­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Ben ├Âzellikle ├žinden gelen ve gelmesi devam edecek ila├ž moralleri yerine getirdi diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.Bu yay─▒l─▒m─▒n h─▒z─▒n─▒ azaltmada ├Ânemli olacak...

• Ben ├Âzellikle ├žinden gelen ve gelmesi devam edecek ila├ž moralleri yerine getirdi diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.Bu yay─▒l─▒m─▒n h─▒z─▒n─▒ azaltmada ├Ânemli olacak...

Benimde tek mutlu oldu─čum taraf oydu zaten di─čer a├ž─▒klamalar─▒n─▒ az ├žok zaten biliyorduk.

• Zaten devlet k─▒saca, devletten herseyi beklemeyin herkes kendi karantinas─▒n─▒ alabilir diyor.

┼×ahsen ben yarindan sonra isyerimi kapataca─č─▒m 10 g├╝nl├╝─č├╝ne izin verece─čim.

Allah en az hasarla atlatmay─▒ ulkemize nasip etsin.Amin

Bizde 40 ki┼či anla┼čt─▒k patronuda arad─▒k gelmiyoruz diye. Oda mecbur 15 g├╝n kapatmak zorunda kald─▒. Her┼čey birliktelikte bitiyor kimse kusura bakmas─▒n. Bakan─▒m─▒za ip u├žlar─▒n─▒ verdi zaten vatanda┼ča. Anlayana

• ya tabiki saglik bakaninin ohal ilan edemiyecegini biliyoruz ama herkes kendi ohalini ilan etsin diyince anlasiliyorki ohal ilan etmicekler.ulke ekonomisi hatta dunya ekonimisi zaten cok zorlanacak ne yaparsak yapalim.e hani once saglikti?mesela ornek veriyorum bir 10 gunluk evden cikma yasagi uygulanabilseydi,cok yol alirdik bu mucadelede.

• Say─▒n Bakan zaten birka├ž haftad─▒r milletimize tavsiyelerini sunuyor.├ľyle bir ba┼člad─▒ ki konu┼čma devletin iyi i┼č ├ž─▒kard─▒─č─▒n─▒ millete empoze etme ├žabas─▒ i├žindeymi┼č├žesine sanki.Daha sonra kendi ohalinizi kendiniz ilan edin dedi. Millet fabrikaya, i┼č yerine ├žal─▒┼čmaya gidiyor ne yaps─▒n gitmesin mi a├žl─▒ktan ├Âlmek ile vir├╝sten ├Âlmek aras─▒nda se├žim hakk─▒ m─▒ sunuyor bize acaba?Bir gazeteciden bekledim i┼č yerinin ├ža─č─▒rd─▒─č─▒ i┼č├žiler ne yapacak diye soran ├ž─▒kmad─▒ yaz─▒klar olsun ki.. Allah'tan sonra sorular gelmeye ba┼člad─▒ da baz─▒ merak edilenleri ├Â─črenme f─▒rsat─▒ elde ettik. Ben bu ak┼čam ki konu┼čmadan daha fazla ┼čey bekliyordum yine ├Âteleyici kelimeler ile eli bo┼č g├Ânderildik benim gibi beklentide olanlar i├žin.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• ─░┼č yeri sahipleri kendi tedbirini al─▒r tabi.Ben bo┼čunam─▒ konu┼čtum sabahtan buyana.Bizim karak├Ây piyasas─▒nda 100 i┼č yerinden 99u cumartesi kapal─▒yd─▒ birtek benim ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m i┼č yeri a├ž─▒kt─▒.Hi├ž de─čilse devlet ├Âzel sekt├Ârlerde 1 hafta kapal─▒ kals─▒n desin diyoruz.Sen kendi karar─▒n─▒ verebilirsin ama ben veremiyorum. arnavut

• Bizde 40 ki┼či anla┼čt─▒k patronuda arad─▒k gelmiyoruz diye. Oda mecbur 15 g├╝n kapatmak zorunda kald─▒. Her┼čey birliktelikte bitiyor kimse kusura bakmas─▒n. Bakan─▒m─▒za ip u├žlar─▒n─▒ verdi zaten vatanda┼ča. Anlayana

Hocam ├žo─čuda kapatmayan var onlar s─▒k─▒nt─▒. Patron gelin derse nolucak i┼čten mi ayr─▒lacaks─▒n bu devirde.

