🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vefat sayısı üzüyor, iyileşen sayısı mutlu ediyor. İyileşen sayımızla vaka sayımız arasında 1.5 bin fark var

• Bu ve daha önceki tablolarla ,normalleşme olmaz.

Hala vaka sayımız iyileşen hasta sayısından yukarda. Hastaneye yatan vaka hala aynı seviyelerde. Yogun bakım azalmadı.

Bu tedbirlerin yetmediği gün gibi ortada.

• Bu ve daha önceki tablolarla ,normalleşme olmaz.

Hala vaka sayımız iyileşen hasta sayısından yukarda. Hastaneye yatan vaka hala aynı seviyelerde. Yogun bakım azalmadı.

Bu tedbirlerin yetmediği gün gibi ortada.

Aynen katılıyorum size. Bir duraklama var ama o istediğimiz düşüşü pek göremedik.

• Ben de Perşembe full yasak sandım. Aslında 3 gün yasak var. Cuma ve hafta sonu. Yılbaşı zaten yasak olmalıydı.

Bence o hafta full yasak olsaydı çok güzel olabilirdi. Belki de vaka sayılarında ciddi bir düşüş yaşayabilirdik.

• Yılbaşı günü, hem yılbaşı alışverişi hem de sokağa çıkma yasağının başlangıcı olması sebebiyle marketlerde büyük bir yığılma olacaktır. Gıdım gıdım elde edilen tüm iyileşmeler o gün tümüyle berbat olabilir. Umarım bu hatadan dönüp yılbaşı gününü de dahil ederler.

• Mevcut önlemler çok değerli ve önemli

Ama salgın o kadar büyüdü ki; bu önlemler ile sadece halı altına süpürülür sorun

Rakamlar ortada , rakamlar ile arası iyi olanlar basit bir oran orantı yöntemi ile durumun olumsuzluğunu anlayacaklardır

Basit bir excel formatında formül yazarak modelleme yaparak rakamların çok iyi olmadığı anlaşılır

Umarım ben yanılırım , umarım bu önlemler ile bıçak gibi keseriz ve kurtuluruz bu illet hastalıktan

• Marketlerin çalışma saati nedir. Onlarda 3,5 gün kapalı mı olacak. Yoksa 10-17 arası açık tarzı bir uygulama mı olacak

Hocam onunla ilgili bir açıklama yapmadı ama genelge gelir o zaman görürüz.

• Marketlerin çalışma saati nedir. Onlarda 3,5 gün kapalı mı olacak. Yoksa 10-17 arası açık tarzı bir uygulama mı olacak

10-17 arası açık olurlar büyük ihtimal ama bizim milleti düşününce yıl başı günü oluşacak manzaradan korkuyorum.

• Yılbaşı günü, hem yılbaşı alışverişi hem de sokağa çıkma yasağının başlangıcı olması sebebiyle marketlerde büyük bir yığılma olacaktır. Gıdım gıdım elde edilen tüm iyileşmeler o gün tümüyle berbat olabilir. Umarım bu hatadan dönüp yılbaşı gününü de dahil ederler.

Aynisini yazacaktım. Katılıyorum. 31 Aralık saat 17 -21 arasını düşünemiyorum

• Baba sistem sinerjimizi donduralım mı yani o tarihlerde

Terslik ya evden çıkamıyoz diye -13 girer 😂

hocam benım en buyuk korkum o gelebılecek kar konusunda..cuma gecesı gelıp, pzts sabahı terkeden bır sıstem olmaz ınsallah..ne bılem bıraz sacma oldu ama 4 yıldan sonra gelen ılk kar yagısını bır cogumuz dısarda karsılamak ıster sanırım

• Herkes yılbaşına odaklanmış ama yılbaşına iki hafta var. Bu iki hafta ve yılbaşı fırsatı kaçırılırsa ,

Vay halimize.

Kendi hazırladıkları tabloyu ,neresinden okuyorlar anlamıyorum.

Tablo bağırıyor ama kimin umrunda.

• Divane Hocam 3 kere yazdığına göre kesin öyle birşey olacak :))

Destekleyen epey veri de var dilerim bozar😀

yok yokl bozmasın hocam.yanı bozmaz ınsallah anlamında.yeterkı yagsın.kar'ın yagısını ızlemek bıle bambaska bır zevktır bende..hele kı kızıl gokyuzu eslıgınde.

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

Hiç alakası yok, perşembeyi tatil yapsalar bir gün önce alışverişi yaparlar, zaten 4 gün diyenler olayı yanlış anlamış, ben şimdiye kadar 31 Aralık'ın hafta sonu bayram vb. hariç tatil olduğunu hiç görmedim.

• Divane Hocam 3 kere yazdığına göre kesin öyle birşey olacak :))

Destekleyen epey veri de var dilerim bozar😀

yok yokl bozmasın hocam.yanı bozmaz ınsallah anlamında.yeterkı yagsın.kar'ın yafısını ızlemek bıle bambaska bır zevktır bende..hele kı kızıl gokyuzu eslıgınde.