🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbullularda uyacak. ^^ Sabahları metrolar, tranvaylar, otobüsler anababa günü. Ben otobüsle 5-10 dakikada işe gidebileceğim mesafeyi 30-40 dakika yürüyerek gidiyorum ama bazılarında böyle olmuyor işte metrobüs, otobüs... kullanması şart.

Bakan burda dışarıda işi olmayan,çalışmayan, okumayan, boş boş gezenlerden bahsediyor, yanlış bir şey dememiş adam

• Fransa/Paris sokağa çıkma yasağı bu gece itibariyle başlıyor, halk bu kısıtlamaları protesto ediyor.

Tahminimce Avrupa’da ki insanlar bu tür kısıtlamaları en fazla 2 hafta sürdürebilir sonrasında halk dağa fazla dayanamaz. Avrupa insanlarında kendi kişisel özgürlüklerine önem veren bir yapıları var, doğu insanında ıse bu anlayış yok.

Tahminimce ilerde tarih kitaplarında batının çöküşünün başlangıcı doğunun ise yeniden yükselmesi Covid-19 salgını ile başlamıştır yazacak.

Halk Paris’i terk etmeye başladı.

Einmal editiert, zuletzt von denizXV ()

• Dünya nüfusu, kaynaklar için çok fazla dediler, hepimizi ayıklıyorlar resmen. Tüm dünya canhıraş virüsle mücadele ederken, 5-10 aile bizleri fildişi kulelerinden seyrediyor. Artık buna iyiden iyiye inanıyorum. Bombalarla değil, virüslerle öldürüldüğümüz bir dünya savaşı içindeyiz sanki...

• çember benim içinde daraldı iyice çalıştığım yerde patronun babası pozitif cikti digerleride test yaptirdilar ama negatif cikti acaba hemen yaptirdiklari icin kuluckada ise gozukmuyor olabilir mi. dun aksamda 10mt yanim başımdaki binada bulunan komsumuzda pozitif ciktigini öğrendim iğne deliğinden geciyorum resmen bakalim hayırlısı

• çember benim içinde daraldı iyice çalıştığım yerde patronun babası pozitif cikti digerleride test yaptirdilar ama negatif cikti acaba hemen yaptirdiklari icin kuluckada ise gozukmuyor olabilir mi. dun aksamda 10mt yanim başımdaki binada bulunan komsumuzda pozitif ciktigini öğrendim iğne deliğinden geciyorum resmen bakalim hayırlısı

belirti göstermeyen ama temaslı olanlara yapılan testlerin %80'i negatif çıkıyor diye bi doktor ablam söyledi bugün.dediğiniz gibi hemen yaptırılan testlerde gözükmüyor olabilir

• Covid den dolayı ortaya çıkan fesih yasağı açmaz bir durum oluşturuyor. Eleman daha iyi şartlarda iş buldum tazminatımı öde çıkayım diyor çıkaramıyorum fesih yasağından dolayı...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Prof.Dr Cemil Taşçıoğlu şehir Hastanesi'nde test yaptırdım 28 Ekim'de akşamına negatif çıktı e nabızda yazıyordu fakat sabah baktım e nabızdan yok olmuş karışıklık olma ihtimali varmıdır acaba inşaallah yoktur

• Benim patronda pozitif 1 haftadır.Bende de 1 haftadır burun tıkanıklığı burun akıntısı gözlerde yaşarma hafif kaşınma ve hapşırma vardı.Bariz hiçbir covid belirtisi yok ve nezle belirtileri var dedim.Ama yinede ne olur ne olmaz diyerek test yaptırdım.Sonuç negatif.

Demek istediğim benim gibi örnekler çoğaldı birçok tanıdığımda bu mevsimsel nezle var.

• Dostlar sağ olsun arkadaşlar.Salgından beri ikinci kaybımiz ikiside korona tedavisi sürecinde iyi iken kalp krizinden vefat ettiler kuzenimin negatife dönmüş normal hayatına başladıktan sonra kalp krizi geçirdi yengem pozitif iken hatta ilaçlarının son günü ve arada nefes darlığı çekiyormuş uykuda nefes problemi yokmuş yani çok ağır bir durumu yok hatta evde tedavi oluyordu bir anda rahatsizlaniyor kalp krizinden vefat ediyor.

Öncelikle başınız sağolsun.Ben de ilaç kullanma taraftarı değildim hiç mecbur kullandım.İlaç kullanmadan atlatanlar da var.Ama ilaçların yanında kan sulandırıcı da kullandım her gün ve hala kullanmaya devam ediyorum doktorumun önerisiyle.Yani hocam iyileşip pıhtıdan vefat edenler oluyormuş belkide kuzeninizde de pıhtı problemi olmuş olabilir.Çok zor durum gerçekten.Tekrardan başınız sağolsun.

• Dün gece yengem vefat etti. Geçen hafta nefes darlığı şikayetiyle gittiği hastanede akciğer filmi çekilmiş lekenme görüldüğü için test yapıldı pozitif çıktı eve gönderildi ayrı bir odada kalıyordu ilaç verilmiş onlar kalbi tetiklemis kalp krizinden vefat etti ilaçların ağır geldiği söyleniyor ölüm raporu ne yazıldı şu an bilgim yok yaşı 70 75 arası.

Başınız sagolsun. Allah rahmet eylesin.

• Coronavirüs ile ilgili bilgi veren sayfalar sanırım sosyal medyada kapatılmaya başlandı.Coronavirüsturkishagency isimli sayfaya ulaşamıyorum

Coronareport'ta kapatılmıştı ama açıldı yakında tekrar haberlere başlayacaklar.

• Belçika 23.921 vaka, 138 ölüm ile en yüksek günlük vaka sayısını bildirdi.

Ukrayna 8.312 vaka, 173 ölüm ile en yüksek günlük vaka sayısını bildirdi.

Rusya 18.283 vaka, 355 ölüm ile en yüksek günlük vaka sayısını bildirdi.

• Bu tam olarak ne demek.

Yapılan araştırmada 2 ay sonunda yüzde 25 26 düşmüş ...Bu haberi antikor aşırı azalmış gibi yansıtmaları insanlarda gereksiz rehavet oluşturmamak... yapılan bazı araştırmalarda 3 6 ay antikor etkinliği saptanmış...Bu araştırmada ise 2 ayın sonunda Antikorun yüzde 70 74 seviyesi elde edilmiş ...Fakat antikor tamamen dip yapmamış..Zaten tüm hastalıklarda bağışıklık antikoru önce tavan yapar sonra daha aşağı bir seviyelerde kalır.. RABBİM CÜMLEMİZİ COVİDDEN ve her türlü hastalıktan muhafaza buyursun inş.

• Çevremde çok sayıda covid pozitif çıkıp ; sağlık ekiplerinin getirdiği ilaçları kullanmadan , parol ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanıp hastalığı atlatan tanıdıklarım var ,sanırım çoğu bilinmezlik devam ediyor covid ile ilgili