🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aşı karşıtı değilim ama bu kadarı da pes doğrusu.

Kavhehanedemi yapmış bu açıklamayı.Üslüp ona benziyor...

Aykut Çok geçmiş olsun

• Tüm dostlara teşekkür ediyorum Narsil 1 buçuk 2 ay arayla 2. vakaya yakalandım abi. İlk şiddetli göz yanması vardı bu 2. şiddetli bel ağrısı aşırı halsizlik dün bütün gün kafamı kaldıramadım.

Yaptığım iş gereği sürekli paralarla temas halindeyim oysaki günde 1 şişe kolanya bitiriyorum..

Einmal editiert, zuletzt von Aykut ()

• Tüm dostlara teşekkür ediyorum Narsil 1 buçuk 2 ay arayla 2. vakaya yakalandım abi. İlk şiddetli göz yanması vardı bu 2. şiddetli bel ağrısı aşırı halsizlik dün bütün gün kafamı kaldıramadım.

Yaptığım iş gereği sürekli paralarla temas halindeyim oysaki günde 1 şişe kolanya bitiriyorum..

Allah şifa versin..

BORN IN WINTER

çok geçmiş olsun, hastalığı atlattıktan sonra tavsiyem antikor testi yaptırın, vücudunuz antikor üretmemiş ki 2 aya yakın bir sürede hastalandınız. Umarım ilki gibi hafif semptomlarla atlatırsınız

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu turistlere niye yasak yok benim mantığım almıyor şimdi haber kanallarinda gosteriyor hepsi İstanbul da gönlünce dolaşıyor ne maske var ne mesafe bu rezilligide medya çok iyi bir habermis gosteriyor soruyorum bu ülkenin vatandaşları boşuna mı eve kapatiliyor böyle saçmalık mı olur!Benim 3 gün önce teyzem toprağa verildi bu turistler gezsin diye mi kusura bakmayın da vicdanima dokunuyor!:cursing:

• Mert_35 maalesef bizim halkımız kontrollü sosyal hayatı kontrolsüze çevirdiği için bu durumdayız. Elbet bu günlerde geçecek ama sabır! Turistler için ise hoşuma gitmiyor ama buna biz de çanak tuttuk kurallara hepimiz uysaydı da böyle olmasıydı.

Sıkma canını dostum.

• Kocaeli'de yaşayan Necmettin Cirit'in koronavirüs nedeniyle vefat etmesinin ardından 5 saat sonra eşi Birsen Cirit'te koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti...

• Test- vaka oranımız % 8,2

Vaka- hasta oranımız % 2

Test vaka oranımızda iki gündür az da olsa yükseliş var.

Testi pozitif olan 10 kişiden 2 si hastaneye yatıyor.

• Dünya genelinde ciddi ve ani bir düşüş var gibi.700 binlerden 450 binlere düştü. Bugün şu saat itibariyle normale göre çok daha düşük. Noel tatili olması nedeniyle test sayılar mı düştü acaba? Bilgisi olan var mı?

• Ağır hasta sayısı düştüğü için ölü sayısı şuan sabit 240-250 lerde ilerliyor yükselmiyor, ağır hasta sayısı düştüğü için, birkaç güne ölüm sayısı düşmeye başlar, düşmeye başladığında ne ara düşmeye başladı diyenler olucak heralde

• Dünya genelinde ciddi ve ani bir düşüş var gibi.700 binlerden 450 binlere düştü. Bugün şu saat itibariyle normale göre çok daha düşük. Noel tatili olması nedeniyle test sayılar mı düştü acaba? Bilgisi olan var mı?

Noel nedeniyle birçok ülkede veri girişi kısıtlı.

• Ağır hasta sayısı düştüğü için ölü sayısı şuan sabit 240-250 lerde ilerliyor yükselmiyor, ağır hasta sayısı düştüğü için, birkaç güne ölüm sayısı düşmeye başlar, düşmeye başladığında ne ara düşmeye başladı diyenler olucak heralde

Alihan kardeşim anlatmak istediğim şeyi anlatamamışım sanırım , bu aynı mealde ikinci mesajın.

Bu yüzden daha detaylı anlatayım.

Ağır hasta sayımız 6 binlere yaklaşmıştı , vefat sayısımız 240-250 bandındaydı.

Ağır hasta sayımız 4 bin beşyüzün altında , vefat sayımız bir haftadır 253-259 bandında.

Biz artış olmasını beklemiyoruz.

Bir süre daha yüksek gideceğini de biliyoruz.

Ama vefat rakamındaki istikrar tuhaf değil mi Sence de ?