• O hal ilan edilmesi benim hi├ž i┼čime gelmez.kurumsal pazarlama yap─▒yorum ve ald─▒─č─▒m primle ya┼č─▒yorum.o hal ilan─▒n da ,ilan─▒n s├╝resi kadar sat─▒┼č yapamayaca─č─▒m.bu benim kendi ekonomime b├╝y├╝k darbe vurur.

Buna ra─čmen, yar─▒nlar─▒n ne olaca─č─▒n─▒ bilmemektense ,yar─▒nlar─▒ garanti alt─▒na almak i├žin tedbiren o hal karar─▒ al─▒nmal─▒d─▒r.bu durumda benim gibi ├žok ki┼činin can─▒ yanacak ekonomik olarak.vars─▒n olsun .sa─čl─▒k daha ├Ânemli.

• Ben evindekal diyen ├╝lkem de e┼čimi i┼če g├Ândermek istemiyorum bunun cevab─▒n─▒ kim verecek hala kitten bahsediliyor ├Ânce sa─čl─▒k demedik mi ? ─░yi y├Ânettik diyip ├╝lkeye yay─▒ld─▒ ne demek ?

• Ben ba┼čka bir ┼čey s├Âyleyece─čim. Habert├╝rkÔÇÖte Ate┼č Hocaya neden ┼čehir bilgisi verilmiyor diye soruldu. ├ľzetle ┼ču cevab─▒ verdi bence. ─░talya ÔÇśda bilgi payla┼č─▒ld─▒ en sonunda ne oldu her yere yay─▒ld─▒ . Belki bu sebeple verilmiyordur bilgiler. Bizim ├╝lkemizde verilse kaos da olabilir bana g├Âre . Belki g├╝zel bir s├╝re├ž y├Ânetimidir.

• Ben ba┼čka bir ┼čey s├Âyleyece─čim. Habert├╝rkÔÇÖte Ate┼č Hocaya neden ┼čehir bilgisi verilmiyor diye soruldu. ├ľzetle ┼ču cevab─▒ verdi bence. ─░talya ÔÇśda bilgi payla┼č─▒ld─▒ en sonunda ne oldu her yere yay─▒ld─▒ . Belki bu sebeple verilmiyordur bilgiler. Bizim ├╝lkemizde verilse kaos da olabilir bana g├Âre . Belki g├╝zel bir s├╝re├ž y├Ânetimidir.

Her yere yay─▒ld─▒─č─▒ s├Âylendi zaten bu durum da ┼čehir s├Âylememek anlams─▒z kal─▒yor

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ konusunda ise , ├žok farkl─▒ d├╝zenleme gerekli. ├ťlke ├žal─▒┼čmak zorunda. Her ┼čeyin durmas─▒ imkans─▒z . Ama ger├žekten ├žok g├╝zel d├╝zenleme gerek. Yasak ilan edilen yerlerde bile uyulmuyor . ├ç├╝nk├╝ onlarda da d├╝zenleme yok

• ─░┼č yeri sahipleri kendi tedbirini al─▒r tabi.Ben bo┼čunam─▒ konu┼čtum sabahtan buyana.Bizim karak├Ây piyasas─▒nda 100 i┼č yerinden 99u cumartesi kapal─▒yd─▒ birtek benim ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m i┼č yeri a├ž─▒kt─▒.Hi├ž de─čilse devlet ├Âzel sekt├Ârlerde 1 hafta kapal─▒ kals─▒n desin diyoruz.Sen kendi karar─▒n─▒ verebilirsin ama ben veremiyorum. arnavut

Ben kendi calisanlarimdan sorumluyum bu sorumlulugumu yarindan itibaren yerine getirecegim ins.Sende veya sizde isvereninize gidip izin isteyebilirsiniz bunun bir sorumluluk oldugun anlat─▒n topluca.

┼×ampiyon tak─▒m tutmad─▒k,tuttu─čumuz tak─▒m─▒ ┼čampiyon yapt─▒k.­čÉŐ­čÉŐ­čÉŐ