­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• vallahi benim tan─▒d─▒─č─▒m herkes annesi babas─▒n─▒n yan─▒na bile u─čramad─▒. al─▒┼čveri┼či yap─▒p kap─▒dan b─▒rakt─▒lar. benim annemde babamda kalp hastas─▒ babam kas─▒mda baypass oldu 4 ay hastanelerde u─čra┼čt─▒m iyile┼čmesi i├žin. i┼č i├žin bende evden ├ž─▒k─▒p geldim. ama yanlar─▒nda durmad─▒m. e─čer dedi─činiz gibi evdeki di─čer aile fertleri buna ra─čmen yanlar─▒na gidiyorsa ve hastal─▒k bula┼čt─▒r─▒yorsa diyecek bir ┼čey yok

• Ne diyim kolay gelsin, Allah kolayl─▒k versin o zaman, kimseye niye maske takm─▒yor diye bask─▒ yapmamak ve hesap sormamak laz─▒m o zaman sokaklarda, sonu├žta 2-3 milyon ki┼či kapal─▒ ortamda maske takmadan s─▒nava girecek.

Ortam m├╝saitse camlar a├ž─▒k oluyor genelde ve s─▒ralarda tekli oturulmas─▒ da bir nevi sosyal mesafe bence ├╝st├╝ne dedi─čin gibi s─▒n─▒fta biri hap┼č─▒r─▒p t─▒ks─▒r─▒nca elbet de k├Ât├╝ bir durum ama hap┼č─▒ran─▒n ├Ân├╝ne ge├žemeyiz ├Âyle bir durumda s─▒nav g├Ârevlilerinin bildirip o s─▒n─▒ftaki ki┼čiler i├žin ├Ânlemler al─▒nmal─▒ karantina verilmeli bence

• Aktif vaka say─▒s─▒ hatr─▒ say─▒l─▒r miktarda azald─▒,yaz─▒n i├žin s─▒k─▒nt─▒ yok en az─▒ndan ;)

Tamam sen d─▒┼čar─▒da maskesiz dola┼č eve gelince evdeki ki┼čilere bula┼čt─▒ o zaman g├Âr├╝rs├╝n s─▒k─▒nt─▒ var m─▒ yok mu diye.

• bugunden itibaren vakalarin hizla artmasi bekleniyor.1 haziran normallesme hareketinden sonra fakat ben patlama olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Sebeb olarak;

1.Halkin bir├žo─čunun bu viruse bagisklik sagladigini d├╝┼č├╝n├╝yorum

2.k─▒┼č─▒n borcok kimse hasta oldu ve t─▒pat─▒p buna benziyordu eger test yapilsaydi belki de ├ž─▒kacakt─▒ bu yuzden bircok kisi bunu atlatmis olabilir

3.hava sicakligi ne deselerde bu virusu etkiliyor.

4. Bu virus de 2+2 4 etmiyor biz buralarda neler konustik ┼čoyle olacak boyle olacak diye ama olmadi yani bu virus yeni oldugu i├žin tahminlerde tutmuyor.

• bugunden itibaren vakalarin hizla artmasi bekleniyor.1 haziran normallesme hareketinden sonra fakat ben patlama olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Sebeb olarak;

1.Halkin bir├žo─čunun bu viruse bagisklik sagladigini d├╝┼č├╝n├╝yorum

2.k─▒┼č─▒n borcok kimse hasta oldu ve t─▒pat─▒p buna benziyordu eger test yapilsaydi belki de ├ž─▒kacakt─▒ bu yuzden bircok kisi bunu atlatmis olabilir

3.hava sicakligi ne deselerde bu virusu etkiliyor.

4. Bu virus de 2+2 4 etmiyor biz buralarda neler konustik ┼čoyle olacak boyle olacak diye ama olmadi yani bu virus yeni oldugu i├žin tahminlerde tutmuyor.

Ba─č─▒┼č─▒kl─▒k kazan─▒lmam─▒┼č. Bunu T├╝rk prof lar s├Âyl├╝yor. S─▒cakl─▒k etkilese bile bu ├žok ├žok azd─▒r

• Ba─č─▒┼č─▒kl─▒k kazan─▒lmam─▒┼č. Bunu T├╝rk prof lar s├Âyl├╝yor. S─▒cakl─▒k etkilese bile bu ├žok ├žok azd─▒r

Hocam bunun sebebini gizli atlatanlardan dolay─▒ s├Âyledim bunu ancak antikor testiyle tespit edebilirler.ve bunun icin cok uzun s├╝re gerekir yada rastgele denek secerler burdan genelleme yaparlar

• ─░ngiltere'de ├žok say─▒da ya┼čl─▒ koronavir├╝s salg─▒n─▒ s├╝recinde evde tek ba┼č─▒na can verdi. Baz─▒lar─▒n─▒n cesetleri 2 hafta sonra bulundu. Guardian gazetesinin haberine g├Âre, Mart, Nisan ve May─▒s aylar─▒nda 700 ki┼činin evlerinde ├Âld├╝─č├╝ belirlendi.

• Bu hafta ├žok kritik bug├╝nden itibaren vaka say─▒lar─▒ kendini belli etmeye ba┼člayacak Allah korusun g├╝nl├╝k 1000 ├╝zeri vakay─▒ insallah gormeyiz:whistling:

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Konu D─▒┼č─▒ [Genel Sohbet] 1.5k

• Interstellar
    2. Replies
      1.5k
      Views
      48k
      1.5k
    3. Narsil

1. ­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. Al1han

1. Futbola Dair Her ┼×ey [2020/21] 5.4k

• Samet
    2. Replies
      5.4k
      Views
      166k
      5.4k
    3. Vintersaga

1. Veri Payla┼č─▒m ve De─čerlendirme Merkezi 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      543k
      5.1k
    3. modelci

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamalar─▒ (Nisan-May─▒s-Haziran-Temmuz-A─čustos-Eyl├╝l-Ekim-Kas─▒m 2020) 438

• Samet
    2. Replies
      438
      Views
      50k
      438
    3. Samet

1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views