­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Rakamlar kotu degil ama ongorulen ,istenilen yerden uzaktayiz. Maalesef asagi yonlu ivmeyi bir turlu hizlandiramiyoruz. Bakanin dedigi gibi artis hizli , dusus yavas oluyor. Yaz mevsimi bitip ,yurt ici tersine goc baslamadan umarim 300-400 rakamlara ineriz.

• Rakamlar kotu degil ama ongorulen ,istenilen yerden uzaktayiz. Maalesef asagi yonlu ivmeyi bir turlu hizlandiramiyoruz. Bakanin dedigi gibi artis hizli , dusus yavas oluyor. Yaz mevsimi bitip ,yurt ici tersine goc baslamadan umarim 300-400 rakamlara ineriz.

Kurban bayram─▒nda ne olacak bakal─▒m.Mini g├Â├ž olacak illa bu ay sonunda.

• Kurban bayraminda mutlaka bir artis olacak. Sahsen ben ve esim bayramda amasyada olmamiz lazim ,cunku salgin donemindeki izinlerden dolayi ,ikimizinde y─▒ll─▒k izni kalmad─▒. Bayram izin olarak tek ┼čans─▒m─▒z. ─░ki arada bir derede kald─▒k.gitsek mi ? Kalsak m─▒? E┼čim ailesini yakla┼č─▒k 8 ayd─▒r g├Ârm├╝yor. E bayramda herkesin de yollarda olaca─č─▒ da bir ger├žek. Memleketin bile kalabal─▒k olaca─č─▒ da bir ger├žek. Gel ├ž─▒k i┼čin i├žinden.

• Kurban bayram─▒ sonras─▒ yukar─▒ y├Ânl├╝ hareket olacakt─▒r , Ramazan da bayramla┼čma t├Ârenleri olmad─▒─či i├žin bu bayram─▒ asla ka├ž─▒rmaz yurdum insan─▒ ,├žoluk ├žocuk toplan─▒p aile b├╝y├╝klerine veya mahalle b├╝y├╝klerine gidilir

• Biri lise son s─▒n─▒fta ,di─čeri 6.s─▒n─▒fta iki ├žocuk velisi olarak ,ilk ve orta okullar─▒n online devam etmesini , lise ve ├╝st├╝ okullar─▒n ├Ârg├╝n e─čitime devam etmesi gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. umar─▒m ak─▒l kar─▒ bir ortak yol bulunur.

• Ge├žti─čimiz d├Ânemde yapt─▒─č─▒ uygulamalarla s├╝r├╝ ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒na ula┼čmas─▒ beklenen ─░sve├ž'de sa─čl─▒k bakan─▒ ve yetkililer sonbaharda gelebilecek 2. dalgaya kar┼č─▒ vatanda┼člar─▒ uyard─▒. Anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla bahsedilen ├Ânlemler yine ├Ânceki d├Âneme benzer ┼čekilde ki┼čisel hijyen ve sosyallikten uzak tutmay─▒ ├Â─č├╝tlemek tarz─▒nda ve okullarda a├ž─▒k olacak zannediyorum. Zaten salg─▒n─▒n en hararetli oldu─ču d├Ânemde dahi uzaktan e─čitim sadece "├Âneriliyordu".

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• Biri lise son s─▒n─▒fta ,di─čeri 6.s─▒n─▒fta iki ├žocuk velisi olarak ,ilk ve orta okullar─▒n online devam etmesini , lise ve ├╝st├╝ okullar─▒n ├Ârg├╝n e─čitime devam etmesi gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. umar─▒m ak─▒l kar─▒ bir ortak yol bulunur.

├ťniversiteler de ─░lkokullar kadar riskli. ├ľzellikle T─▒p,─░─░BF ve M├╝hendislik gibi fak├╝ltelerde her s─▒n─▒fta ortalama 50, amfilerde ise 100'├╝ a┼čk─▒n ├Â─črenci mevcut.

• ├ťniversiteler de ─░lkokullar kadar riskli. ├ľzellikle T─▒p,─░─░BF ve M├╝hendislik gibi fak├╝ltelerde her s─▒n─▒fta ortalama 50, amfilerde ise 100'├╝ a┼čk─▒n ├Â─črenci mevcut.

anl─▒yorum sizi hakl─▒s─▒n─▒z. Ama sorun olan ,ayn─▒ riskli ortamda 10 ya┼č─▒ndaki ├žocuk ile 18 ya┼č─▒ndaki gencin kendini koruma bilinci.

• anl─▒yorum sizi hakl─▒s─▒n─▒z. Ama sorun olan ,ayn─▒ riskli ortamda 10 ya┼č─▒ndaki ├žocuk ile 18 ya┼č─▒ndaki gencin kendini koruma bilinci.

Hocam bir├žo─ču 10 ya┼č─▒ndaki ├žocukla hemen hemen ayn─▒ bilin├žte bence:)

• 1. s─▒n─▒flara uzaktan e─čitimle ne ├Â─čretebileceksiniz merak ediyorum. 8 ler ve 12 ler mecburen s─▒nava girecek. Onlar─▒ ne yapaca─č─▒z uzaktan e─čitimle?_

• Okullarda koronavir├╝se kar┼č─▒ al─▒nacak ├Ânlemleri de─čerlendiren Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: "Ne yaparsan─▒z yap─▒n risk artacakt─▒r" dedi.

• Avustralya'da g├╝nl├╝k vaka tek hanelilere kadar inmi┼čti. K─▒┼č mevsimine girdiler , son 10 g├╝nd├╝r 3 haneli rakamlara ├ž─▒kmaya ba┼člad─▒lar. Onlar i├žin ikinci dalga olabilir. Uzun bir s├╝re tek haneli rakmalarda kalm─▒┼člard─▒ ki test say─▒lar─▒ da n├╝fusa g├Âre gayet iyiydi.