🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Teyitsiz haber

"10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim lütfen."

Eğer ciddiyse yazıklar olsun... Dikkatli olalım.

İşte maalesef hırsızına mı karaborsacısınamı artık ne diyelim hocam Devlet ne yapsın vatandaş ne yapsın memlekette bu kadar çok kanı bozuk varken Allah hepimizin yardımcısı olsun

• Arkadaşlar bu yazın viral salgınların azalması sıcaklarla alakalı değil bu henüz kanıtlanamadı bunu kanıtlayan Nobeli de alır zaten söylemiştim daha öncede. D vitamini hipotezi var sıcak hipotezi var muhtemelen nedeni bilinmeyen bir şey çıkacak.

• Türklerin D vitamini genelde düşük, ayrıca bu hastalığın gen haritasında sars vb hastalıklar haricinde neler olduğunu bilmediğimiz için havalar ısınınca geçer vb tezlerin öne sürülmesi doğru olmayabilir.

• Türklerin D vitamini genelde düşük, ayrıca bu hastalığın gen haritasında sars vb hastalıklar haricinde neler olduğunu bilmediğimiz için havalar ısınınca geçer vb tezlerin öne sürülmesi doğru olmayabilir.

Geçti diyebilmemiz için taşıyıcı sayısının yazın 0'a düşmesi lazım. SARS'ta bu temmuz başında gerçekleşti. Şu anki görünüm bu ihtimal gitgide zayıflıyor. Eğer eylül ayına sarkarsa mevsimsellikten çıkacak kalıcı hale gelecek. Bu senaryoda Dünya nüfusunun %40'ına bulaşır diyen modellerde haklı çıkabilir.

• Şu an kuzenim Polonya da(erasmus yüzünden orada) ve Polonya hava yolları izin vermiyormuş Türkiye ye gitmeye.

• Yapilan tüm araştirmalar drek uv isinlarina maruz kalan viruslerin cansiz yuzeylerde daha cabuk inaktif olduklari icin popilasyonlarinda azalma oldugu yonunde ancak tipki yazinda grip olunabildgi gibi yazin 100 de 100 yok olur demek cok sacma. Ilac veya aşi gelistirilmesi bile salgini durdurmakta cok zorlanacagi acik. Uzun bir sure tedbirli olmaya devam etmek gerekiyor.

• Yapilan tüm araştirmalar drek uv isinlarina maruz kalan viruslerin cansiz yuzeylerde daha cabuk inaktif olduklari icin popilasyonlarinda azalma oldugu yonunde ancak tipki yazinda grip olunabildgi gibi yazin 100 de 100 yok olur demek cok sacma. Ilac veya aşi gelistirilmesi bile salgini durdurmakta cok zorlanacagi acik. Uzun bir sure tedbirli olmaya devam etmek gerekiyor.

Etkili bir aşı çıkarsa rahatça durdurulur o kadarda değil. İnsanoğlu kuluçka süresi 40 güne kadar süren(Kara Veba) bir manyağı atlattı bu ne ki.

• italya 3497 yeni vaka (rekor) 175 yeni ölüm bildirdi (düne göre azalması iyi ) toplam iyileşen 2000 kritik hasta 1500 toplam aktif hasta sayısı da 17750

• Etkili bir aşı çıkarsa rahatça durdurulur o kadarda değil. İnsanoğlu kuluçka süresi 40 güne kadar süren(Kara Veba) bir manyağı atlattı bu ne ki.

evet durdurulur ancak yeterli sayida aşi uretmek ve tamamen asemptom olan kisiler nedeniyle dogru kisileri asilamak epey zaman alicaktir.