­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Tamamen ki┼čisel tahmin

Hayat─▒n─▒ kaybedenlerin 3'u Umreden gelenler

1'si ise ─░ran'a 3 hafta ├Ânce giden emekli asker <= Bu onayl─▒

• Belki komik gelicek ama .... bir├žok insan─▒n dikkatli oldu─čunu seziyorum... biz bu i┼či ba┼čar─▒caz... kimsenin endi┼česi olmas─▒n­čĹŹ­čĆ╗

• Yar─▒n test h─▒z─▒n─▒n arttaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝rsek 300 350 vaka daha a├ž─▒klan─▒r 600 zu a┼čabilir vaka sayisi

• Tamamen ki┼čisel tahmin

Hayat─▒n─▒ kaybedenlerin 3'u Umreden gelenler

1'si ise ─░ran'a 3 hafta ├Ânce giden emekli asker <= Bu onayl─▒

Biri eczaneci amca de─čil mi ├žal─▒┼čan─▒ndan kapm─▒┼čt─▒

• G├╝ney kore modeli test say─▒s─▒n─▒n olabildi─čince fazla art─▒r─▒lmas─▒ ├Ânemli bence bu a┼čamada.Yar─▒ndan itibaren bakan test say─▒s─▒ da aktarmaya ba┼člayacak ├Âyle g├Âz├╝k├╝yor.─░lk etap da 3 bin yada 5 bin olarak ba┼člay─▒p kademeli olarak art─▒r─▒l─▒r ise belki vaka say─▒s─▒ bekledi─čimizden ├žok daha fazla artabilir ama te┼čhis daha k─▒sa s├╝rede yap─▒lm─▒┼č olur.├ľlen vatanda┼člar─▒m─▒z─▒n ya┼č ortalamas─▒ 75 civar─▒nda buna ra─čmen her ya┼č grubu i├žin risk ├žok b├╝y├╝k bana g├Âre.Kimse bana bir ┼čey olmaz demesin.Tedbire devam zorunlu olmad─▒k├ža evden ├ž─▒kmayal─▒m.

• ─░nsanl─▒k tarihinde yarasa kaynakl─▒ 3 Korana Virus olmu┼čtu.Covid19(Wuhan Virusu) 4. oldu.2007 de bir makalede Uzakdo─čuda ├Âzellike de ├çin'de egzotik yabani hayvanlar─▒n yemesi tam bir saatli bomba oldu─čundan bahsetmi┼č bir profes├Âr.Bu olaylar bittikten sonra ├çin'e art─▒k dur denmesi gerekiyor bu i─čren├ž yemek k├╝lt├╝rleri y├╝z├╝nden.Yoksa korana gidecek morana gelecek yerine.

ETgGRvsXQA8hgaq.png