başladı ama görünen vakaların çokluğu nedeni ile kapatmak zorunda kaldılar.

belki de bundan önce korktuğumuz gibi gerçekleşmeyen öngörülerimiz, bundan sonrasında da gerçekleşmeyecek diye umuyorum.

Bu konuya en güzel örnek Güney Kore, vaka sayısı 79'a çıktı, çıktığı gibi açılan 200'den fazla okulu tekrar kapattılar

• Keşke il dışına çıkma sebebe bağlansaydı. Tatile gidecekler için belge tarım için gidecekler için belge vs. Keyfi çıkış önlenirdi en azından ama gerek duyulmadı. Bundan sonrası sürü bağışıklığı.Allah kolaylık versin herkese...