🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu hafta sonu full sokağa çıkma yasağı gelir. Ve seyhat kısıtlaması gelir büyük ihtimalle.

• Bende astim var.arti tansiyon ve tasikardi.

2 tane Görümcem ölümcül obez astım tansiyon kalp romatizması gibi yan hastalıkları vardı biz pozitif olduklarını duyduğumuzda kesin yoğun bakımlık olacaklar derken çok hafif evde atlattılar yannız moralleri mi hep çok yüksek tuttular Azize’de çok geçmiş olsun

• Olacak olan şey bence arkadaşlar 10 gün kadar daha sayıları yükseltip sonrasında düşürecekler ve tedbirler işe yaradı algısı oluşturacaklar. Bence daha katı tedbirler beklemeyin o yüzden. Kendi başımızayız.

• Bu hafta geçmeden kesinlikle önlem alınmalı haftasonu yasağı tamamen olmalı ve seyahat yasağı gelmeli yoksa hasta sayısı 10.000'lere kadar çıkabilir ve bana göre Türkiye genelinde günlük vaka sayısı 60-70 bin arası maalesef ki

• Kardeşlerim hepimiz bu sayıları bekliyorduk ,sürpriz olmadı yani benim için.

İzmitte fabrikalar patlamış durumda ,oturduğumuz sokaklar patlamış küçük bir oran orantı ile ülke genelini çıkarıyosun zaten

Bir önceki kısıtlamaların bir işe yaramayacağını da bu portalda çoğu insan ifade etti

Ya daha kuvvetli kısıtlamalar alınacak yada tsunami sonrası herkes acılarını yaşayacak

• Olacak olan şey bence arkadaşlar 10 gün kadar daha sayıları yükseltip sonrasında düşürecekler ve tedbirler işe yaradı algısı oluşturacaklar. Bence daha katı tedbirler beklemeyin o yüzden. Kendi başımızayız.

Olabilir. Sağlık bakanın tedbirleri hafif kaldı , daha ağır tedbirler beklerdim açıklamasını samimi bulmuyorum. İyi polis , kötü polis oynanıyor. Daha tedbirlerin 32. Dakikasında artış konrol altına alındı diye tweet atmadı mı? Bugün kimi kime şikayet ediyor?

Gram samimi değiller. Tek yaptıkları şey ticaret.

• Ey ahali ülke yanıyor !!!!!!!!

Vatandaşın cevabı : akşam masterchef heyecanlı olacak mı acaba

Devletin cevabı : hele bi toplanalım bakarız

Belediyenin cevabı : mezarlıklar kalabalık

(Gardaş onu her dakika söylemene gerek yok işini yap , şu toplu taşımaya pratik bir çözüm bulun)

İnanıyorum ki yeni İbb yönetimi fazla para harcamadan bu işi çözebilirdi , öyle kaliteli yöneticiler vardı benim bildiğim

Ama olmadı işte. İş işten geçti

Bana göre en az 10 günlük karantina dışında İstanbul artık toparlayamaz

Yine de asıl sorumlu bence bireyler

Doluysa binme kardeşim metrobüse

Bekle kenarda , eve işe alışverişe biraz gecik , çok azı hariç herkes aceleci toplumda

• Geçen hafta perşembe günü köye eniştemin cenazesine gittim ailecek mesafeyi koruyacak şekilde olduk ve hiç maskelerimizi çıkarmadık.Bugün haberim oldu ki cenazeye katılan 4 akrabam test yaptırmış ve sonuçları pozitif çıkmış.Ailemde henüz bir belirti veya bir rahatsızlık yok bakalım ilerleyen günlerde durum ne olucak

• Olabilir. Sağlık bakanın tedbirleri hafif kaldı , daha ağır tedbirler beklerdim açıklamasını samimi bulmuyorum. İyi polis , kötü polis oynanıyor. Daha tedbirlerin 32. Dakikasında artış konrol altına alındı diye tweet atmadı mı? Bugün kimi kime şikayet ediyor?

Gram samimi değiller. Tek yaptıkları şey ticaret.

Hocam gerçekten Türkiye şu an dünyada en kötü durumda olan ülkelerden biri. Hatta Amerika sonrası yoğunluk olarak vaka yoğunluğu olarak 2., bunun sebebi ise tüm yaz ve hala devam eden yurt dışından gelenlere karantina uygulaması yapılmaması. Türkiye seyahat kısıtlaması uygulamayan sayılı ülkeden biri ve geldiklerinde karantina zorunlulukları yok. Öyle bir durum ki gelen turistler vs yasaklardan bile muaf. Yaz içinde öyle bir hal aldı ki yayılım hızı bunun yüzünden çok kötü durumda ve önüne geçemiyoruz. Bir de şehirlerden şehirlere geçişte yasak olmayınca virüs deli gibi yayılıyor.

Einmal editiert, zuletzt von Luffy ()

• Geçen hafta perşembe günü köye eniştemin cenazesine gittim ailecek mesafeyi koruyacak şekilde olduk ve hiç maskelerimizi çıkarmadık.Bugün haberim oldu ki cenazeye katılan 4 akrabam test yaptırmış ve sonuçları pozitif çıkmış.Ailemde henüz bir belirti veya bir rahatsızlık yok bakalım ilerleyen günlerde durum ne olucak

Cenazeye katilmak cok riskli bu aralar benzeri basima geldi 2 tane uzak akrabam bu yüzden vefat etti amcam suanda evinde yatiyor korona oldu yine benzer nedenden dolayi. Insallah birsey cikmaz sizde.