­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Ya karde┼čim ilk olarak sen ├Ânce yaz─▒n─▒ d├╝zg├╝n yaz. ve D├╝zg├╝nce gibi y├Ânetirsen sert kurallar koyarsan sert cezalar koyarsan her b├Âlgeye bir asker , polis koyarsan d├╝zg├╝nce y├Ânetirsin ve herkes d─▒┼čar─▒ ad─▒m─▒n─▒ atmaya korkar yetkiliden izin almad─▒─č─▒ s├╝rece. Herkes belli bir kesim ├žal─▒┼čmak zorunda diyorsunuz bu zamanda ├žal─▒┼čmak ne kadar mant─▒kl─▒ ─░talya da ayn─▒ sizin gibi gidiyordu bak─▒n ne haldeler buradan 2 se├žene─či se├žmemiz laz─▒m ya sadece Ekonomik kriz ya da biraz daha ge├ž kal─▒p Vaka say─▒s─▒ tavan yap─▒p mecbur kalarak soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan etmek bunda da daha b├╝y├╝k bir ekonomik kriz olur siz 2 se├žene─či d├╝┼č├╝nmeden atl─▒yorsunuz. Bir s├╝r├╝ ├Ârnek var az─▒c─▒k ak─▒llan─▒n ya.

Bende diyorum ki suanki tedbir yeterli tam uygularsan eger sokaga cikmayi tam engelle.iki gune isin biter.

BBuevde kalan insanlar ne yiyecek mecbur sehre biseyler gelecek hadi ona izin verdin afamin tarim yapoyir engelledin yapamadi sonra bu hastalik gecti ozman ney yiyeceksin acep.

Ben doyorum ki suanki sistemi uygulas─▒nlar yeter daha iki yasloya(yuzde 7 filan) sahip cikamoyoruz.85 milyonu evde titacagiz

• Hadi yap bakalim anlamiyirmusunuz suan herkesi evde titabilir misin.ama herkesi belli bir kisim calsimak zorunda yoksa ulke batar siz onun farkinda misiniz.

Hangi meslektesiniz merak ettim

Tekstil fabrikas─▒nda ├žal─▒┼č─▒yorum ve biz Devletten ├Ânce davran─▒p fabrikay─▒ kapatt─▒k. Burada sa─čl─▒k m─▒ ├Ânemli yoksa para m─▒. Biz halen i┼člere gidiyoruz baksan─▒za.

• Bende diyorum ki suanki tedbir yeterli tam uygularsan eger sokaga cikmayi tam engelle.iki gune isin biter.

BBuevde kalan insanlar ne yiyecek mecbur sehre biseyler gelecek hadi ona izin verdin afamin tarim yapoyir engelledin yapamadi sonra bu hastalik gecti ozman ney yiyeceksin acep.

Ben doyorum ki suanki sistemi uygulas─▒nlar yeter daha iki yasloya(yuzde 7 filan) sahip cikamoyoruz.85 milyonu evde titacagiz

Bu evde kalan insanlar ne yiyecek diyorsun ya hala. Yahu karde┼čim Marketler, Eczaneler kapal─▒ m─▒ olacak zannediyorsun arayacaks─▒n 155 i izin isteyeceksin onlarda s─▒n─▒rl─▒ bir s├╝re izin verecekler ihtiyac─▒n─▒ kar┼č─▒laman i├žin ├Âyle zamanl─▒ bir ┼čekilde ├ž─▒k─▒p zamanl─▒ bir ┼čekilde geleceksin. ┼×u anki tedbirlerin neresi yeterlidir acaba? D─▒┼čar─▒ ├ž─▒kan halk var 65 ya┼č ├╝st├╝ insanlar─▒m─▒z ├ž─▒k─▒yor polis sadece uyar─▒ yap─▒yor. ─░┼č yerleri halen a├ž─▒k. Yemek hizmetleri a├ž─▒k olacak zaten merak etme hi├ž bir zaman a├ž kalmazs─▒n sen. Ve yaz─▒n─▒ d├╝zg├╝n yaz b├Âyle karma kar─▒┼č─▒k yaz─▒nca anla┼č─▒lm─▒yor hi├ž bir ┼čey.

• Neyi tart─▒┼č─▒yorsunuz devlet yapaca─č─▒n─▒ bilir zaten

Arkada┼č─▒n yanl─▒┼č d├╝┼č├╝ncesini d├╝zeltmeyi deniyorum ama bu kafayla d├╝zelmez neyse zaten yak─▒nda soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilecektir ├žok y├╝ksek ihtimalle o zaman ├Â─črenmi┼č olur.

