🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Martta başlayan bu süreçte Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında dengede gittiğini, durağanlık gösterdiğini ama Ağustos ile birlikte Eylül ve Ekim aylarına baktığımızda çok yüksek rakamlara ulaştığımızı belirtmek istiyorum. Özelliklede koronavirüs sürecinin, sokağa çıkma yasaklarının, iller arası geçişin yasaklandığı Nisan ve Mayıs aylarına göre baktığımızda sürecin o ayların çok çok üstünde olduğunu görüyoruz. Hatta kat kat üstünde olduğunu Ekim ayında görüyoruz, dedi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ayrıyetten, yoğun bakımların tamamen dolduğunu ve doktorların hasta seçmek zorunda kalacağını belirtirken, bu sayılar bu şekilde devam ederse ve ülkemiz açısından da böyle olursa, Allah korusun Fransa'nın İngiltere'nin İspanya'nın yaşadığı durumu yaşayabiliriz, dedi.

Nüfusu 500 bin bile olmayan Kırklareli böyleyse İstanbulu düşünemiyorum.

• İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı: "Yoğun bakım doluluk oranı artıyor. Entübe hasta sayısı artıyor. Yoğun bakım yatak sayısında böyle giderse önümüzdeki günlerde ciddi bir ihtiyaç olacak. İşe gitmek zorunda olmayanlar gerekmedikçe evden çıkmayın. Durum ciddi."

• Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Martta başlayan bu süreçte Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında dengede gittiğini, durağanlık gösterdiğini ama Ağustos ile birlikte Eylül ve Ekim aylarına baktığımızda çok yüksek rakamlara ulaştığımızı belirtmek istiyorum. Özelliklede koronavirüs sürecinin, sokağa çıkma yasaklarının, iller arası geçişin yasaklandığı Nisan ve Mayıs aylarına göre baktığımızda sürecin o ayların çok çok üstünde olduğunu görüyoruz. Hatta kat kat üstünde olduğunu Ekim ayında görüyoruz, dedi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ayrıyetten, yoğun bakımların tamamen dolduğunu ve doktorların hasta seçmek zorunda kalacağını belirtirken, bu sayılar bu şekilde devam ederse ve ülkemiz açısından da böyle olursa, Allah korusun Fransa'nın İngiltere'nin İspanya'nın yaşadığı durumu yaşayabiliriz, dedi.

Nüfusu 500 bin bile olmayan Kırklareli böyleyse İstanbulu düşünemiyorum.

Kırklareli sana söylüyorum İstanbul sen anla

• Bunların sputnik aşıları vardı ne oldu ona ya :)

Ama bir konuda haklı olabilirler.Ülkemiz maşallah Mevlana gibi ne olursan ol gel PCR Testi yapmadan gel taktiği uygulayan 8 ülkeden birisi.

• Valla ben maskeden çok memnunum, özellikle herkesin birbirinin ağzının içine girdiği toplu taşımalar ve havası kirli olan, inşaat tozuyla vs dolan caddeler için çok fayda sağlıyor. Virüs bitse de bu tür mekanlarda maske takmaya devam etsek aslında çok güzel olur.

• Valla ben maskeden çok memnunum, özellikle herkesin birbirinin ağzının içine girdiği toplu taşımalar ve havası kirli olan, inşaat tozuyla vs dolan caddeler için çok fayda sağlıyor. Virüs bitse de bu tür mekanlarda maske takmaya devam etsek aslında çok güzel olur.

Uzakdoğulular gibi, bende kullanmayı düşünüyorum pandemi bitsede özellikle kış mevsimlerinde normal grip olanlar hiç dikkat etmiyorlar.

• - Gürcistan Başbakanı Gakharia'nın koronavirüs testi pozitif çıktı.

- Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yoğun bakımdaki hasta sayısının 2 haftada 3'e katlandığını açıkladı.

• Istanbul için önlem almanın hiç bir faydası olmaz bu saatten sonra dışarı çıkın ve insanlardaki gereksiz rahatlığı görün. Herkes virüs yokmus gibi rahat bu rahatlık nerden geliyor anlamıyorum.

• Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: ❝Şu anda Türkiye'deki virüs yükü, başından beri olan en yüksek düzeyde. O zaman, alınacak tedbirlerin önemi çok daha artıyor❞  X/

• keşke öncelik sağlığın olabilseydi.

Aslında yapacakları basit bir işlem ,merkez İstanbul ise denetimleri sıklaştırıp sahaya ineceksin halk etrafta ki hareketliliği fark edecek bu şekliyle önlemini alıp güvende hissedecek. Ha bir de İstanbul'dan çıkışları kapatacaksın gelen gelsin ama dönemesin. Yasaklara karşıyım bende ancak burada niyet önem arz ediyor. Önlemlere uyun deniyor ekranda veya twitter'da maske yasağı harici alınan bir karar var mı hangi önleme uyacak vatandaş? AVM'leri kapatamıyoruz ama gitmeyin olur mu böyle bir şey sizce? Azami kısıtlama ile yapacağın sıkı denetimler ile de yürütebiliriz bu mücadeleyi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bu bütün dünya devletlerinin problemi birazcık ekonomik durumu iyi olan toplumlar, kısıtlamalarla işi kontrol altında tutmaya çalışıyor.fakat gelişmiş ülkelerle kıyaslanamayacak problemleri olan bir toplumuz.O kadar çok değişken var ki, say say bitmiyor. Yani dediğin karantina önlemleri burada uygulanırsa sürdürülmek istenen ekonomik büyüme tamamen kopacak ve bu işin siyasi sonuçlarını hesaplamaya dahi lüzum yok. Başından beri diyorum bu olay tamamen siyasi saiklerle yürütülüyor ve çok sayıda devletin yapısı da değişecek bu gidişle çünkü kaosa doğru gidiyor o yüzden elimizden geldiğince tedbir diyorum.hastalığa yakalanan birey olarak

• - Bu hafta ilk bölümüyle ekrana gelmesi planlanan Alev Alev dizisinin yönetmeni koronavirüse yakalandı.

-MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak'ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

- AKP Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik'in koronavirüs testi pozitif çıktı.

- AKP Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak'ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

- Almanya Bundesliga ekiplerinden Bayern Münih'te forma giyen Niklas Süle'nin koronavirüs testi pozitif çıktı.

- İngiltere Premier Lig'de 26 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında yapılan 1446 testten 4'ü pozitif çıktı.

Ben de dusundum ama sonradan bagisiklik sistemi aklima geldi. Cok bi bilgim yok ama faydadan cok zarar getirebilir gibi

• selamun aleyküm arkadaşlar. Dün eşimin de belirtiler gösterdiğini , ailece test olacağını yazmıştım. eşim ve anneme test yaptılar iki kızıma 18 yaş altı oldukları için ve ilaç verilmediği için test yapmadılar. sadece karantina da kalacaklarmış. eşimin testi pozitif , annemin testi negatif çıktı. 80 yaşındaki anneme çok sevinirken ,eşime de çok üzüldüm. dün yaşadığım temaslı test sürecini size sonra anlatmak isterim. çünkü öyle zor 3-4 saat geçti ki , sadece ne olursanız olun bu hastalığa yakalanmayın derim. Eğer siyasi kanallardan tanıdık bulamasaydım , eşim ve annem hala test olmayı bekleyecekti. tanıdık sayesinde evden araba ile alındılar , tekrar eve bırakıldılar. akşam 16 da yapılan test sonucu sabah 08 de çıktı. dün yaşadığım süreci hiç unutmayacağım. bu ülkede sade vatandaş olmak çok zor.

iş yerinde ofiste 9 kişi olduğumuzu ,benden sonra hepsinin test yaptırdığını , test sonuçlarını buradan paylaşacağımı yazmıştım.

hepsinin testi negatif çıktı. bunun tek sebebi maske arkadaşlar. vicdanen çok rahatım.

enfekte olduğum 4 veya 5. günündeyim . sırt ,karın ve bacakta kas ağrılarım devam ediyor. karın boşluğunda çok yoğun ağrı oluşuyor. ne yatabiliyorum ne de oturabiliyorum. allahıma şükrediyorum. bunlar şikayet değil , nimet anlayana. allah kimseye bu hastalığı nasip etmesin.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()