🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar bir sağlık çalışanı olarak bazı şeyleri söyleme ihtiyacı duyuyorum.

Ateş boğaz ağrısı öksürük eklem ağrıları ishal gibi bir ya da birkaç belirtiyi taşıyorsanız lütfen sağlık kuruluşlarında muayene olmaktan çekinmeyin.

Acil Servisler 7/24 hizmet veriyor ve bazı belirtileri taşıyorsanız test yapılıyor.

Einmal editiert, zuletzt von Enis 22 ()

• Ben sanıyordum sadece biz tavsiye veriyoruz ama bunlarda veriyormuş. :D2 Türkiye = İsveç

İsveç salgın başından beri aynı hocam, tavsiyeler var sürekli. Okullar bile hiç kapanmadı, hibrit şekilde devam ediyordu. Mart-Nisan döneminde bile uzaktan eğitim sadece tavsiye ediliyordu.

Hatta bir dönem sağlık çalışanları hariç test bile yapmıyorlardı, son durum nasıl emin değilim. Mayıs-Haziran gibi başkent Stockholm'de yapılan rastgele bir antikor testinde %15-20 civarı enfekte oranı çıkmıştı. Kısacası İsveç'de şu an açıklanan 2000 civarı vakada bir yalandan ibaret.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• İtalya, son 24 saat içerisinde 26.831 yeni koronavirüs vakası ve 217 yeni ölüm bildirdi. Bu salgın başlangıcından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

Birleşik Krallık, son 24 saat içerisinde 23,065 yeni vaka 280 yeni ölüm bildirdi.

Einmal editiert, zuletzt von Fease ()

• Test sayısı 134.455

Vaka sayısı 37.899

Hasta sayısı 2954

Yoğun bakım 2750

Vefat sayısı 620

Böyle bir tablo açıklansa yarın sizler için ne değişecek? İşinize gitmekten mi vazgeçeceksiniz marketlere doluşup stok mu yapacaksınız maske-mesafe-temizlikten vaz mı geçeceksiniz yoksa olması gereken önemi mi vereceksiniz? Yasakların geri gelmesini mi istiyorsunuz? Haftada 1 2 sadece market eczane vs açık günleri mi özlediniz? Kandırıldınız ya da baştan beri inanmadınız yazdığım sorulardaki cevaplarınızı değiştirecek mi?

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: "Biz Bilim Kurulu olarak yüz yüze eğitime yeni başlayacak sınıfların risk taşıdığını ve açılmasının uygun olmadığı tavsiyesini bildirdik." (FOX)

"Spike proteinlerinin arttığı yönünde mutasyonlar bildirildi ve bu da virüsün vücuda girmesini kolaylaştırıyor ve enfeksiyon olma olasılığı daha da artıyor."

• Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: "Biz Bilim Kurulu olarak yüz yüze eğitime yeni başlayacak sınıfların risk taşıdığını ve açılmasının uygun olmadığı tavsiyesini bildirdik." (FOX)

"Spike proteinlerinin arttığı yönünde mutasyonlar bildirildi ve bu da virüsün vücuda girmesini kolaylaştırıyor ve enfeksiyon olma olasılığı daha da artıyor."

Ve bunu söyledikten sonra kovarlar bu adamı.^^ Ve olayı kapatırlar.

• İsviçre'deki Basel Üniversitesi, Zürih Federal Teknoloji Enstitüsü ve İspanya'daki SARS-CoV-2'nin genomik epidemiyolojisi projesi seqCOVİD'den bilim insanlarının yürüttüğü araştırmaya göre, koronavirüsün mutasyona uğramış varyantı, büyük ihtimalle ilk kez Haziran'da kayda geçen İspanya'nın Kuzeydoğusundaki çiftlik çalışanlarındaki vakalardan kaynaklanıyor. Bir süper yayıcı nedeniyle çoğalıp bulaştığından şüphelenilen koronavirüsün mutasyona uğramış türü, turistler ve diğer gezginler tarafından yurtdışına yayıldı.

• Bence kimse cevap veremez bu konuda hocam çünkü kimden geldiğini insan bilmiyor ben olmadan önce ki gün gece çalışırken sabaha kadar bomba gibiydim yattım kalktım daha kalkamadım ortalama 1-5 arası belli ediyor. Aşırı halsizlik orta dereceli ateş tat KOKU.

• Bence kimse cevap veremez bu konuda hocam çünkü kimden geldiğini insan bilmiyor ben olmadan önce ki gün gece çalışırken sabaha kadar bomba gibiydim yattım kalktım daha kalkamadım ortalama 1-5 arası belli ediyor. Aşırı halsizlik orta dereceli ateş tat KOKU.

Hocam ben riskli bir ortamda bulunduğumu düşündüğüm için kendimi biraz izoleye aldım.Bugün 3.gündeyim.Temaslısını bilen arkadaşlar belirtilerin çıkış gününü yanıtlarsa çok güzel olur en iyisi atlatan dostlardan öğrenmek bence.

• Hiçbir şey değişmeyecek, ancak dürüstlük ve şeffaflık beklemek de her vatandaşın hakkı.. ayrıca yasak isteyenler de olabilir, bu da onların hakkı, haklı yönleri de var... bununla birlikte yasak istemeyenlerin de haklı olduğu yönler var.. özetle bu konu uzar gider :)