• Sizin belliki fikirleriniz ├žok. S├Âyleyin o zaman insanlar nas─▒l ge├žinecek?

S├Âyleyeyim tabi. Tar─▒m hizmetlerini a├ž─▒k tutars─▒n, Marketleri ve Eczaneleri a├ž─▒k tutars─▒n her mahalleye bir asker, polis konur bir telefon hatt─▒ veya vatanda┼člara ka─č─▒t da─č─▒t─▒rs─▒n o ka─č─▒da ├ž─▒kma sebeplerini yazarlar e─čer polis veya asker yeterli bulursa s─▒n─▒rl─▒ bir s├╝re i├žerisinde ├ž─▒kar d─▒┼čar─▒ onun haricinde ├ž─▒kamaz. Ya da hi├ž ├ž─▒kartmazlar polisler, askerler her vatanda┼č─▒n ├Ân├╝ne bir erzak getirir tabi bunu pek olma ihtimali olarak g├Ârm├╝yorum ama bu da olabilir yani ├Ânemli olan sadece bunlar─▒ a├ž─▒k tutmak ve vatanda┼člar─▒ soka─ča ├ž─▒karmamak. Her ┼čeyi ge├žtim ├Ârnek var bak─▒n ├çin e var m─▒ orada ┼ču anda bir vir├╝s yok. Neyse benim bunu anlatmama gerek yok ben inan─▒yorum devletin b├Âyle bir karar uygulayaca─č─▒na yak─▒nda ama umar─▒m ge├ž kalmay─▒z.

• ─░ki t├╝rl├╝ de ekonomik daralma ya┼čanaca─č─▒ belli o y├╝zden tart─▒┼čman─▒n ├žok bir anlam─▒ yok bence.

─░┼čte bende bunu diyorum iki t├╝rl├╝de s─▒k─▒nt─▒l─▒y─▒z bari ├žok daha s─▒k─▒nt─▒l─▒ olmayal─▒m.

• ─░ki t├╝rl├╝de ekonomi a┼č─▒r─▒ b├╝y├╝k zarar g├Ârecek,soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getirilmeyince ekonominin ├ž├Âkmeyece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorsan─▒z yan─▒l─▒yorsunuz.Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ isteyenlerin korktu─ču nokta vakalar─▒n art─▒p sa─čl─▒k sistemi ├ž├Âkt├╝kten sonra soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmesi fakat art─▒k i┼člerin d├Ân├╝lemez bir noktada olmas─▒.

• Tekstil fabrikas─▒nda ├žal─▒┼č─▒yorum ve biz Devletten ├Ânce davran─▒p fabrikay─▒ kapatt─▒k. Burada sa─čl─▒k m─▒ ├Ânemli yoksa para m─▒. Biz halen i┼člere gidiyoruz baksan─▒za.

Iste bende onu doyorum.bunu boyle yapmak yerine sadece risk grubunu engellemek ve korumak gerek.

Diger turlu ne insalanlri tam titabilirsin nede ekonomi kaldirir nede surdurulebilir.isciyi memuru tamam tuttun diger insanlar mecbur baska care yok

• S├Âyleyeyim tabi. Tar─▒m hizmetlerini a├ž─▒k tutars─▒n, Marketleri ve Eczaneleri a├ž─▒k tutars─▒n her mahalleye bir asker, polis konur bir telefon hatt─▒ veya vatanda┼člara ka─č─▒t da─č─▒t─▒rs─▒n o ka─č─▒da ├ž─▒kma sebeplerini yazarlar e─čer polis veya asker yeterli bulursa s─▒n─▒rl─▒ bir s├╝re i├žerisinde ├ž─▒kar d─▒┼čar─▒ onun haricinde ├ž─▒kamaz. Ya da hi├ž ├ž─▒kartmazlar polisler, askerler her vatanda┼č─▒n ├Ân├╝ne bir erzak getirir tabi bunu pek olma ihtimali olarak g├Ârm├╝yorum ama bu da olabilir yani ├Ânemli olan sadece bunlar─▒ a├ž─▒k tutmak ve vatanda┼člar─▒ soka─ča ├ž─▒karmamak. Her ┼čeyi ge├žtim ├Ârnek var bak─▒n ├çin e var m─▒ orada ┼ču anda bir vir├╝s yok. Neyse benim bunu anlatmama gerek yok ben inan─▒yorum devletin b├Âyle bir karar uygulayaca─č─▒na yak─▒nda ama umar─▒m ge├ž kalmay─▒z.

─░n┼čallah devlet en iyi ├ž├Âz├╝m├╝ bulur ve uygular